קידום אורגני בגוגל – למה הוא חשוב מאוד לעסק שלכם ובמיוחד בשנת 2019

הכנת תוכנית קידום אורגני בגוגל עבור העסק שלך הוא פיתוח של אסטרטגיה עקבית ותכנית פעולה אורגנית מקיפה וגישות ממומנות. קידום אורגני צריך להיות בעדיפות עליונה אצל כל עסק שמעוניין בתוצאות מוחשיות מהאתר שלו ומההשקעה באינטרנט. זה מצריך גם גישה אורגנית וממומנת כדי לקבל את התוצאות הטובות ביותר – שיטות ממומנות מפיקות מהר מאוד תוצאות בתוך שעות או מספר ימים, בעוד שלשיטות אורגניות יכול לקחת חודשים כדי להפיק תוצאות. חיפוש אורגני הוא חיוני לביצועים ברמה גבוהה בטווח הארוך בשביל תוצאות קיימות. קיימים אתרים ומאמרים רבים באינטרנט על האופן שניתן לעשות אופטימיזציה .

קידום אורגני בגוגל

מה הפעולות שעושים לקידום אורגני בגוגל

 קידום אורגני בגוגל מה זה

להבין את היסודות זה יחסית פשוט, כל מפתח אתרים סביר צריך לדעת כיצד עושים את זה נכון. בנוסף, כדי להשיג תוצאות מדהימות בטווח הארוך עם ה SEO יש צורך במומחיות. למרות שהקידום האורגני שונה מכיוון שאין תשלום ישיר לגוגל  כמו PPC, ביצוע של seo בצורה הנכונה מצריך מומחיות ומשאבים בתשלום. קידום אורגני בגוגל הוא גורם מרכזי בהשגת שיווק מוצלח באינטרנט – הוא ראוי למימון ולתשומת לב הנכונה, אבל רק באמצעות אסטרטגיית שיווק אינטרנט מוגדרת.

איך מיישמים קידום אורגני בגוגל בפועל

זו אסטרטגיית השיווק שדורשת מחקר ראוי, תכנון, ניהול, הוצאה לפועל וליטוש מתמשך. עבור מרבית הארגונים הקטנים והבינוניים, הפעולה של אופטימיזציה של מנוע חיפוש היא איטית מידי עבורם על מנת להשיג את התוצאות שהם צריכים. יש יותר מיד מקום לניסוי וטעייה, בדיקות ולאחר מכן התאמה ובדיקות מחדש. זה יכול לקחת יותר מידי זמן וכתוצאה מכך הרבה זמן יקר מתבזבז בזמן שמבצעים את ההתאמות.

באמצעות השיטות השונות ליישום קידום אורגני בגוגל, הבדיקות והדירוג בדפים יכול להתרחש מהר יותר. ניתן לבצע את הבדיקות ולקבל תוצאות באותו היום ולכן ניתן לדעת באופן מידי אם הקמפיין עובד או שהוא צריך לעבור התאמות. ניתן לבצע את ההתאמות וליישם אותן מבלי לאבד זמן יקר. ה קידום אורגני בגוגל גם מועיל בכך שזהו פרסום בתשלום וזה אומר שלספק יש אינטרס לוודא כי הפרסום עובד עבור הלקוח שלו. המשמעות של זה היא שהדירוג תמיד יהיה למעלה ולחיפושים בתשלום תהיה גם כן גישה אל אתרי שותפים אחרים.

קידום אתרים ממומן או קידום אורגני

ההבדלים בין קידום אתרים ממומן בגוגל  וקידום אורגני הם: קודם כל, קידום ממומן בגוגל מתמקד בהצגת הפרסומת בעוד ה SEO מתמקד בעיצוב ותכנות של דף האינטרנט. דבר שני, קידום אורגני דורש תכנון בעוד ה ממומן דורש שיטת  יישום שונה לגמרי.
דבר הבא,  קידום אורגני בגוגל  מתמודד ישירות עם ניהול מנוע החיפוש וה ממומן אינו עושה זאת. ואחרון, מומחה לאופטימיזציה של קידום בגוגל חייב לדעת עיצוב אתרים ותכנות בזמן שמומחה קידום ממומן בגוגל לא מצריך זאת. זה חשוב לשים לב כי ה קידום ממומן בגוגל תמיד מחובר עם ה קידום אורגני וזו הסיבה שהוא יכול להסתפק בכוחות עצמו.

קידום אורגני בגוגל כפתרון לטווח ארוך

קידום ממומן בגוגל

כך עושים קידום ממומן בגוגל

שימוש באפשרויות הפרסום של קידום אורגני בגוגל יכול להית יעיל בסיוע לעסק בהתמודדות עם בעיות תקציב לטווח הארוך ופעולה משלימה לקידום ממומן עד להשגת המיקומים שיביאו תנועה אורגנית על האתר שלכם.
בקידום ממומן על בסיס יומי, הם יכולים לקבוע תקציב משלהם. זה מאפשר להם להגדיל או להקטין את ההוצאות כפי שהם רואים לנכון. חלק ירצו להגדיל את התקציב כדי להיות מתואמים עם אירועים עונתיים או מפני שהם מניבים יותר הכנסות. זה הופך את השימוש ב קידום אורגני בגוגל לחסכוני מאוד עבור עסקים קטנים ובינוניים וזה יכול להיות נכס בעל ערך רב. בנוסף ליתרונות, הזמינות של הדוחות שיכולים להראות בדיוק כמה אנשים מגיבים לפרסומות בתשלום הוא גם יתרון של ה קידום אורגני בגוגל. זה מאפשר שליטה רבה יותר על הקמפיין וכיצד הוא מוצג ללקוחות פוטנציאלים.

קבלת הצעה ופרטים נוספים אודות כמה עולה קידום אתרים בגוגל אתם יכולים לצור קשר עימנו ונשמח להתאים את החבילת קידום המתאימה והמשתלמת ביותר עבורכם – עכשיו נמשיך ונסקור כמה טיפים עבורכם לשיפור פעולות הקידום הרצויות בשנת 2019 :

קידום אורגני בגוגל טיפים

אז נכון לשנת 2019 – יותר מתאים לתאר את פעולות קידום אתרים  אל שיפור חווית משתמש. פעולות קידום שנעשות על גבי האתר עצמו שכורמות לחווית משתמש משופרת – הקטנת תמונות שגורמת לטעינה מהירה יותר, עיצוב נכון בעל הנעה לפעולה המביא להמרות, נגישות וכול.

לא מעט מדדים הקשורים לחוויית המשתמש עשו דרכם אל תוך אלגוריתם הדירוג של גוגל במהלך השנים האחרונות מהירות האתר, ידידותיות למכשירים ניידים, פרוטוקולי HTTPs. לכן חתירה לשיפור חוויית המשתמש יכולה להיות דרך טובה להעלות את הדירוגים שלך במנוע החיפוש.

מהירות האתר

קיימים מספר גורמים שיכולים להשפיע על זמן טעינת העמוד. מבחינה סטטיסטית, הטעויות הגדולות ביותר שבעלי אתרים מבצעים אשר גורמות לעלייה בזמן טעינת העמוד הן: שימוש בתמונות גדולות מאוד, שימוש במולטימדיה ישירות, או אלמנטים כבדים של עיצוב שגורמים לאתר להיות איטי, אחסון בשרת לא מתאים, תבניות כבדות ועוד..

השתמש ב PageSpeed Insights של גוגל כדי לבחון את מהירות האתר שלך ולקבל המלצות בנוגע לתיקון של בעיות ספציפיות- הכנסו למאמר הבא שפרסמו באופן מקיף לשיפור המהירות של אתרכם.

קצת על קידום אתרים בגוגל

התאמה למכשירים ניידים

מספר המחפשים במכשירים הניידים סוף סוף עבר את מספר המחפשים בשולחן העבודה. הבלתי נמנע התרחש. גוגל החלה ניסויים עם האינדקס mobile-first. זה אומר שהאלגוריתמים שלהם ישתמשו בעיקר בגרסה הניידת של תוכן האתר כדי לדרג עמודים מהאתר, להבין את מבנה הנתונים ולהראות קטעי מידע מאותם עמודים בתוצאות. זה לא אומר שהאתר שלך יירד מהאינדקס אם אין לו גרסה ניידת – גוגל תחזור לגרסת שולחן העבודה כדי לדרג את האתר. עם זאת, אם תצמד לעיצוב שאינו ידידותי למכשירים הניידים, חוויית המשתמש והדירוגים עלולים לסבול מכך. לאחר כמעט שנה מרגע ההודעה של האינדקס mobile-first, נראה כי הוא עדיין נמצא בארגז חול ולא סביר שהוא יצא ממנו בקרוב.

 • האתר שלך משתמש בעיצוב מותאם
 • ניתן לקרוא את תוכן העמודים שלך במכשיר נייד מבלי לבצע תקריב.
 • יש לך ניווט וקישורים קלים להקלקה באתר.
 • האתר הנייד שלך בעל תוכן עם איכות גבוהה.
 • נתונים מובנים זמינים גם בגרסת הנייד וגם בגרסת שולחן העבודה של האתר.
 • המטא נתונים מוצגים בשתי הגרסאות של האתר.

אז תכלס מה עושים

אז כמו שכבר ציינו, מדובר כאן על אופטימיזציה של האתר הקיים, שיפור חווית המשתמש, מהירות טעינה, הפיכתו לידידותי ביותר עבור מנועי החיפוש ושיפור התוכן שלו: תוכן מקצועי ומושקע בעל ערך מוסף, למשל, עשוי לסייע לכך. בנוסף, יש לבצע פעולות קידום נוספות שידועות בתור "אוף פייג" , כלומר פעולות קידום שלא נעשות על האתר ישירות, אלא מחוצה לו – דוגמת קבלת קישור לאתר ממאמר תוכן שפורסם באתרים אחרים, הקמת בלוג מקצועי "תומך", חיזוק הברנד בעיני גוגל הכולל קידום ברשתות חברתיות אחרות ועוד.
מכאן נובע בהכרח כי קידום אורגני מצריך מאמצים מרובים, לצורך תקופה ארוכה, ובוודאי שאינו פעולה חד פעמית אלא לוקחת זמן שבסופה בעל העסק מרוויח לטווח הרחוק, לעומת הקמת קמפיין קידום ממומן במערכת הפרסום לאותה נישה שבה המחיר לקליק יכול להגיע למאות שקלים, לדוגמא: עריכת דין, איסנטלטור.
השיטה שאנחנו פיתחנו עבור הלקוחות שלנו היא שילוב של השניים בתור ההתחלה, ללמוד איזה מילות חיפוש מביאות תנועה לאתר דרך יצירת קמפיין ממומן , ולהשתמש בדאטה ליצירת אסטרטגיית קידום אורגני רחבת טווח עבור אותן מילות מפתח.

תוכן הוא המלך

אופטימזציה לתוכן

תוכן הוא המלך

ברגע שהתוכן יהיה לניתן לגילוי על ידי מנוע החיפוש- החיפוש אורגני הטבעי מוכיח את עצמו במאמצי הקידום.
רק אז אפשר להתרכז ולשים דגש על אסטרטגיית תוכן, אשר יכול להיות התמחות שונה לחלוטין.
אסטרטגיית התוכן של היום מכוונת אל חווית הלקוח שעשוייה להוות פלטפורמה ומניע לפעולה כדוגמת: רכישה באינטרנט, יצירת קשר וכול'. תוכן שנוצר ללא הבנה איך האנשים צורכים אותו , מי הם, מה המניעים שלהם ומה יחס ההמרה לתכלית העסקית שלנו, יהיה בסופו של דבר לא מוצלח ולא יקבל את הקרדיט.
לאור הקושי לעשות קידום אתרים בימינו-  זה לא מפתיע כי יש בלבול רב עדיין בכל הפקטורים המיטבים עם הקידום. עם זאת, האתגר לאור התחרות והקושי לקדם ישאיר לתוכן האיכותי מקום של כבוד בתהליך הקידום המודרני.

תוכן מעותק

כמו שתוכן הוא המלך ,שימוש לא מבוקר בתוכן יכול להביא לקנבליזציה של התוכן – כלומר תוכן שמתחרה אחד עם השני באתר שלכם במקום באתר חיצוני, וזה לא טוב..אז איך פותרים זאת? על ידי קנוניקליזציה, שהיא דרך להגיד למנועי החיפוש לאילו עמודים יש להתייחס כגרסה "הסטנדרטית" כאשר מספר כתובות אתרים מחזירות את אותו התוכן.

המטרה העיקרית היא להימנע מכפילות של תוכן פנימי באתר שלך. למרות שזאת לא טעות חמורה, זה גורם לאתר שלך להיראות מבולגן וגורם ל"'קניבליזציה של התוכן" בכך העמודים באתר שלך מתחרים אחד עם השני.

 • אתה מסמן עמודים קנוניקלים באמצעות שימוש בתכונת ה rel="canonical.
 • ה rel="canonical שלך מוכנס לתוך אזור האו לתוך כותרת ה HTTP.
 • robots.txt העמוד הקנונקלי לא מוגבל מאינדקס
 • העמוד הקנוניקל שלך הוא פעיל (לא חוזר עם שגיאה 404)

בניית אתר מותאם לקידום

אנחנו רואים את זה הרבה -חברות בניית אתרים מקימות את האתר ללקוח תוךהתעלמות מוחלטת מכללי הSEO לאתר. בניית אתר לפני הכנת תוכנית עבודה לקידום היא טעות שהרבה עסקים ומפתחים נופלים בהם,וכמובן שאח"כ זה גורם לעבודה כפולה ואפילו משולשת לאחר בניית האתר להתאמה למנוע החיפוש. יש צורך לעבור על מבנה האתר ולתכנן את מבנה האתר לפי המחקר שבוצע והאסטרטגיה העסקית שהאתר לשמו הוקם, ככה שתוכלו להיטיב עם מנועי החיפוש ותקבלו מהם "אהבה" ברגע שהאתר יעלה לאוויר לאחרהפיתוח, וימנע שעות עבודה מיותרות רבות שגם יעולו לא מעט כסף וזמן שבו הייתם כבר יכולים להינות ממיקומים גבוהים יותר לאתר שלכם ולקבל טראפיק איכותי שיוכל להגשים את המטרה העסקית שלשמה הוקם האתר- הכנו מאמר מקיף בנושא שתוכלו לקרוא בקישור הזה.

עשה ואל תעשה

 • האתר שלך מסתמך על תוכן "משוכפל" (תוכן שהועתק מאתרים אחרים ללא ערך מוסף). זה מסכן אותך בכך שתפגע מפנדה
 • אתה פשוט "משרבט" תוכן של מישהו אחר ומפרסם אותו מחדש באתר שלך.
 • הרבה מדפי האתר שלך משוכפלים או בעלי תוכן מאוד דומה.
 • אתה צריך ליצור תוכן שימושי ברמה גבוהה ולהציג אותו בדרך המעורבת ביותר שניתן.
 • זה לא חובה שהעמודים באתר שלך יהיו כמו מאמרים בויקיפדיה. תשתמש בהיגיון הבריא שלך והקפד כי התמונה הכוללת של האתר שלך היא מובנת ורציונלית.
 • לא קיים אורך טקסט מומלץ. עמוד צריך להכיל מילים רבות ככל שנדרש כדי לכסות את הנושא או התשובה שנשאלה על ידי המשתמש.
 • אם יש לך תוכן מופק משתמשים באתר, הקפד כי הוא שימושי ונקי מספאם.
 • אתה חוסם עמודים לא ייחודים או לא חשובים (כמו מדיניויות שונות) מיצירת

תשבות לשאלות Featured snippet

קטעי מידע מומלצים featured snippet הנקראת גם תוצאה במיקום היא תוצאת חיפוש המכילה תשובה קצרה לשאילתת החיפוש. גם עוזרים קוליים ישתמשו בדרך כלל בקטעי מידע מומלצים (במידה וזמינים) כדי להגיב על השאילתות של המשתמשים ואז ידגישו את כתובת האתר שבו המידע פורסם. קטעי המידע המומלצים יסללו לך את הדרך לתשובות המסופקות על ידי או Google Assistant.

לכל אתר יש הזדמנות להופיע במיקום הזה. להלן מספר דברים שאתה יכול לעשות כדי להגדיל את סיכוייך להגיע לשם:

 • זהה את השאלות הפשוטות שתוכל לענות עליהן באתר שלך.
 • תספק תשובה ישירה וברורה.
 • תספק מידע תומך נוסף (כמו סרטונים, תמונות, טבלאות וכדומה).

סכמה markup

סימון סכימה משמש לתיוג (אנשים, מוצרים, אירועים וכדומה) בתוכן העמודים שלך. למרות שזה לא משפיע על הדירוג שלך, הוא עוזר למנועי חיפוש לפענח בצורה טובה יותר את התוכן שלך.

במילים פשוטות, תבנית סכימה דומה לשלט על הדלת – אם רשום עליו "העמוד של לירון", אתה יודע למי לצפות שיהיה מאחורי הדלת.

 • תסקור את רשימת הסכימות הזמינות ובחר סכימות כדי ליישם אותן בתוכן האתר שלך.
 • אם קשה לך לערוך את הקוד בעצמך, אתה יכול להשתמש בעוזר סימון הנתונים המובנה של גוגל.
 • בחן את הסימון באמצעות שימוש בכלי בחינת הנתונים המובנים של גוגל

על בניית קישורים בשנת 2019

אז כמה כבר דובר על קישורים בעולם הקידום -בניית קישורים נכון לשנת 2019 עדיין אחד הפקטורים החשובים שקיימים , שהם בעצם "הצבעה" ממקור אחר ברשת אל עבר האתר שלכם – "באופן טבעי" כן ..הפינגווין של גוגל שואף לזהות דפוסי קישורים חוזרים מלאכותיים ולהעניש אתרים המפרים את איכות הקווים המנחים בכל הנוגע לקישורים נכנסים . פינגווין הפך להיות חלק מאלגוריתם הליבה של גוגל. בימיו הראשונים, פינגווין היה פוגע באתר שלם. כיום, הוא יותר מפורט ומדגיש עמודים ספציפיים שיש להם קישורים רעים. שמירה על פרופיל הקישורים החוזרים כטבעי היא נקודת מפתח נוספת שיש להתמקד עליה בשנת 2019- על סוגי קישורים שניתן להוציא לאתר ניתן לקרוא כאן. אז מה מומלץ לעשות בקמפיין בניית קישורים:

 • טקסט העוגן של הקישורים החוזרים הוא מגוון ככל שניתן
 • קישורים נכנסים נוצרים בקצב מתון,רנדומלי ולא פתאום מסה של 20 קישורים בחודש
 • ספאם, קישורים חוזרים בעלי איכות נמוכה מוסרים או מתנערים מהם
 • באתר שלך יש בעיקר קישורים ערוכים שהצטברו בגלל ציטוטים של אחרים, הפניות או שיתוף התוכן שלך ע"י אחרים.

לסיכום

יש עוד הרבה פרמרטרים שצריך לקחת בחשבון שמתכננים פרויקט שכזה – אנחנו בגו דיגיטלי קידום אתרים נשמח לעזור לכם.

 

 

 

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות