כתיבת מודעות אדוורדס

יצירת מודעות Google Ads (בעבר נקראה כAdWords) יכולה להיות משימה בלתי פשוטה, כיוון שצריך לדחוס את כל הקופי של המודעה לשטח מאוד מאוד קטן.

"רק 25 תווים לכותרת?!", "אני לא יכול לרשום 'לחץ כאן' אבל זה מה שאני רוצה שיעשו!", "אני לא יכול להכניס את כל היתרונות והפיצ'רים שלי כאן".

כל מפרסם בעצם חולק פיסת נדל"ן אינטרנטית עם עוד תשעה מפרסמים אחרים (או מספר מתחרים, לפחות ארבעה, במובייל), ולכן הוא חייב להיות יצירתי בכדי לבלוט מעל כולם, ולייצר חווית משתמש ראויה.

אז, איך תוכלו לעשות זאת?

אנחנו כאן לתת לכם מספר שיטות מוכחות וטיפים בכדי שתוכלו לכתוב מודעות יוצאות מן הכלל ב-AdWords, מודעות שיביאו לכם CTR גבוה יותר (Click Through Rate), ניקוד ברמה גבוהה (Scoring) ויחסי המרה גבוהים יותר.

מוכנים? בואו נתחיל.

לראות את המודעה מעיני הגולשים

כיוון שרוב המתחרים שלך משתמשים במילות מפתח דינמיות ומציעים מחיר על מילות מפתח דומות, תהיה נוכח לדעת שרוב המודעות שלהם ככל הנראה אומרות את אותו הדבר.

קל לאבד כיוון בתוך היצע המילים, וזה עלול לפגוע בסיכויים לקבל את הקליק המיוחל– אז איך תוכלו לבלוט?

מפרסמים לפעמים מפספסים את הלקוחות שהם מחפשים באמת. אני קורא לזה התמקדות על "תועלת ללקוח": איזה יעד סופי רוצים אנשים להשיג באמת על ידי שימוש במוצר שלך? הבנה נכונה של היעד הסופי יכולה להיות הסוד לכתיבת מודעה שתבלוט בים של מודעות דינמיות (DKI).

דוגמא:

למשל, בואו נאמר שאתם מוכרים מוצרים לטיפול באקנה, ובמחקר מילות המפתח שביצעתם, מצאתם שהמבקרים שלכם מחפשים "טיפול באקנה" כביטוי המוביל.

הכותרת שלכם לא צריכה לשאול לקוחות פונטציאלים אם "אתם סובלים מאקנה?" – כמפרסם, אתה יודע שהם כן.

לחילופין, צריך לדבר על מטרתם הסופית מה הם מתכננים להשיג?

השמידו את האקנה אחת ולתמיד – זו המטרה שלנו בתור מפרסמים לתאר את הפתרון שלנו בתור התועלת ללקוח.

אל תבזבזו את שטח הנדל"ן הכל כך יקר שלכם על משהו שהמבקרים באתר שלכם כבר יודעים. במקום, תנו למבקרים שלכם את היעד הסופי אליו הם רוצים להגיע.

דוגמאות מהעולם האמיתי

מה אם היית סוחר מכוניות והיית רוכש מכוניות באותו יום מהלקוח ללא בדיקה? מבקרים מעוניינים יחפשו משהו כמו:

אומרים למבקרים שהם יקנו את המכוניות שלהם – ללא בדיקה, מה שתואם את המטרה הסופית של המבקר באתר.

בכדי לשפר את יחסי ההמרה יש להסיר כל אי-בהירות, לכן המודעות צריכות להתמקד בלשדר ללקוחות פוטנציאליים מה שהם רוצים לשמוע: "נקנה את הרכב שלך היום ללא בדיקה".

למה? כי המטרה הסופית של המחפש היא שמישהו יקנה את הרכב שלו. איך הם מתכוונים למכור לא חשוב להם, אלא שהרכב יימכר בסופו של דבר.

עם כותרת כמו "תמכור את הרכב שלך היום", המחפש בטח תוהה אם הוא צריך לשים את הרכב למכירה ביד 2 או אתרים אחרים של מכירת רכבים אונליין ואז לקבל אינספור שיחות מכירה מסוכנויות שלא באמת מעוניינות לרכוש את הרכב. חוץ משיחות מהרבה קשקשנים, הוא עלול לבזבז זמן יקר ולא מעט כאב ראש.

הרצנו בדיקה שכזו, ספציפית על קונה רכב, עם הקופי: "צריך למכור את הרכב?" , לעומת, "אנו נקנה את רכבך היום ללא בדיקה".

אז, מה אתם חושבים שקרה?

נכון , השינוי הקטן בכותרת הניב עליה של 30% בהמרה.

השתמשו בשעון עצר (טיימר)

הידעתם שאנחנו מונעים יותר על ידי הרעיון מהפחד להפסיד משהו מאשר להרוויח?

לתחושה המוכרת הזו קוראים שנאת הפסד (תחושת החמצה), והיא יכולה להיות עוצמתית מאוד כדי להגדיל את יחסי ההמרה של המודעות שלכם ב-Google.

למזלנו, להכניס תחושת החמצה (FOMO) למודעות היא די קלה. Google השיקה לאחרונה שעון עצר פשוט עם טקסט שניתן לייצר לבד. כל שצריך לעשות זה להכניס לכותרת או לתיאור את הקטע הבא:

כתיבת מודעות אדוורדס - 5 טיפים שישדרגו את המודעות שלכם 1

 {=GLOBAL_COUNTDOWN("2018/07/29 16:59:59","en-US",5)} Hurry ,sale ends in

אחרי שתזין את זמן הסיום המודעה שלך תכיל שעון עצר בזמן אמת. מבקרים יראו את המודעות ויהיו מונעים על ידי הפחד להפסיד, וכך תקבל ברגע את הערך המוסף אל מול המתחרים שלך שאינם משתמשים בשיטה הזו.

דוגמא מהעולם האמיתי

סוכנות פרסום מרקל | IMPAQT עשתה זאת עבור אחד מהלקוחות שלהם רגע לפני בלאק-פריידי, ושמה את שעון העצר רגע לפני שהמכירה החלה. הנה המסקנות שלהם:

השתמשנו בשעון העצר כדי לספור לאחור את הימים עד הבלאק פריידי. גילינו שהקליקים והחשיפות עזרו להגדלת ההמרה לאותו קופי, שכן תוצאות ההמרה היו טובות יותר בהרבה מקופי אחר. ראינו גם יחס המרה גבוה יותר בתוצאה מכך.

הם לא היחידים שראו הצלחה עם הפיצ'ר הזה – כלמוביל ראו גדילה של 32% בCTR וגדילה של 3% ביחסי ההמרה משעון העצר.

כתיבת מודעות אדוורדס קופי

כתיבת מודעות אדוורדס

עדכנו את המודעות שלכם

עכשיו כשאנחנו מדברים על טיימינג, אי פעם הרגשתם שיש דברים רלוונטים יותר ומרגשים יותר עבורכם כשהם קורים ברגע זה ממש?

הרעיון של להיות עדכני ורלוונטי הוא מאוד חשוב; מה שקרה לאחרונה יקבל יותר תשומת לב מאשר משהו שקרה לפני שלושה חודשים. זה נכון גם למודעות AdWords.

ניסיתם פעם קופי שמציין לכמה לקוחות נתתם שירות החודש, או השנה?

בחנתי זאת עבור חברה המתעסקת בראיית חשבון.

התוצאה? ככל שהמודעה יותר עדכנית, המודעה המקורית הובסה עם 217% עלייה ב-CTR ו-23% יותר ביחסי ההמרה לטובת המודעה עם המשתנה.

ואני מוכן להתערב שהוספת המספר הספציפי תרמה לכוח ההמרה… היו סופר-ספציפיים.

מספרים קלים לעיכול ולהבנה, ומחקרים מראים ששילוב מספרים אל תוך הקופי גורמים לקופי להראות אמין יותר ומדויק יותר.

לא באמת, המודעה החדשה עבדה טוב יותר! למען האמת, היא קיבלה 88% יותר CTR ברמת בטחון של 99%.

למה זה קרה? הספציפיות של המודעה כנראה גרמה לה להראות יותר אמינה ממודעת המקור.

איך נוכל לגרום למודעה להראות תוצאות טובות יותר?על ידי להיות עוד יותר ספציפיים.

מחקרים הראו שמספרים מדויקים כמו 1,542 יכולים לשפר את התוצאות עוד יותר משימוש במספרים כמו 1,500+. אם אתם מתכוונים לכלול מספר, רשמו את המספר המדויק.

ככל שתהיו ספציפיים יותר, כך תהפכו להיות יותר אמינים. וככל שתהיו יותר אמינים, תגדילו את היחס ללחיצה על המודעה , או פשוט טובים בלתת לאנשים חוויה טובה.

זה כן אישי / הכל אישי

האם אתם הופכים להיות קצת אגואיסטיים כשזה מגיע לכתיבת מודעות אדוורדס ואחרות? אתם משתמשים במילים כמו "אנחנו", "אנו", "אני" וכו'?

מילים כאלו מפספסות את הלקוח ומאבדות את הפוקוס מצרכי הלקוח, ולבסוף יכולות לפגוע בסיכוי שלכם לגרום לו להקליק – שלא לציין שמילים אלו מוכחות שפוגעות גם בהמרות בתוך דפי הנחיתה עצמם.

המילה הטובה ביותר היא "אני". הדרך הטובה ביותר היא להתכוון אל הלקוח.

כיוון שאנחנו עדיין בתקופת האבן של עולם הפרסום, עדיין איננו יכולים להוסיף את שמו הפרטי של הלקוח הפוטנציאלי לתוך מודעת הAdWords שלנו אוטומטית, אז נהיה חייבים להסתפק במילה השניה הטובה ביותר.

אז איך תכתבו מודעה ב-Google העושה שימוש במילים חזקות כמו "אתה" כדי לשפר את ביצועי המודעה שלך?

אז מספיק לדבר על עצמכם. מה אתם יכולים לעשות עבורי?

תמצאו הזדמנויות בהן אתם יכולים לכלול את המילה "אתם" בתוך הכותרות שלהם או בתת-כותרת הראשונה. וכמו תמיד, תתחילו עם התמורה ללקוח.

הפכו את המודעות שלכם לסופר-מקומיות

מפרסמים רבים מכוונים יותר מעיר אחת כשהם יוצרים מודעות לקמפיינים שלהם בGoogle. רבים גם מפרסמים כלל-ארצית.

גם אם אתם מספקים שירותים לכל הארץ, אתם רוצים להראות ללקוחות הפוטנציאליים שלכם שאתם נמצאים ממש מעבר לפינה.

אולי יש לכם כבר מספר 1-800 איתו אתם משתמשים לכל המודעות שלכם ב-Google ובדפי הנחיתה שלכם, ואולי אפילו יש לכם מאגר שלם של  מספרי 1-800. אבל ידעתם שמספרים עם קידומת גיאוגרפית מקומית יכולה להכפיל את יחסי ההמרה שלכם?

כן, תאמינו או לא, מספרי 1-800 עלולים לעבוד נגדכם.

אז איך תוכלו לבחון את זה עם מודעות ה-Google שלכם?

על ידי יצירת מודעות ממוקדות גיאוגרפית בקמפיינים הבאים שלכם ב-AdWords, יחד עם קופי וקידומות התואמות את האיזור הגיאוגרפי.

המטרה כאן היא לתת ללקוחות הפוטנציאלים שלכם תחושה שאתם מושיטים ידכם לעזרתם, ממש מעבר לפינה.

אם אתם עדיין משתמשים באופצית העברת השיחות הפשוטה של Google להעברת שיחות מ-Google Ads – הפסיקו מיד. לכו לספק של מספר וירטואליים  ותתחילו לרכוש את כל המספרים לפי המיקומים של המודעות שלכם.

ברצינות.

לסיכום

עם כל כך הרבה מתחרים הדואגים למליון דברים פרט לשיפור המודעות שלהם, אתם עכשיו מצוידים במספיק מידע כדי להתחיל להפוך את מודעות ה-Google שלכם למודעות מנצחות.תוכלו להעזר גם במדריך שלנו לאופטימציה לקמפיין PPC טוב יותר שיעיף את  מאמצי השיווק שלכם אל רמה מעל..

כל זה יקרה , רק אם תתחילו לעשות את זה היום.

אז צאו לדרך! או פשוט פנו אלינו ונשמח לעזור לכם ביצירת הקמפיין המנצח

 

אהבתם? ספרו לחבריכם..

שירן

שירן

שירן מגיד, נעים מאוד- עוסק בשיווק באינטרנט באופן מקצועי כבר מעל 10 שנים, מתמחה בקידום אתרים אורגני,שיווק דיגיטלי והגדלת תנועה לאתר, מוסיקאי,וחובב ספורט מושבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות