אז במאמר זה  אני הולך לדבר על סוג של טקטיקה שיכולה לעזור לכם לייעל את תוצאות קמפיין הפרסום שלכם  ולקבל את הביצועים הטובים ביותר שיכולים לעזור להם להוריד דרמטית את העלות לקליק ולהשגת שיעור קליקים טוב יותר בהחלט ישפר את רמת ציון האיכות המודעה שלכם.

סוג של מבנה בו נשתמש נקרא מבנה של קבוצת מודעות של מילת מפתח יחידה ,  skag  באגלית,

איך ליצור קבוצת מודעות בעלת מילות מפתח אחת

אז יצירת קבוצות מודעות עם מילה מפתח אחת,  כמו לדוגמה שיש לנו בניית אתרים- אנו יכולים לראות שיש מילות מפתח שונות בשונות  אך כשלעצמו זו אחת היא אותה מילה שיש לנו כאן המילה בניית אתרים בהתאמה רחבה, מדויקת,ולא מדויקת עם סימני  + כלומר, בניית+אתרים+

אז ביצירת קמפיין עם מספר של קבוצת מודעות ובכל אחת מקבוצת המודעות מס' מילות מפתח., שזה המבנה הקלאסי ליצירת קמפיין מודעות ,זה עשוי בצורה לא נכונה – יש רק קמפיין אחד  הכולל קבוצה אחת של מודעות ומספר מילות מפתח רבות בדרך כלל יוצר חוסר התאמה בין המונח המחופש לבין מילת המפתח המוצעת, ולכן דף נחיתה אינו מותאם לפי מילת המפתח, ויקבל ציון איכות נמוך ככל הנראה.

מצד שני יש לנו את מבנה קבוצת המודעות עם מילות מפתח יחידה , ושאנחנו צריכים לדגומא בניית אתרים , אנו כוללים אותה בקבוצה זו תחת השם בניית אתרים, ובנוסף  גם מילים נרדפות לאותו ביטוי קצר זנב ,תחת קבוצת מודעות חדשה באותו התהליך, ומודעה אחת גם כן המתאימה למילת המפתח.

באמצעות הטכניקה הזו  נוכל ליצור מודעות הרבה יותר ממוקדות הכוללות את המילת המפתח שבקבוצת המודעות.

עוד טקטיקות לעשיית חקר מילות מפתח ניתן למצוא בחלק המדבר על התהליך במדריך קידום אתרים המקיף שיצרנו עבורכם.

במונחי החיפוש , מילות המפתח שבמודעה , נמצא ב- ctr תהיה לנו שליטה רבה הרבה יותר על הקמפיין  ובאופן כללי נפחית את העלויות , כך שכאשר נקטין את העלויות של סך התקציב , אנו נוזיל את עלויות המחיר הקליק , וההמרות ייצאו הרבה יותר משתלמות  מכיוון שציון האיכות ישתפר.

ויש גם חסרונות :

לא מומלץ להתחיל להשתמש בטכניקה הזו בחשבון חדש כי אין נתונים ואין מספיק מידע כיצד לחלק קבוצות מודעות , כך שייצרו באופן אידיאלי קמפיין יותר מותאם אישית מהנתונים שהיו מתקבלים בשבועות שעולים על ידי חשבון זה ארגון עד שיהיה לנו הרבה יותר מאורגן ומובנה מאשר על פי המתודולוגיה שאנו רואים

חיסרון נוסף הוא שלרוב זה ייקח לנו הרבה יותר זמן לבצע אופטימיזציה לחשבון מודעות זה מכיוון שהם הולכים לעשות קמפיינים נוספים שהולכים ליצור קבוצות עם מודעות רבות רק בשביל לאסוף את המידע.

שורה תחתונה – זה שווה את הסבלנות מכיוון שכאשר מתחילים קמפיינים מסוג הזה העלות לכל המרה היא הרבה יותר נמוכה , והתקציב יותר גמיש וכך יכולים להשקיע בקמפיינים אחרים , או בכלל בערוצים אחרים  כגון קידום אורגני .

מילות מפתח שליליות

חשוב מאוד לעשות מעקב בזמן אמת אחרי מילות המפתח השליליות שלא מניבות – לדוגמא- אנחנו עוסקים בבניית אתרים ,  ומצאנו מילת מפתח בניית אתרים בזול- היא לא מתאימה לקמפיין שלנו כי אנחנו לא רוצים שיחשבו שאנחנו זולים , וגם המחירים שלנו לא כאלה, לכן יש להכניס את המילת מפתח אל רשימת מילות מפתח שליליות  שלא יוצגו בקמפיין שלנו.

אם אתם מכוונים לקהל היעד בישראל או בעברית, תוכלו לקרוא עוד על עשיית מחקר מילות מפתח בעברית כאן.

שאלות נפוצות

מה זה skag
זה קמפיין בגוגל אדס בעל מילת מפתח אחת לכל קבוצת מודעות
האם ניתן להשתמש בחשבון חדש
רצוי להשתמש באסטרטגייה זו לחשבון וותיק ולא חדש מכיוון שאין לגוגל מספיק דאטה בשביל זה
האם זה יכול להוזיל עלויות ולשפר המרות?
כן זה יכול, אך בתנאי שיש מספיק מידע כבר על הקמפיין
האם יש אלטרנטיבות לקמפיין בעל מילת מפתח אחת?
כן – יש לא מעט אסטרטגיות טובות בנושא שכדאי לקרוא ברחבי האינטרנט, או מדריך קידום ממומן אצלנו באתר.

אהבתם? ספרו לחבריכם..

שירן

שירן

שירן מגיד, נעים מאוד- עוסק בשיווק באינטרנט באופן מקצועי כבר מעל 10 שנים, מתמחה בקידום אתרים אורגני,שיווק דיגיטלי והגדלת תנועה לאתר, מוסיקאי,וחובב ספורט מושבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות