כל עסק חולם על המקום הראשון בגוגל. הסיבות הן ברורות: להגיע להיות ראשון (או אפילו אחד משלושת המקומות הראשונים) פירושו יותר תנועה לאתר שלך, נראות, וכמובן הפוטנציאל להגדלת מחזורי המכירות.

למרבה הצער, הדירוגים הגבוהים לא באים בקלות בכלל.  אז איך להיות ראשון בגוגל? אמנם אין דרך להבטיח בהחלט דירוג גבוה,אבל ניתן לבצע פעולות שיגידלו את הסיכוי להגיע לפסגה- על כך נדון במאמר הבא.


האם זה אפשרי להיות מקום ראשון בגוגל?

דע את מתחרייך – כבעלים של עסק קטן, אתה לא רוצה להיות מתחרה עם ארגונים גדולים בעלי תקציבים שיווקיים לכאורה-ללא הגבלה. אמנם יש תמיד סיכוי שאתה תוכל להופיע בתוצאה גבוהה יותר,אך יותר סביר שבסופו של דבר אתה מבזבז את הזמן והכסף שלך.

בגלל זה כל כך חשוב לבחור את הנישה נכון. אז במקום לנסות להתחרות עם חברות גדולות עבור מונח פופולרי מאוד (ובדרך כלל יותר כללי) במילות המפתח, תנסו להתמקד על מילות מפתח בעלות זנב ארוך ופחות תחרותיות, או שילובים של המילה.

זה אומר פחות מונחים כלליים,ויותר למוצרים או שירותים ספציפיים. למשל, במקום להציע איטום גגות,  אתה יכול לשקול התמחות איטום גגות ביריעות ביטומניות, או איטום גגות בתל אביב  אלה צירופי מילים ספציפיים יותר סביר להניח שיהיה הרבה יותר קל לדרג עבורם.

תוכלו לעשות מחקר מתחרים באמצעות כלים בתשלום או חינמיים , google kw planner , או semrush

בכל אופן עדיין יש עקומת למידה למי שלא בא מתחום הקידום, ומומלץ להעזר בבעל מקצוע בתחום, או להתחיל לקרוא מדריכים.איך להיות ראשון בגוגל? רמז – זה קשור למילות המפתח

זה כמובן הרבה יותר נגיש להגיע לעמוד הראשון בגוגל, אבל לתפוס את המקום הראשון בגוגל- או אפילו את ה 3 הראשונים, זה כבר סיפור אחר. הסוד הלא כל כך גדול הוא בעצם לבחור את מילות החיפוש הנכונות. למשל, אם אני אעשה אופטימיזציה עבור "פוקימון אכל דחבש" אני יכול לתפוס את המיקום בקלות. אבל תכל'ס, האם אני באמת רוצה לתפוס מיקומים עבור הביטוי הזה? כנראה שלא, בהתחשב בזה שזה אפילו לא ביטוי אמיתי.

הנקודה שלי היא שכמובן, אנחנו לא רוצים לדרג עבור מילות מפתח ללא חיפושים; אנחנו רוצים לדרג עבור מילות מפתח שאנשים באמת מחפשים. שאילתות אמיתיות שמישהו הקליד בדפדפן שלהם.

באמצעות כלים כמו מתכנן מילות המפתח של גוגל או כלים אחרים לחיפש מילות מפתח רלוונטיות כי יש מספר הגון של חיפושים, אבל תחרות קטנה. אם האתר שלך יותר סמכותי, ניתן לדרג מילות מפתח קלות די מהר וללא בעיה גדולה. אתה תמיד יכול לעבור אל מילות מפתח תחרותיות יותר בעתיד.

עוד על מחקר מילות מפתח ניתן לקרוא במדריך החינמי והמקיף לקידום אתרים למתחילים ולמתקדמים כאחד.

 

כמה עולה להיות מקום ראשון בגוגל?

אז זו שאלה מצוינת, ושומעים אותה כל הזמן- אז אם אנחנו מדברים על הופעה בתוצאות החיפוש הממומנות,  כלומר בתשלום. אחרי הכל מה שמעניין הוא כמה כסף צפויים להוציא בכדי לפרסם בגוגל, והאם הם בכלל יכולים להרשות לעצמם את זה!

למרבה הצער, אין תשובה קלה ומתאימה לכל אחד. התשובה הנפוצה ביותר (והמעצבנת) היא, "זה תלוי."

העלות של Google Ads (בעבר נקראה Google AdWords) תלויה במספר משתנים. בואו נעבור על המושגים שתצטרך להבין על מנת לקבוע תקציב ריאלי לקמפיינים שלך (ולקבוע אם בכלל כדאי להשתמש ב- Google Ads) .

המערכת מבוססת על מכירה פומבית המתגמלת עסקים שיש להם קמפיינים איכותיים עם עלויות נמוכות יותר ומיקום מודעות טוב יותר. תוכלו לשלוט  על אופן ההוצאה של תקציב Google Ads שלך באמצעות טקטיקות כמו תזמון מודעות, מיקוד גיאוגרפי ומיקוד למכשירים, התאמה לנידים, וחווית משתמש עדיפה. אז אם אין לכם תוכניות ארוכות טווח, ושאלתם את עצמכם כיצד להיות במקום הראשון בגוגל במהירות הבזק – זו האסטרטגיה בשבילכם. רק קחו בחשבון שברגע שאתם מפסיקים לשלם לגוגל על המודעות – באותה המהירות שהגעתם לטופ, אתם גם נעלמים.

אם אנחנו מדברים על קידום אורגני, שיא הופעה ללא תשלום ישיר לגוגל על הופעה במערכת המודעות שלה, זה משחק מסוג אחר.

צריך לעשות מחקר מתחרים מקיף, להכין אסטרטגיית תוכן, קישורים ועוד.. כפי שנאמר כבר קודם. כלומר, להעסיק כותבי תוכן, בוני קישורים, עשיית אופטימיזציה לאתר מבחינה טכנית ועוד.  יכול להגיע לאלפי שקלים עד לעשרות אלפי שקלים אפילו, תלוי תחרות כמובן.

בקיצור, צריך לעשות אופטימיזציה לאתר. והכי הכי חשוב – ולהיות מציאותיים – אם אתם רוצים להיות מקום ראשון בגוגל במונח "צימרים להשכרה" לדוגמא, מצפה לכם עבודה קשה מאוד, ותיאלצו להפרד מהרבה כסף, וכמובן להשקיע זמן רב, אם בכלל תראו תוצאות.

הטיפ שלנו- לכו על מילות מפתח יותר ארוכות ופחות כלליות, בהמשך לדוגמא למעלה – "צימרים להשכרה בצפון עם בריכה" –  הבנתם את הרמז. עשו קמפיין גוגל ADS כפיילוט, ראו מה מביא לכם המרות וכניסות, והעתיקו את המונחים הללו אל קמפיין הקידום האורגני במידה וזה משתלם לכם.


איך להגיע לעמוד הראשון בגוגל מהר

ברגע שיש לך "נישה " ובחרתם כמה מילות מפתח קלות יותר, זה הזמן להשתמש במילות מפתח אלה במקומות אסטרטגיים בדף. למרות שאתה בהחלט לא רוצה להשתמש יותר מידי במילות החיפוש שלך, חשוב שתשתמש בהם במגוון דרכים בתוך התוכן שלך. והכי חשוב, התמקד בשימוש בהם ב:

כתובת URL: לדוגמה, במקום www.yoursite.com/sh8xks6.htm, השתמש בwww.yoursite.com/seo-expert.
תג כותרת. – כותרות: H1, H2, וכו '.
Alt תג – תמונה וכיתובי תמונה, במידת הצורך.
במאמר – לאורך כל התוכן שלך במקומות הנכונים ביחס המתאים.

זכור כי גוגל (והקוראים שלך) רוצים תוכן מקיף שעושה עבודה טובה בכיסוי הנושא. לכן, בעוד שחשוב להשתמש במילות החיפוש שלכם במקום כלשהו בתוכן שלכם, זה לא תחליף לכתיבה ארוכה יותר, תוכן מעמיק שבאמת נותן ערך. תחזקו אותו עם סממנים חברתיים וקישורים – ותגיעו לדף הראשון מהר יחסית.


הוסף תוכן לאתר שלך באופן קבוע

שיווק באמצעות תוכן הפך לחלק גדול מאוד כחלק מאסטרטגיית השיווק הכוללת של מרבית החברות. זה כרוך באמצעות מגוון רחב של התוכן סוג-הבלוג הודעות, ידיעונים, webinars, infographics, העלאת סרטוני יוטיוב, וכו '-כדי למשוך לקוחות פוטנציאליים.

אם אתם רוצים להתקדם ב-Google, השאלה היא לא איך להיות ראשון בגוגל, אלא כיצד.  אתם בהחלט חייבים להוסיף תוכן חדש לאתר באופן קבוע. אבל לא רק להוסיף תוכן למען התוכן; להוסיף תוכן שימושי ובאיכות גבוהה שלמעשה מספק ערך ללקוחות שלך – אסטרטגיה ידועה שעוזרת להיות מקום ראשון בגוגל בתוצאות החיפוש.

עשו מחקר – בדקו איזה תוכן  כרגע מופיע בדף הראשון בגוגל עבור השאילתה שאתם רוצים לקדם. זה יעזור להבין איזה תוכן גוגל אוהב באותה מילת המפתח, ואיך ניתן לשפר את התוצאות. בואו נדבר כרגע על שתי דרכים עיקריות. ראשית, יותר תוכן פירושו מילות מפתח יותר, ולכן יותר הזדמנויות עבור גוגל להראות את האתר שלך בתוצאות החיפוש.

שנית, ככל שיהיה לך תוכן רב יותר, הקישורים  בדרך כלל מצטברים. בנוסף, הרבה תוכן הוא נהדר עבור מבקרים להישאר באתר שלך יותר זמן, שידחוף את הציון הכללי של האתר שלך ואת השאילתה המבוקשת להיות ראשון בגוגל.


 השג קישורים לאתר שלך

קישורים ממשיכים לשחק תפקיד קריטי במונחים של SEO. למעשה, לפי MOZ , במנוע חיפוש מבין גורמי הדירוג הנוספים, קישורים נכנסים הם בין המרכיבים החשובים ביותר השגת דירוג גבוה. לא כמות – איכות.

איך להיות מקום ראשון בגוגל

אהבתם? ספרו לחבריכם..

שירן

שירן

שירן מגיד, נעים מאוד- עוסק בשיווק באינטרנט באופן מקצועי כבר מעל 10 שנים, מתמחה בקידום אתרים אורגני,שיווק דיגיטלי והגדלת תנועה לאתר, מוסיקאי,וחובב ספורט מושבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות