הרבה פעמים אנשים חושבים שאוטומציה שיווקית היא רק דיוור באמצעות דואר אלקטרוני, אבל זה כל כך הרבה יותר מזה.  במאמר זה ניתן לכם דוגמאות שונות לשימוש באוטומציה שיווקית, שתוכלו ליישם כמה רעיונות בעצמכם על העסק שלכם על מנת להגדיל את המותג שלכם ולגרום לו לצמוח.  

אז בואו נתחיל :טיפ מהיר לפני שנקפוץ לדוגמאות האלה, בדקו וודאו שאכן הקמפיינים שלכם טובים, גם המודעה, וגם דף הנחיתה או הערוץ.

 

דע את הלקוח

חשוב לדעת היכן הלקוחות שלכם נמצאים, בין אם הם ב- Google, YouTube, Facebook, Instagram,   איפה הם?   ואז, מה סוג התוכן שהם רוצים לראות?

"התוכן הוא המלך, אבל השיווק היא המלכה."   וזה כל כך נכון.   קודם צריך להיות לך תוכן מעולה,   ואז זה המקום שבו אתה מציב את התוכן הזה   זה באמת המפתח להצלחה.   וכאן נכנסת המלכה.   ובצדק, המלכה תמיד אחראית.   אז בואו נחשוב איך אנחנו יכולים לעשות את זה.

 

אוטומציה שיווקית – משפך המרה

אז, חשבו על זה, מישהו מחפש בגוגל, אם הם מחפשים בגוגל, הם מגיעים לאתר שלך. ברגע שהם מגיעים לאתר שלך, הם מתווספים אוטומטית למאגר המבקרים ו"נצבעים", ואז ניתן לכוון אליהם פרסום מחדש (עוד על רימרקטינג ניתן לקרוא כאן).

ברגע שהם נמצאים בקמפיין רימרקטינג בגוגל אדורדס, יש לך משפך אוטומטי, שממש מראה להם מודעות שונות. אולי בשבוע הראשון נראה להם את המודעה הזו, ואולי בהמשך ניתן לחשוף אותם למוצרים או שירותים נוספים

אם הם לא מבצעים כלום, אולי נראה להם סרטון ביוטיוב, שגם אותו אפשר למקד לקבוצת מבקרים שביקרה באתר בצורה אוטומטית. זה ממש כמו קמפיין טפטוף של מודעות. לא כמו בדואר אלקטרוני, מודעות כאלו נראות בפועל בזמן שהמבקרים שלנו באתר גולשים באינטרנט, אוטומטית,ובסופו של דבר, הם יבצעו "המרה" מסוימת.

רוצים עוד מידע על משפכי שיווק ומכירה? הכנסו עבורכם מדריך עם טיפים מעולים בנושא שאנחנו בטוחים שתאהבו.

אוטומציה של המדיה החברתית

נגיד ואני מריץ מודעה בפייסבוק,ונניח שזו מודעת וידאו. לאחר מכן נוכל להגדיר קמפיין למי שצפה בסרטון במשך 50% ומעלה, וגם שהם ממשיכים לגלול את הפיד שלהם, זה מציג להם מחדש את המודעות הרלוונטיות שהגדרנו , אולי אפילו עם מודעה אחרת או סרטון אחר.

ואם הם צופים באחוז מסוים מזה, ניתן להכניס אותם למסע פרסום אחר, ובצורה זו הם רואים תכנים שונים לאורך זמן, וזה עוזר להם לעבור את תהליך מלקוח מתעניין ללקוח משלם.

 

אוטומציה בדואר אלקטרוני

למה אנחנו מתכוונים? כשמישהו נרשם, או שהם ממירים באתר שלך או במודעה ברשת חברתית,   עכשיו, במקום רק להציג להם מודעות, ניתן למעשה לשלוח להם אימיילים בצורה אוטומטית.   לדוגמא, למשל, אולי יש לך CRM, במידה ונכנס ליד למערכת, ניתן להגדיר מסע פרסום באופן אוטומטי  ששולח להם דואר אלקטרוני שמדבר על הנושא שאתם רוצים לקדם. ואז, שבוע לאחר מכן ,שולח דואר אלקטרוני נוסף.   ואז, עוד שבועיים שולח להם דואר אלקטרוני נוסף – וזה אוטומטי לחלוטין.

 

אוטומציה של קשרי לקוחות

מטרה זו משרתת בעיקר להשגת ביקורות מלקוחות וניהול מוניטין. כשאתה מסמן מישהו ב- CRM שלך משהו כמו "פרויקט ממתין" ל"פרויקט שהושלם ", כאשר הם נכנסים לפרויקט , אנחנו יכולים לשלוח להם דואר אלקטרוני באופן אוטומטי בנוסח הבא: "שמחנו לעמוד לשירותכם –  ותודה בתחרתם לעבוד איתנו. אם תוכלו רק שנייה מזמנכם ולהשאיר לנו ביקורת, הערה ,או הארה,ונשמח לקבל את המשוב שלכם.

עכשיו, אם הם עושים זאת, הם יכולים להיות  מוסרים ממסע הפרסום באופן אוטומטי. אם הם לא עושים זאת, ניתן לבצע אוטומציה – באמצעות דואר אלקטרוני נוסף שישלח שבוע לאחר מכן,   שאומר: היי, אני יודע שהיית עסוק – אנו באמת נשמח לקבל את המשוב הזה. בבקשה השאירו לנו ביקורת. אם הם לא עושים זאת אולי נוכל לחכות הפעם חודש, ואז לשלוח באופן אוטומטי – היי, לפני כחודש עבדנו איתך.   אם לא היה אכפת לך לקחת שנייה כדי לשלוח את הביקורת על השירות.

 

אוטומציה שיווקית בהודעות SMS

זה די דומה לדואר אלקטרוני, אך הודעות טקסט  הם קצת שונים. זה משהו שבעלי עסקים קטנים לא מנצלים כמו שאני חושב שהם צריכים,   מכיוון שהודעות טקסט נפתחות בכמעט 100%.   כלומר, זה מטורף, ואילו דואר אלקטרוני יותר באזור 20%. הדבר הנוסף הוא, שהודעות טקסט נפתחות בזמן אמת בעצם.   אנשים מסתכלים על הדברים האלה תוך חמש דקות, ואילו דואר אלקטרוני… יכול להיות ימים.   אז הודעת הטקסט מעט שונה  מבחינת חווית המשתמש.   ו

כל זה יכול להתרחש באמצעות מערכת CRM שקשורה לקמפיינים השיווקים בכל הערוצים- גוגל, פייסבוק, אינסטגרם, לינקדין .

מקווים שנהנתם.

 

אוטומציה שיווקית תהליך לייב

אהבתם? ספרו לחבריכם..

שירן

שירן

שירן מגיד, נעים מאוד- עוסק בשיווק באינטרנט באופן מקצועי כבר מעל 10 שנים, מתמחה בקידום אתרים אורגני,שיווק דיגיטלי והגדלת תנועה לאתר, מוסיקאי,וחובב ספורט מושבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות