למה מקדמי אתרים שוקדים על בניית קישורים? כי קישורים עובדים – אתר האינטרנט שלך זקוק לקישורים נכנסים משום שהוא מסייע להם לשפר את הדירוג, אך לפני כן, אתה צריך לדעת מה זה בעצם ואיך להשיג אותם? אז בדרך כלל, קישורים נכנסים פירושו קישור מדף אינטרנט אחד לאתר שלך.

מהם קישורים

קודם כל נתחיל מהתחלה- מה הם קישורים ? קישורים הם בעצם "המלצות" שגוגל שואב מהם את המידע האם כדאי להציג את התוכן שלכם במנוע החיפוש שלו, לפי פרמטרים שהוא קובע. לאורך השנים גוגל עשו הרבה עדכונים באלגוריתם בנושא בניית הקישורים, ככל שהקישורים הנכנסים לאתר שלכם יותר טבעיים ולא נעשים במיוחד למטרת קידום, גוגל יתגמל אתכם על כך. כמובן שיש עוד פרמטרים שלפיהם גוגל יודע האם התוכן שלכם שווה ותורם לגולש, כמו זמן שהייה ממוצע , מהירות טעינה וחווית משתמש.

.קישורים הם חלק חשוב בתהליך הקידום היכול לשפר את הדירוג האורגני, לאנדקס את התוכן שלכם מהר יותר ולהזרים תנועה לאתר. אז בתכלס איך אפשר לשלב את עבודת בניית קישורים בהתאם בכדי לעזור למאמצי הקידום? יש לנו כמה טיפים עבורכם לקבל קישורים נכנסים עבור אתר האינטרנט שלך שיעניק תזוזה במיקומים..וגם מה לא לעשות, אלא אם אתם רוצים לפגוע במאמצי הקידום לטווח הארוך

אז,אתם מוכנים? בואו נתחיל

מאמרי אורח

פרסום מאמרים : בעצם קישורים הנכנסים לאתר שלכם מאתרים שניתן לפרסם מאמרים אורחים באתרים בנישות הרלוונטיות. אין צורך לשלם על קישורים ,והם מתווספים לפרופיל הקישורים של האתר. חפשו בגוגל את מילת המפתח שלכם + guest post  ואתם בדרך לקבל קישור איכותי על ידי פרסום תוכן באיכות גבוהה ורלוונטי- press release, מאמרים, וכו ' באופן באתרים שונים. וודאו  שלאתרים שאתם כותבים את הפוסט שלכם יש DA גבוה וטראפיק.

המנעו מקישורים "מזיקים"

אך יש גם קישורים שיכולים להיות מזיקים , במילים אחרות, קישורי "ספאם" בעלי רלוונטיות נמוכה, קישורים ממערכות אוטומטיות ליצירת קישורים ישירות אל האתר שלכם.  DONT

פורומים

קישורים מפורומים: זה בעצם מתודה ישנה וידועה שבה בעצם אנו מוצאים פוסטים הקשורים לנישה שלנו, ואז אנו נפרסם תגובה למאמר בפורום עם קישור לאתר שלנו . יש לבחור בפורום באתרים בעלי סמכות גבוהה. עם זאת, לפני הכנסת קישור לפורום, עליך לחשוב על הנושא והנישה הספציפיים ואם הם רלוונטיים לעסק שלך.כמו כן, לא היינו מסתמכים על קישורים כאלה לתזוזה במיקומים, אלא בעיקר בשביל לגוון את פרופיל הקישורים של האתר.

web 2.0 ובלוגים

בלוגים חינמיים הם בלוגים שכל אחד יכול לפתוח לפרסם בהם מאמרים. כל מה שצריך זה להירשם לאתר, לפתוח בלוג, לקבל קישור למייל ולאשר את היוזר החדש בבלוג, לערוך אותו קצת עם תמונה, אודות וכול שיראה לא ספאמי מידי והופ – יש לכם בלוג שניתן להוציא משם קישורים.

דוגמאות לאתרים אשר מאפשרים לפתוח בהם בלוגים כאלו:

בלוגים אלה משמשים בעיקר כתמיכה באתר ראשי , כלומר הקישורים בהם מופנים אל עבר האתר שאנו מעוניינים לקדם. לבלוגים אלה יש אינדקוס מהיר למדי בחיפוש בגלל הDA הגבוה שלהם, ועם קצת עבודה ניתן אפילו לתפוס מיקומים לא רעים בכלל.

תמונות ואינפוגרפיקה

אינפוגרפיקה ותמונות: תוכן הוא המלך של האתר ,אבל יש עוד אפשרויות לגוון באתר ולא להשתמש רק בתוכן: אפשר להשיג קישורים מאתרי מדיה ותמונות, שהם קישורים נכנסים עם שיתוף תמונה, סימניות תמונה, תרשימים, גרפים, ועוד..זו דרך טובה להשתמש בדרך ויזואלית כזו ולהזרים תנועה לאתר מתוך הדף המקשר אל האתר האתר שלנו.

אתרי מדיה חברתית

אז אתרי מדיה חברתית כמו פייסבוק, טוויטר, אינסטגרם כולם מכירים, אבל איך זה יכול לעזור לנו כמקדמי אתרים? אז קישורים אלה מאוד טובים למאמצי הקידום שלנו כי הם מאתרים בעלי תנועה עצומה ברשת וDA גבוה, מה שנותן להם סמכותית רבה,מגוונים את הפורטפוליו של האתר, למרות שהקישורים מאתר אלה לרוב לא מעבירים ה"מיץ" קישורים כי הם NF=no follow

אתרי שיתוף וידאו – youtube , vimeo

צרו סרטונים באתרי לשיתוף וידאו כמו יוטיוב, ובתיאור של הסרטון כתבו מאמר המתאר את הנושא שאתם רוצים לקדם ,ותכללו קישורים בצורה פרופורצונלית ולא ספאמית. קישורים אלה אמנם קישורים NO-FOLLOW , כלומר הם לא מעבירים "מיץ קישורים" אל עבר האתר, אך עדיין חשובים מאוד לפרופיל הקישורים של האתר שלכם, ובנוסף אתרים בעלי DA גבוה נותן סממן ברור של אמינות לגוגל אפילו שלא מעביר את החוזק של הקישורים- מדובר על חיזוק המותג שלכם, וגם מקור נוסף להזרמת תנועה אל עבר האתר.

החלפת קישורים

שיטה נפוצה ביותר להשגת קישורים נכנסים לאתר היא באמצעות פנייה לאתרים דומים ולהציע להחליף קישורים אחד עם השני לצרכי קידום. לא נרחיב הרבה על שיטה זו מכוון שהיא די ברורה רק יש להזהר לא להגזים ולקבל קישורים נכנסים מדף בית של אתר שאין לו שום קשר לנישה של האתר שלכם. גוגל יודעים לזהות הרבה שיטות למניפולציות בנושא הזה.

מציאת קישורים "שבורים"

טכניקה נוספת ידועה היא מציאת לינקים שבורים במאמרים מובילים בתחומים שאתם מעוניינים לקדם, ולצור קשר עם כותב המאמר או האתר וליידע אותו שיש לו לינק שבור, וכמובן שאנחנו נעזור לו למלא את החלל הזה בכך שיקשר אל האתר שלנו המדבר על הנושא הזה. תתפלאו אבל המון כותבי מאמרים ישמחו  מכוון שמילאת להם את הלינק השבור במאמר שלהם.

קישורי PR ויח"צ

בא לכם קישור מערוץ 7, אולי מכלכליסט ?  קישורי יח"צ הם קישורים שניתן לרכוש אצל חברות המציעות שירות פרסום אייטמים בכל מיני אתרים גדולים, עם קישור לאתר הלקוח  שאתם מספקים באייטם. זוהי טכניקה שעובדת לא רע בכלל ותורמת לקידום.

RSS

זוהי טכניקה שלמעשה האתר הראשי מפרסם כתבה, ולאחר מכן ניתן להזין את הפיד של האתר לכל מיני סוגים אתרים ה"מושכים" את ה- FEED שהוא בעצם תקציר עם קישור אל עבר האתר ולזכות בכך בקישורים.

קניית קישורים

טכניקה שאינה מומלצת על ידי גוגל ונוגדת את הכללים, אך נפוצה ביותר בעולם הקידום. יש ספקי קישורים במיוחד בחו"ל שבו ניתן לבחור את סוג הקישור, מיקום בדף הבית או בתוך האתר עצמו, נישה מסוימת שקשורה לקישור וכול..

הפניית 301

טכניקה ידועה למתקדמים בה מחפשים דומיין וותיק שלא חידשו אותו שיש לו פרופיל קישורים קיים, רושמים אותו , ומבצעים הפניית 301 ברמת הדומיין אל עבר האתר שמעוניינים לחזק. לא מומלץ לעשות זאת יותר מפעמיים לכל אתר. זו שיטה די אפורה אך עובדת גם היום במידה מסוימת.

reddit

רדיט (reddit) הוא אתר בעל ים של טראפיק, שחוץ מהזרמת תנועה לאתר שלכם ניתן להוציא לינקים ממנו, אך זה אינו פשוט כי כל קישור נבדק ברמת הפורום וברמת הבלוג. על מנת ליצור בלוג משלכם, יש צורך לקבל "קארמה" , כלומר להיות פעילים ולהגיב לפוסטים ולקבל נקודות ע"י הגולשים האחרים. קישורים מהאתר יכולים לתרום לקידום האורגני ברמת העלאת הסמכות והגיוון בפרופיל הקישורים שלכם.

אהבתם? ספרו לחבריכם..

שירן

שירן

שירן מגיד, נעים מאוד- עוסק בשיווק באינטרנט באופן מקצועי כבר מעל 10 שנים, מתמחה בקידום אתרים אורגני,שיווק דיגיטלי והגדלת תנועה לאתר, מוסיקאי,וחובב ספורט מושבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות