כל מה שרציתם לדעת על צ'אטבוט והשפעתו על קידום אתרים

פיתוחים טכנולוגיים לעולם לא מפסיק להדהים צרכנים ועסקים כאחד. צ'אטבוט הוא  הדבר החדש ביותר בשוק, בעוד חלק מהמפתחים עדיין עושים נסיונות עם הקונספט הזה, הרבה חברות מתחילות לשלב צ'אטבוט כחלק מפעולות השיווק  השגרתיות שלהם. אמנם הצ'אטבוט הראשון הופיע לפני כעשר שנים, והם לא היו יוצאי דופן , אז אנשים לגמרי איבדו עניין בהם.

עם הופעתה של בינה מלאכותית (AI), צ'אטבוט הפך לפופולרי עוד יותר כי יישומי הודעות גדלו יותר במדיה חברתית, יותר אנשים פונים אל צ'אטבוט כמקור מידע. מצד שני, עסקים רוצים להתאים את הצרכים והציפיות הלקוחות  ולספק להם צ'אטבוט שימושי. אבל איך הצ'אט בוט משפיע על קידום אתרים במנועי חיפוש, אם בכלל?

למה צריך צ'אטבוט

אסטרטגיות קידום אתרים אורגני זה חובה  עבור כל עסק, כי זה עוזר לך לדרג גבוה יותר את העסק שלך במנועי החיפוש, בדרך כלל גוגל, בחלק העליון של דף תוצאות החיפוש ממוקד מילות מפתח. מנוע חיפוש אחד לא ייתן לך תוצאה בודדת, כפי שאתה יודע- במקום זאת, הם מספקים פשוטו כמשמעו מיליונים. אם מצאת מה שרצית בעמוד הראשון או השני  ויש להעמיק בתוצאות תלוי מה מחפשים. כלומר כה חשוב הקידום אתרים אורגני לעסקים על מנת לקבל תנועה איכותית לאתר שתניב תוצאות- ולרוב הדף הראשון הוא המנצח.

צ'אטבוט

ככה נראה צ'אטבוט

צ'אטבוט הינם מצוידים עם יכולות למידה. עם הטכנולוגיה יכול לספק תוצאות ספציפיות על סמך מה אתה צריך, ובמקביל לאפשר לכם לדלג למיין תוצאות החיפוש עד שתמצא את המידע הנכון ונוח יותר לעסקים . יש האומרים כי הצ'אטבוט יחליף בעתיד ויבוא במקום מנועי החיפוש- דבר זה קצת יומרני כרגע – למותר לציין, כי הוא עשוי לשפר את הדירוג שלך, אם מנועי החיפוש יחליטו לכלול אותו כגורם משמעותי באלגוריתמים שלהם.

צ'אטבוט לעומת אפליקציה

גוגל מחשיב אם האתר שלך הוא נייד ידידותי עם עיצוב מותאם כגורם מכריע  באלגוריתם הדירוג שלהם. אפליקציות הם אחלה של דבר אבל למכשירים ניידים יש צורך  בהורדה, ומאוחסנים באופן מקומי במכשיר הנייד של משתמש, בעוד צ'אטבוט קיים כבר בספריית האפליקציות אתה רק צריך לתקשר איתם על מנת לקבל את מבוקשך. צ'אטבוט אינו מצריך הורדה למכשיר כמו להוריד אפליקציה.

הם גם מוסיפים ערך בצורה של התאמה אישית, אוטומציה, מה שאפליקציות פשוט לא יכולות להציע בכוחות עצמם. זו הסיבה שמומחים רבים אומרים כי צ'אטבוט בסופו של דבר יבטל את הצורך להתאמה למכשירים ניידים. אם זה נכון, מנועי החיפוש עשוי לעבור מן העדפה למכשירים ניידים להעדיף צ'אטבוט כגורם הדירוג. במקרה כזה רצוי שיהיה לכם פתרון המקצועי שיעזור לך ליישם אותו באסטרטגיה SEO שלך, אם היום יבוא ושינוי זה כנראה יהפוך להיות סביר.

שיפור חווית הלקוח

צ'אטבוט קיימים בעיקר לשיח בין העסק ללקוחות, אבל כמה מן העסקים עשו שילוב בו באתר האינטרנט שלהם על מנת לעזור למבקרים  לשפר את החוויה שלהם בדפי נחיתה. גוגל לוקח את חוויית הלקוח באתרי אינטרנט מאוד בחשבון בקביעת הדירוג. צ'אטבוט יכול לעזור לשיפור חוויית הלקוח באתר, כי הם יכולים לעזור למבקרים לנווט באתר בקלות יותר ולמצוא בדיוק את מה שהם צריכים.

מלבד חווית לקוח הצ'אט יכול גם לספק שירות לקוחות, העוזרים למבקרים באתר האינטרנט שלך לפתור בעיות שאולי יש להם. במקום לגלול דרך אתר האינטרנט שלך, המבקרים יכולים פשוט לשאול אותו  בכדי לספק את התוכן או המידע שהם מחפשים, אשר יהיה לפשט את התהליך.

צ'אטבוט קולי של גוגל

צ'אטבוט קולי של גוגל

חיפוש אופטימיזציה לעמות צ'אט

SEO המסורתי עובד בצורת דירוג מילות מפתח ספציפיות על מנת לשפר את המיקום בחיפוש. למשל, אנשים באפשרותך להקליד מסעדה אסייתית בתל אביב , הם יקבלו את כל המסעדות האסייתיות בתל אביב  כתוצאה מכך. עם זאת, הצ'אטבוט מציע פתרון נוח יותר על-ידי חיפוש באמצעות פקודות קוליות.

 

לכן, אנשים מבקשים  מסעדות אסייתיות קרוב אליי וומעוניינים לקבל המלצות ספציפיות המבוססות על המיקום ועל העדפות במקום רשימה של תוצאות אפשריות. לדוגמא הצ'אטבוט של גוגל נותן תוצאות עם דירוג 4 כוכבים או יותר כאשר ביקשנו מסעדות סושי בקרבת מקום . זה עשוי להצביע על כך שעסקים צריכים ביקורות טובות במקום קידום אתרים עבור מילות מפתח. פירוש הדבר הוא כי המאמצים שלך יצטרכו להתמקד  בגורמים שיאפשרו לצ'אטבוט להשתמש בכדי לתת המלצות.

צ'אטבוטים צוברים פופולריות במהירות, הן לעסקים והן לפרטיים ומודעים יותר על היתרונות שלהם. עם זאת, צ'אטבוט הם עדיין קונספט חדש ולא ידוע איך הם ישפיעו  על קידום אתרים בגוגל  בדיוק.

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות