בין הידיעות על ידי גוגל על נוכלים המנסים להפחיד בעלי עסקים שלא אימתו את העסק בגוגל לעסק שלי שהם ימחקו אותו , לבין כאלה המבצעים ספאם שיחות אוטומטיות, היו חדשות חשובות ביותר המשפיעים על חברות קידום האתרים שמנהלים הרישומים של גוגל לעסק שלי. גוגל מתכננת להשיק רשימה של שותפים המורשים ומאומתים לנהל רישומים צד ג' לעסק (GMB) , וגם אופציה לייצר טופס תלונה במידה ויש בעיות ברישומים.

מדריך השותפים המהימן של  Google my business

המדריך החדש של גוגל הוא חלק מתוכנית חדשה בשם גוגל השותפים שלי לעסקים.

ההודעה מטעם גוגל הצהירה כי Google תקדם את הרשימה החדשה לעסקים שנרשמו בתוכנית העסקית של Google שלי GMB .

"אנחנו משיקים את תוכנית השותפים לעסקים של גוגל. התוכנית תעניק לבעלי עסקים ספריה של שותפים אמינים לבחירה כאשר הם זקוקים לעזרה בניהול הרישומים שלהם.

צד ג' שאינם מאושרים עדיין יוכלו לנהל רישומים בגוגל לעסק שלי , אבל הם לא יהיו ברשימת אנשי מקצוע המאושרים שיקודמו לעסקים קטנים על ידי Google.

יש עם הודעה זו עדיין מספר אי וודאות – למשל ההודעה לא הזכירה כיצד יש להצטרף למאגר .

עם זאת , הייתה הודעה הקשורה שפורסמה בחודש מאי  2018. המאמר הקודם שפרסמנו מתייחס להודעה זו, מה שהופך את גוגל לעסק שלי עם פאנל חדש עבור סוכנויות מורשות לניהולי מיקומים . המאמר היה אודות API משופר. אבל לא צויין בבירור בסוף המאמר המידע החשוב על התוכנית העסקית החדשה של גוגל שותפים שלי-

"ובפעם הראשונה, סוכנויות יוכלו להירשם עבור החשבון העסקי שלי בגוגל. סוכנויות רשומות יקבלו גישה למותג חדש שתוכנן עם השותפים שלנו"..

החודש אנחנו משיקים את תוכנית השותפים שלי לעסקים – מי שירשמו ויאומתו יהיו זכאים לגישה מוקדמת לפלטפורמה החדשה עם התכונות העסקיות, כמנהל ושותף, ואת הפוטנציאל להיות בולטים כמאומתים"

הנה טופס ההרשמה להרשמה לקבלת מידע נוסף..

הצטרפות למאגר המהימן של גוגל לרישום וניהול עסקים

הצטרפות למאגר המהימן של גוגל לרישום וניהול עסקים

הגשת טופס תלונה בגוגל לעסקים

במסגרת היוזמה נגד הונאה, גוגל הודיעה על טופס תלונה חדש. החברים בתוכנית השותפים העסקיים בגוגל לעסק שלי  יכולים לדווח על הפרות באמצעות כלי הטופס ולהגיש תלונה.

אז מה הכלי טופס התלונה מבטיח:

"השתמש בטופס זה כדי לדווח על צד ג' אתה מאמין הוא מפר את מדיניות צד ג' בגוגל לעסק שלי "

מהו צד ג'?

צד ג' היא סוכנות המנהלת מידע עסקי בגוגל לעסק שלי עבור עסק שאינם בבעלותם. מדיניות צד ג' של Google חלה על צד ג' כלשהו (אדם או ארגון) המנהל את מיקום העסק שלי בגוגל בשם הלקוחות שלהם, כגון סוכנות שיווק דיגיטלית. אם יש לך בעיה רישום העסק שלי מצד ג', יש לנסות לפתור את זה איתם ישירות לפני יצירת קשר עם גוגל.

הצוות שלנו יכול לחקור דוחות עם צד ג' ישירות, אם יש צורך. אנחנו לא חולקים את התוצאה של כל חקירה בנוגע להפרות של צד ג'.

אילו הפרות ניתן לדווח לגוגל

כלי התלונה של גוגל כולל שמונה הפרות שהבעלים העסקיים יכולים לבחור, ובנוסף קטגוריה "אחרת" עבור הפרות אחרות.

להלן הקטגוריות של שמונה הפרות:

  • צד ג' שמתקשר שוב ושוב ועושה robocalls – ספאם
  •     צד ג' טען שהרישום בגוגל לעסק שלי בוצע ללא הסכמתו או על ידי סחיטה של הסכמה ממנו.
  •     צד ג' משקר לגבי עיסוקו (למשל, הם טוענים להיות עובדי גוגל או להיות שותפים רשמיים של גוגל ..)
  •     צד ג' טוען שהוא יכול  להבטיח מיקום מעולה בחיפוש בגוגל  או במפות.
  •     צד ג' דורש סכום כסף בכדי להמשיך להציג  את העסק שלך ברשימה או להמשיך להישאר רשום בגוגל מיי ביזנס (הערה: לצד ג' מותר לגבות עבור שירותי תחזוקה, אבל גוגל העסק שלי הוא מוצר חינם והוא אינו דורש תשלום בכדי לפרסם את העסק שלך)
  •     צד ג' עוסק בשיטות שיווק ומכירה מטעות או מטרידות (למשל, איומים בהשארת ביקורות שליליות בדירוג החיפוש של הרשומה שלך בחיפוש.
  •     צד ג' אינו מוכן להיות  שקוף עם לקוחות (למשל, לא לחשוף דמי ניהול, לא מוכן  לספק נתונים שיש בפאנל ניהול של גוגל לעסקים)
  •     צד ג' מייצג את המידע של העסק שלך באופן לא מדויק ב-Google Maps
הגשת תלונה בגוגל לעסק שלי

טופס הגשת בקשה לחקירה ותלונה בגוגל לעסק שלי

האם ניתן להגיש תלונות כוזבות

גוגל דורשת שבעלי עסקים יזהו את עצמם בשמם, בכתובת, באימייל, במספר הטלפון ובקישור לעסק שלהם ב-Google Maps. ייתכן שיהיה קשה למתחרה המתחזה להשתלט על רשימת העסקים ללא הדלקת נורות אדומות , לשנות את מספרי הטלפון העסקיים הרשמיים ולבנות אתרי אינטרנט עבור העסקים על מנת לפרסם תלונות כוזבות. זה מאוד לא סביר.

תמונה המציגה חלק מטופס התלונה המחייב בעלי עסקים לשלוח מידע שמאמת את זהותם. עסקים חייבים להזדהות על מנת להגיש תלונה על הסוכנות לניהול רישום של צד ג' GMB.

מדיניות השותפים של גוגל לעסק שלי

גוגל פרסמה דף תמיכה המציגה את המדיניות של גוגל בנוגע לניהול צד ג' : המדיניות מכסה מגוון בעיות כמו שקיפות דמי הניהול, את היכולת לסיים את שירות הניהול GMB ודברים חשובים אחרים.

הנה דוגמה:

"ללקוחות הקצה יש זכות לצפות שצג ג' מחויב לפעול באופן הוגן, ישר ושקוף בהתאם למדיניות של גוגל לעסק שלי. לשם כך, עליך לדבוק במדיניות ולאשרה –  אי עמידה במדיניות זו עלול לגרום להשעיה של הרישום ו/או החשבון"

ודא כי הלקוח הסופי מבין מה זה גוגל לעסק שלי ואיפה הנתונים העסקיים שלו נמצאים.

יש ליידע את לקוח הקצה על איך תוכל לנהל את הרישום  בגוגל העסקי. לקבלת פרטים נוספים, ראה דרישות שקיפות.

יש לציית למדיניות העסקית של Google.

לאחר הגדרת החשבון, אנו מעודדים אותך להעביר את הבעלות על הרישומים ללקוח שלך.

לסיכום

אלה אמורות להיות חדשות טובות עבור תעשיית ה- SEO. הנוכלים נוטים לתת לתעשייה שלנו שם רע. אם אתה צד ג' המנהל את גוגל הרישומים העסקיים שלי עבור לקוחות, ייתכן שתרצה להכיר את המדריך החדש של גוגל שפרסמנו ולעבוד בהתאם להנחיות – בהצלחה.

אהבתם? ספרו לחבריכם..

שירן

שירן

שירן מגיד, נעים מאוד- עוסק בשיווק באינטרנט באופן מקצועי כבר מעל 10 שנים, מתמחה בקידום אתרים אורגני,שיווק דיגיטלי והגדלת תנועה לאתר, מוסיקאי,וחובב ספורט מושבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות