לפני שאנחנו מתחילים , אנחנו רוצים להגדיר מהם  ה"כוכבים" בתוצאות החיפוש האורגני של גוגל.
המונח הטכני עבור ה"כוכבים" זה שכולם רוצים תחת הרשימה האורגנית שלהם נקרא "סקירת מקטעי נתונים", או במילים אחרות סכמה .למרות שסכמה זה הגדרה גדולה בפני עצמה ואינה משמשת  רק לביקורות, אלא גם "להגיד" למנוע החיפוש את מה שאנחנו רוצים שהוא יציג מהאתר שלנו .

סכמה ודירוג כוכבים

ההגדרה של גוגל לקטע עם  סקירת נתונים עשירה היא:
סכמה עם סימון ביקורת או דירוג מאתר ביקורת, בדרך כלל ממוצע של ציוני דירוג משולבים מבודקים. קטעי סקירה מופיעים בתוצאות החיפוש של גוגל וגם תחת תוצאת החיפוש או בכרטיסי שירות שנותנים ביקורות אל גוגל לעסק שלי .
הנה תמונה המראה מה דירוג עם כוכבים ייראה כמו ב-Google עבור עסק קטן

אז איך אנחנו מקבלים את הדירוג עם הכוכבים?

 • קודם כל – לא אפשרי בדף הבית
 • חייב להיות תוכן מקורי
 • הדף חייב להיות בעל PA  של 25 לפחות.
 • אנקודים בשם "ביקורות" או "חוות דעת" של קישורים פינימיים באתר
 • יצירת קישורים חיוניים חיצוניים אל הדף.
 • אם יש לכם אתר וורדפרס יש תוסף בשם https://wordpress.org/plugins/wp-customer-reviews/ שיעשה עבורכם את העבודה לקלה יותר.

עדכון לגבי ביקורות מאתרי צד שלישי

ב -5 ינואר 2018 Google פרסמה עדכונים מרכזיים הקשורים לאופן שבו עסקים מקומיים צריכים להשתמש בסימון סכמה באתרי האינטרנט שלהם לסקירות של לקוחות. לפני עדכונים אלה, Google אפשרה עסקים מקומיים להעתיק סקירות קיימות מאתרי סקירה של צד שלישי כמו yelp ודומיו, כדי לתת שם כמה, ולאחר מכן להדביק אותם לאתרים העסקיים המקומי שלהם לסמן אותם עם סכמה… למעשה, עסק מקומי שהיה רשום בחיפוש האורגני של גוגל יכול היה לקבל דירוג כוכבים (הידוע כביקורת) ממש תחת הרישום שלה באמצעות ביקורות שפורסמו במקור באתרי צד שלישי אלה.

עם זאת, גוגל ראתה את זה כבעיה, כפי שאתה כבר יכול לדעת,  גוגל רוצה לתת עדיפות לאתרי אינטרנט המפיקים תוכן מקורי, כולל ביקורות, ולא אתרי אינטרנט שפשוט מעתיקים ביקורות קיימות מאתרי צד שלישי, ומדביקים אותם לתוך האתר שלהם, ופשוט לסמן אותם עם הסכימה, והופ.. יש  דירוג כוכב במסגרת הרישום האורגני שלהם. זו  כנראה הסיבה העיקרית מדוע  גוגל בסופו של דבר ביטל אפשרות זו בתוצאות החיפוש שלהם. תוכן כפול ומשוכפל  כידוע הוא אסור, ולאשר ביקורות כפולות הייתה כנראה חריגה.

כוכבים בדירוג החיפוש של גוגל - המדריך הרלוונטי לשנת 2018 2

דירוג כוכבים עדיין רלוונטי?

אז, נכון להיום 2018, כל זה השתנה, ו Google לא מראה עוד ביקורת כוכב תחת רשימות העסק המקומי בחיפוש האורגני שלהם, אם ביקורות אלה הם העתקה/הדבקה ומסומנים מאתרי צד שלישי שבו מקורם.

בשלב זה אני יודע שאתם , ותוהה אם הדירוגים שלך ב Google הולכים לרדת כי כל הסקירות שלך באתר הם העתקה/הדבקה ומסומן מתוך צד 3 אתרים לסקור כמו ילפ וכדומה..
החדשות הטובות הן שהתשובה.הפשוטה היא לא, אין חשש להשפעה שלילית  לעבודות קידום אורגני שכבר ביצעתם ולא ייפול בשלב זה, נכון לעכשיו לא הבחנו בשינוי בדירוג עבור אתרי אינטרנט שיש  להם ביקורת מאתרי צד שלישי באתרי האינטרנט שלהם..

יש להזין  לתוך כל הקוד את סימון הסכימה, זה חיוני כי אתה באופן זה גורם לגוגל להשאר מעודכן  ע"פ ההנחיות, כי עסקים מקומיים חייבים להציג תחת הרישום האורגני שלהם .

סכימה

schema markup

איך מפרסמים סכמה בדף באתר

השתמש בשמות הרלוונטיים והמאפיינים הספציפיים ביותר המוגדרים על-ידי schema.org  עבור האתר  שלך. ניתן להטמיע את הנתונים בדף האינטרנט שלך באמצעות כל אחת מהתבניות הנתמכות במיקרו נתונים  JSON-LD, RDFa .סמן את כל הדפים הרלוונטיים. בנוסף לסימון הדפים הקנוניים שלך (כגון כתובות ה-url של שולחן העבודה), עליך לסמן גם את המגבר המקבילי של דף HTML. פעולה זו מספקת את החוויה הטובה ביותר בין ההתקנים.

 • אין לחסום עמודים עם סימון בGooglebot על-ידי רובוטים. txt. "
 • אתרים חייבים לאסוף מידע אודות דירוגים ישירות ממשתמשים ולא מאתרים אחרים.
 • אל תסתמך על עורכים בכדי ליצור מידע ודירוגים עבור העסקים המקומיים. סוגים אלה של ביקורות הם ביקורות שישר נחשדות כערוכות ויפסלו.
 • פנה באופן ברור למוצר או לשירות מסוימים.
 • ודא שהסקירות והדירוגים שאתה מסמן זמינות בקלות למשתמשים מהעמוד המסומן.

גוגל רוצה לספק לך את הביקורות שאתה מסמן בדף שבו ניתן להשתמש בסימון הסכימה כך שהמשתמשים יוכלו לראות את הביקורות מיד. זכור כי הדאגה העיקרית של Google היא לספק חיפושים עם חוויית המשתמש הטובה ביותר האפשרית! ואם הם יציגו דירוג כוכבים תחת הרישום שלך בחיפוש האורגני של גוגל, הם רוצים שהמשתמש יראה את הביקורות לאחר שהם לוחצים על הרישום שלך.

בגלל הנחה זו האחרונה מומלץ לספק ביקורות לקוחות בדף הבית ועל דפי נחיתה חשובים אחרים, כי אלה הם הדפים המדורגים בדרך כלל ב-Google  שנותנים ערך מוסף עם הסכימה ויגרמו להקלקות גבוהות יותר בעזרת ה"כוכבי" דירוג. מקווים שנהנתם.

אהבתם? ספרו לחבריכם..

שירן

שירן

שירן מגיד, נעים מאוד- עוסק בשיווק באינטרנט באופן מקצועי כבר מעל 10 שנים, מתמחה בקידום אתרים אורגני,שיווק דיגיטלי והגדלת תנועה לאתר, מוסיקאי,וחובב ספורט מושבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות