היום נדבר על אופטימיזציה של תמונות – או אופטימיזציה לתג תמונה הנקרא  alt, כיווץ, סוגי תמונות ועוד מטעמים,ובגדול זהו תהליך אופטימיזציה של כלל התמונות כך שמנועי חיפוש יבינו אותן. ישנן כמה סיבות מדוע תרצו לעשות זאת – ואנחנו הולכים להסביר, צעד אחר צעד, על התהליך על מנת לבצע אופטימיזציה לתמונות בצורה נכונה וידידותית לקידום אתרים, למנוע החיפוש ולמשתמש – אז בואו נתחיל.

 

אופטימיזציה לתמונות

אוקיי, אז אופטימיזציה לטקסט של תמונה במנועי החיפוש היא בעצם להסביר על התמונות בצורה מובנת ונכונה למנועי חיפוש ,ומאוד שימושי גם למשתמשים. אבל לפני שנעשה את זה, אני רק רוצה לעשות תזכורת מהירה, כך שנוכל להבין יותר בקלות את ההקשר על מה שאנחנו מדברים עליו. אנחנו מדברים על SEO, הידוע גם כאופטימיזציה במנועי חיפוש, שהוא נדבך מהתחום שנקרא שיווק הדיגיטלי. ניתן לעשות הרבה דברים אחרים בכדי להביא תנועה של גולשים לאתר שלך, עליהם הרחבנו במדריך קידום אתרים חינם המלא שייצרנו במיוחד עבורכם- הכנסו ואנחנו בטוחים שתלמדו משהו חדש.

אז בתוך כלל הפעולות בעולם הקידום אתרים, אופטימיזציה לטקסט של תמונה היא רק מרכיב אחד בפאזל. אז בואו נדבר קצת על זה:

מנועי חיפוש הם לא בני אדם, נכון? הם לא רואים או רואים תמונות כמו שאנחנו רואים. אז אנחנו בתור בני אדם, וכמובן אנשי קידום וכמשווקים דיגיטליים צריכים לעשות כמה דברים כדי לעזור למנועי חיפוש קצת. כדי לתת להם כמה רמזים על מה התמונה הזו עוסקת.

עריכת תמונה

 

תנו שם לתמונה

. אז אנו רוצים לעזור למנועי חיפוש להבין את תמונות על ידי שניתן להם שם. זה גם משמש לנגישות בהתאמה למשתמשים לקויי ראייה או עיוורים בדפדפנים. בטקסט alt התמונה שלנו ושמות הקבצים יכולים להועיל מאוד – זכרו כאשר אתם כותבים את הטקסט alt, באופן כללי לכלול 125 תווים לכל היותר. אל תשכחו את שם הקובץ. זה קורה הרבה. הרבה אנשים מעלים קובץ כמו sdajdka2341.jpg , זה לא טוב.

 

לא להעמיס מילות מפתח

פעם היה אפשר לדחוף מילות מפתח בתמונות. אני יודע את זה כי פעם הייתי עושה את זה – היום  זה בכלל לא טוב. כשאנשים נכנסים לראשונה לתחום האופטימיזציה למנועי החיפוש, הם די מגזימים ממש עם זה. הם עוברים על כל הרשימה ואז הם אומרים, בסדר, הנה כל הדברים שאני צריך לעשות כדי להיות מדורג יותר גבוה בגוגל, וכתוב להם שם להפציץ בתיאורי תמונות עם מילות המפתח – די עם זה.

לא להכניס לתמונות יותר מדי מילות מפתח. בסופו של דבר זה לא תיאורי,ודי ספאמי.  אז אנא נסו להימנע ממנו אם תוכלו.

שימוש במקפים

בואו נסתכל על כמה דוגמאות:  שם הקובץ הוא mens_boat_shoe.jpeg. בכל פעם שיש רווחים בשמות הקבצים שלך, אתה רוצה להשתמש במקפים ולא בקו תחתון. אז אז, mens-boat-shoes.jpeg. והטקסט alt, או התג alt, הוא נעל-סירה לגברים. זה בסדר –  כך נראת אופטימיזציה של תמונה בצורה תקינה.

 

לתאר פשוט את מה שרואים

הרבה יותר טוב זה לתת לתמונות שם וalt  תיאור – במילים אחרות , פשוט להגיד בקול רם מה רואים בתמונה . יש הרבה סוגים שונים של ביטויים שם. הדרך לחשוב על זה היא כמו, לקרוא את תג ה – alt כלל האצבע כאן הוא להיות תיאורי הן בשמות הקבצים והן בטקסט alt. זה נהדר עבור מנועי חיפוש,וזה גם מועיל מאוד מנקודת מבט של נגישות, לקויי ראייה ועיוורים משתמשים.

 

בחרו את הפורמט הנכון

בעוד יש תבניות תמונה רבות לבחירה, PNG ו-JPEG הם הנפוצים ביותר באינטרנט.

PNG  – מייצרת תמונות באיכות טובה יותר, אך מגיעה עם גודל קובץ גדול יותר.
JPG- אתה עלול לאבד את איכות התמונה, אך באפשרותך לכוונן את רמת האיכות כדי למצוא איזון טוב יותר.

 

דחיסת תמונות

כן, אין דבר מעצבן יותר מדף אינטרנט מקרטע לאחר טעינת תמונה שאינה דחוסה.

מנועי החיפוש ייראה בדף האינטרנט שלך טרנטה ויתייחסו אליו בהתאם. לכן אני ממליץ מאוד לדחוס את התמונות שלך לפני.  ניתן לעשות את זה בפוטושופ , או שירות אחר זמין ברשת.

 

כיווץ תמונות וורדפרס

בנוסף, אני ממליץ להשתמש בתוסף וורדפרס שניתן להשתמש בו גם כן –  על כך הרחבנו במדריך.
באופן אישי, אני מעדיף תוסף וורדפרס כמו באתר הזה שאתם נמצאים בו. זה מפחית את גודל קובץ התמונה מבלי להסיר את האיכות. אז זה לא משנה באיזה תוסף אתם משתמשים, ודאו גם שהשרת המארח תומך בדחיסה מבחוץ בשרתים שלהם. זה מפחית את העומס באתר שלך.

 

בדיקת מהירות וטעינת תמונות

אם אינך בטוח כיצד התמונות שלך משפיעות על מהירות העמוד שלך, אני ממליץ להשתמש בכלי Google PageSpeed או כלים אחרים.

אהבתם? ספרו לחבריכם..

שירן

שירן

שירן מגיד, נעים מאוד- עוסק בשיווק באינטרנט באופן מקצועי כבר מעל 10 שנים, מתמחה בקידום אתרים אורגני,שיווק דיגיטלי והגדלת תנועה לאתר, מוסיקאי,וחובב ספורט מושבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות