חלק מהפרמטרים של קידום בגוגל לעסק שלי כולל בין היתר ביקורות מלקוחות והן חלק חשוב מאוד לעסקים באינטרנט. הם משפיעים על החלטות הקנייה של הצרכן והדירוג לעמות המתחרים. אבל באמצעות תגמולים או תמריצים אחרים בכדי לסייע להפיק אותם- זה רעיון גרוע וגוגל מתחיל לתפוס את אותם עסקים.

קידום בגוגל לעסק שלי – ביקורות

לקוחות חשובים עכשיו יותר מתמיד. אנשים נוטים עכשיו מבקשים חוות דעת, לפני שתנסה עסק. הדעת לא רק להרשים את הלקוחות הפוטנציאליים, אבל הם גם לשפר הרשומה של העסק באמצעות שירותי קידום בגוגל לעסק שלי.

זה נתון לוויכוח אם גוגל משתמשת באופן רשמי בביקורות  כגורם הדירוג; עם זאת, זה מעבר לזה שביקורות גלויות יכולות להפוך אתר אינטרנט לבלוט מעל המתחרים –  אם לעסק שלך יש ביקורות שלמתחרים שלך אין, למי לדעתך האנשים ילחצו להתקשרות?

אל תתביש לבקש מלקוחות לכתוב ביקורות על העסק שלך, אם יש לך אמון המוצרים/שירותים שלך. אם הם עושים את זה על גוגל או בתעשייה לסקור אתרים, זה דרך רבת עוצמה בכדי לבנות את הנוכחות הדיגיטלית שלך. כאשר אתה מקבל ביקורות חיוביות, כוללים אותם באתר האינטרנט שלך, והמבקרים יכולים לראות שיש לך לקוחות מרוצים.

לא לשדל לקוחות להשאיר ביקורות

קידום בגוגל לעסק שלי

לא לתת תמריצים להשארת ביקורות בגוגל לעסק שלי

 

לאחר שנתגלה שחברת עורכי דין בלואיוויל, קנטקי אשר בארה"ב  עשו מניפולזציות על – Google my business וזאת לאחר שהתגלה כי המשרד היה נותן  תמריצים לאנת לסקור את העסק עם הגרלות, ומתנות.

למשרד היה בערך 100  ביקורות בגוגל לפני הדווח בפורומים והעסק שלי ב- Google. נכון לרגע זה, למשרד יש סקירה אחת בלבד של  חמישה כוכבים). המשרד היה מחלק החיות המשפחתי עובר כתמריץ במקרה זה.

בפייסבוק, למשרד עורכי הדין הזה יש כ- 1,000 ביקורות של חמישה כוכבים. ייתכן כי אחוז גבוה של אלה הן קרוב לוודאי כתוצאה של  תחרויות ותמריצים.  גוגל קודם לכן קבע מדיניות נוקשה מאוד נגד תמריצים כלכליים ליצירת ביקורות:

אז הצעה שלנו – אל תציעו ללקוחות שלכם לקבל כסף, מוצרים או שירותים על מנת לכתוב חוות דעת עבור העסק או לכתוב ביקורות שליליות על המתחרה.

  • אל תשתמשו בביקורות כערוץ פרסומי – ניתן לבצע רישום של כתובות דואל, מספרי טלפון, מדיה חברתית קישורים או קישורים לאתרים אחרים בסקירות שלך.
  • לא לכלול תוכן פרסומי או מסחרי.
  • לא להציע או לקבל כסף בתמורה לביקורת.
  • לא לבקש ביקורות של לקוחות .

אז אם זו הייתה טעות תמימה על-ידי עורכי הדין או מקרה של נסיון לתמרן את המערכת, המשרד היה נענש. זה טוען נגד המציע כל סוג של תחרות או פיצויים בכל צורה כמו תמריץ סקירה. גוגל אינו מופיע להיות ולסיסמא העסקים החל (ללא תמריצים) מבקש הדעת בודדים מול "ב גורפת.

ילפ מחמירה עוד יותר בשלב זה, ותעשה שיימינג בפומבי לעסקים שניסו לשדל לתת ביקורות אם יש מספיק  ראיות כי העסק הפר את מדיניותה והוא מנסה לתמרץ או באופן לא תקין לקבל ביקורות.

פשוט תהיו אמיתיים- למדו איך לטפל בביקורות שליליות מלקוחות , פשוט תלמדו כיצד יש לטפל בהם נכון באמצעות מענה פרטני אל תבקשו למחוק אותם אלא אם הן ביקורות ספאם או פגיעה אמיתית בשם הטוב של העסק- וזה כמובן נתון לשיקול דעתה הבלעדי של גוגל.

מעבר למדיניות החברה בודדים אלה, ישנם חוקי המדינה או תקנות פדרליות (ה-FTC חוקים נגד "הטעיה צרכנית") כי ייתכן שתרמוז על שידול סקירה לא תקין.

מגוגל אישרו  כי תחרויות בכדי לשדל קבלת ביקורות  הם הפרה של מדיניותה נגד שידול סקירה.

לפני סיום

בנושא מעט שונה – העדפה של החיפוש מהנייד אינה טרנד חדש; זה פשוט ילך ויגדל בכל שנה. גוגל ממשיכה להעדיף אתרים ידידותיים לניידים, ומתכוונים  לקחת צעד אחד נוסף השנה קדימה, כפי שמתכננים להציג אינדקס חיפוש mobile – המעדיף ניידים על שולחן העבודה. . זה עכשיו חובה עבור עסקים לוודא כי כל דפי והתכונות באתרי האינטרנט שלהם נגישים למשתמשים ניידים- צרו קשר ונבדוק עבורכם את התאימות שלכם לניידים.

 

אהבתם? ספרו לחבריכם..

שירן

שירן

שירן מגיד, נעים מאוד- עוסק בשיווק באינטרנט באופן מקצועי כבר מעל 10 שנים, מתמחה בקידום אתרים אורגני,שיווק דיגיטלי והגדלת תנועה לאתר, מוסיקאי,וחובב ספורט מושבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות