לפני שניגש ונדון בגלל למה אתם צריכים מפת אתר , נתחיל מהבסיס מהי בעצם אותה מפה או קובץ הנקרא מפת אתר:

מפת אתר – מהי

למה מפת אתר חשובה מאוד למאמצי הקידום שלכם 1

אופטמיזציה בגוגל מושפעת בין היתר על איכות התוכן,מהירות עליית האתר, מעבר לSSL , ועוד הרבה דברים נוספים ,וכמובן איך אתה ממפה את האתר שלך באמצעות מפת אתר עדכנית – מה גם שלכל עמוד יש זהות אישית משלו…כחלק מתמיכה בקידום הדף הראשי של האתר,לבין הקטגוריות השונות של האתר כולו.
הדף שאתם מציגים לגולשים שלכם צריך להיות משכנע מספיק בכדי לגרום לקוראים להשאר באתר, לגלוש בעמוד, להמליץ ולספר לחבריהם ברשתות החברתיות על ידי לחיצה על שיתוף. גוגל אנליטיקס מסוגל למדוד כמה אתם משקיעים בכל התחומים האלה. אם אתם לא יודעים איך גוגל מתייחס למיפוי האתר באמצעות מפת אתר – אז הוא מתייחס מאוד ברצינות. אבל כפי שכולם יודעים לא לשכוח את הכלל הראשון ללא קשר לגודל של האתר, וזה יצירת תוכן מעולה.

מפת אתר והפקת תוכן

למה מפת אתר חשובה מאוד למאמצי הקידום שלכם 2

ברגע שאתה מפיק תוכן, חשוב לתת שם לעמוד במפת האתר עם משהו על התוכן שנמצא בו. הבוטים של גוגל סורקים את הדפים של האתר שלך. אם אתה נותן לעכביש את כל המידע שהוא צריך מראש בכדי לאפשר לגולשים ללחוץ על הקישור שלך, אז אתה גם בדרך להרוויח את הביקור שלהם. ואם התוכן הוא משכנע, אז אתם הרווחת לעצמכם קהל עוקבים שצורך את התוכן שלכם, שכמובן הוא יותר משמח לשתף את התכנים שלך עם חבריהם באתרי הרשתות החברתיות ויעזור לך לגדול, באמצעות האינטרנט ואפילו מפה לאוזן.

אבל ברגע שאתה רואה תנועה בדף שלך, אתה גם רוצה לתת לגולשים את הכלים שהם צריכים ב כדי להישאר ולעבור לחלקים אחרים של האתר. החשיבות כיצד אתה מקשר את דפי האינטרנט שלך באופן פנימי, או ממפה אותם, יפעיל תפקיד סופר חשוב באופן שבו גוגל יסרוק את מספר הלחיצות וביקורים של התנועה באתר. במקום סתם מילים בלתי משמעותיות המקשרות לתכנים הפנימיים באתרך, ודא שאתה מקשר אל עבר מילות מפתח אחרות הקיים עבורם תוכן באתרך, שיעודדו את הקוראים ללחוץ ולנווט בשמחה אחר דפים נוספים באתר שלך. . ואז הסריקה של מיפוי האתר תהיה עוד יותר נכונה וטובה ותתגמל את מבנה האתר שלך והמיקומים בהתאם- ניתן לייצר מפת אתר בקובץ XML לאתר שלכם ולהעלות אותו לקונסול בכתובת https://www.xml-sitemaps.com/

מפת אתר- לסיכום

כמו האופטימיזציה במנוע חיפוש , גוגל יבחינו בתנועה של הביקורים באתר שלכם, והם ישימו לב למיפוי המתאים במפת האתר. הם ישימו לב לזמן שהושקע בכל דף באתר , כמו גם כמות ההשקעה או חוסר ההשקעה שמקבל כל דף אינטרנט באתר. ככל שהעבודה טובה יותר שאתה עושה בהפקת התוכן, סביר יותר שהאתר שלך יעבור לחלק העליון בתוצאות החיפוש של גוגל, בהנחה והפרמטרים האחרים החשובים עובדים גם הם בהתאם. ובראייה כללית ולסיכום אפשר להבחין כי כאשר התוכן הפנימי באתר מקושר בצורה נכונה, הכוללת קישורים ומבנה היררכי נכון של המאמרים,הקטגוריות וחלקים נוספים באתר, נשאר רק להסכים שאי אפשר להתעלם ממפת האתר שצריך להזין אותה למנוע החיפוש בתדירות גבוה בכל פעם שיש שינוי באתר או הוספה של תוכן, שינויים בתוכן האתר ובמאמרים, קישורים שבורים וכול.
אבל זה כבר נושא אחר ולפעם אחרת.

אהבתם? ספרו לחבריכם..

שירן

שירן

שירן מגיד, נעים מאוד- עוסק בשיווק באינטרנט באופן מקצועי כבר מעל 10 שנים, מתמחה בקידום אתרים אורגני,שיווק דיגיטלי והגדלת תנועה לאתר, מוסיקאי,וחובב ספורט מושבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות