מדריך קידום אתרים  המלא

אז אם אתם פה בוודאי התעניינתם בSEO או שאתם רוצים להכנס לתחום. אז בין אם אתם מתחילים או מתקדמים, יצרנו מדריך לימוד קידום אתרים בחינם שיכסה עבורכם את הבסיס וגם מעבר. המדריך נכתב בשפה פשוטה ככה שכל חסר ידע בתחום יוכל להפיק תועלת ממנו – אז בואו נתחיל.
אם גם אתם רוצים ללמוד קידום אתרים באינטרנט ולא יודעים איפה להתחיל, תנו לנו לעזור לכם
פרק #1  מה זה קידום

אז לפני שאנחנו קופצים למים העמוקים , בואו נבין את הבסיס של קידום אתרים , במיוחד לקראת 2020. אז קדימה, בואו נתחיל..

מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 1

מה זה קידום אתרים SEO

אז אם אתם מתחילים בתחום ואין לכם מושג מה זה SEO  – זה בעצם ראשי התיבות של הביטוי Search Engine Optimization שפירושו אופטימיזציה למנועי החיפוש, או כפי שהתהליך ידוע יותר בתור קידום אתרים,

הכוונה היא לסדרת הפעולות שיש לבצע באתר אינטרנט ,כבדי לגרום לו להופיע באופן טבע יבדירוג גבוה מבין התוצאות שמנועי החיפוש מציגים לנו .כאשר אנו מבצעים בהם חיפוש על נושא כלשהו

מנועי החיפוש עמלים ללא הרף על שיפור הטכנולוגיה ,שלהםכדי לתת לגולשים את התוצאות הטובות ביותר עבורם.

מטרתו לעזור למנועי החיפוש SEO להבין שהאתר שלנו רלוונטי מספיק, כדי להופיע בדירוג .גבוה תחת נושא מסוים מבין כל התוצאות האפשרויות.

,מטרה זו מושגת על ידי שימוש במגוון טכניקות .המתבצעות גם באתר וגם מחוצה לו.

מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 2

איך להיות ראשון בגוגל

אתר שעובר אופטימיזציה למנוע החיפוש הופך אותו לגלוי יותר, ומקבל יותר ניקוד בדירוג. SEO היא חשוב במיוחד עבור מי שרוצה להגדיל את התנועה אל באתר ולקבל יותר מבקרים גם בכדי להמיר אותם לבצע פעולות באתר, והתנועה המגיעה מקידום אורגני היא חינמית לחלוטין- אתם לא צריכים לשלם למנועי החיפוש אם הגולש לוחץ על דף באתר שלכם  בתוצאות החיפוש, בשונה מקידום ממומן.  בשביל להיות ראשון בגוגל באורגני  צריך לעשות דבר ראשון מחקר מעמיק על התחום שלכם, לתכנן אסטרטגייה,ולהוציא אותה לפועל בעקביות לאורך זמן – זה לא קורה מהיום למחר. בהמשך המדריך נדבר על כך לעומק.

קידום אורגני לעומת ממומן

בניגוד לקידום אתר ממומן שנעשה על ידי קניית מילות מפתח בגוגל (AdWords) קידום אתרים אורגני פועל על העיקרון של קידום האתר שלכם על ידי איתור מילות מפתח מתאימות וביצוע פעולות שיטתיות אשר יובילו לכך שאתרך יופיע בדף הראשון של תוצאות החיפוש בחיפושים אשר כוללים מילות מפתח אלו. המתודולוגיה אשר מובילה לכך שונה בתכליתה מהמתודולוגיה של "קניית" מילים אלו, התוצאות המושגות נכללות בתוצאות החיפוש הרגילות ואינן מוצגות בתור מודעות.

בעוד שניתן לשלב בין שיטת קידום אתרים אורגני לבין שיטת קידום אתרים ממומן, היתרונות של קידום אתר בצורה אורגנית וטבעית מאד ברורים.
מחקרים המבצעים השוואה בין הביצועים של שיטות קידום אתר שונות, מצביעים על כך שאתרים שקודמו בשיטת קידום אתרים אורגנית מושכים אליהם יותר מבקרים.
השיטה האורגנית לקידום אתרים פועלת על העיקרון של קידום אתר על בסיס מספר מילות מפתח, כך נותר מצב בו האתר מופיע בתוצאות חיפוש שונות.

על ידי כך, גדלים הסיכויים שהאתר של העסק יקבל חשיפה גדולה יותר. כאשר לקוח פוטנציאלי עורך השוואה באינטרנט ועושה מספר חיפושים שונים תחת מילות חיפוש שונות, עצם כך שהאתר שלך מופיע תחת מילות חיפוש מגוונות , מעורר את העניין שלו בעסק שלך.

קידום אורגני  מביא לקוחות רציניים אשר אינם לוחצים על הפרסומות,"שקופים" למודעות , ולרוב אלה לקוחות אשר מחפשים עסק שיכול להוכיח שהינו בעל ניסיון וותק.

לכן, כאשר קידום אורגני הינו מוצלח והאתר שלך ממוקם לפני כל האתרים המתחרים, לקוח אשר מבצע השוואה בין עסקים באינטרנט יבחן את העסק שלך כאופציה היותר רצינית מבין המתחרים.

בנוסף, תוצאות חיפוש אורגניות יוצרות אמון בקרב הלקוח הפוטנציאלי. לקוח אשר הגיע אל אתרך דרך תוצאות חיפוש אורגניות רואה את העובדה שאתה מופיע בראשית תוצאות החיפוש כדבר המצביע על איכות האתר שלך ובעקיפין דבר שגם מצביע על איכות ורצינות העסק שלך.

מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 3

על טכניקות לקידום אתרים

אז בטח שמעתם שיש כמה סוגים של טכניקות המיישומות ע"י מקדמי האתרים , ואם לא אז הגיע הזמן להכיר : כובע לבן , אפור ושחור. יש מקדמים העושים שימוש בכל הטכניקות לפרויקט אחד, וזה מאוד תלוי נישה ותחרות שבה בוחרים לקדם. אחת הידועות ביותר  היא "בלאקהט" , שהוא קידום אתרים עם כובע שחור –  ויש באמצע – מה שנקרא קידום אפור – שהוא על הגבול בין המותר ואסור בצורה שגוגל לפי ההגדרה הכללית.
יש דמיון אחד בין שני שיטות הקידום, בשניהם בעלי האתר המיישמים את השיטות הללו רוצים להגיע לראשית תוצאות החיפוש ולהגדיל תנועה וחשיפה לאתר דרך קידום אורגני.

בקמפיין קידום שיבחרו בשיטה של כובע לבן , יישמו אך ורק אסטרטגיות קידום המעוגנות לפי ההנחיות של מנוע החיפוש. לעומת זאת, בקידום אתרים שחור ואפור,  המקדמים משתמשים בטכניקות שיעזרו להם להביא את האתר קדימה בתוצאות החיפוש בדרכים שיש עמם מחלוקות.

מי שמנסה לקדם באמצעי כובע שחור יודע שיש סיכוי די גדול שהמיקומים לא יתפסו לאורך זמן , מכיוון שמנועי החיפוש מחפשים באופן מתמיד אחר אתרים המפרים את הכללים ו"מענישים" את האתרים האלו. יש עונש קשה ורך -או שהאתר מועף לגמרי מתוצאות החיפוש , או שנזרק איפשהו לדף 100. אם זה המודל העסקי של אותו הלקוח אז אין עם זה בעיה בהתאם לסיכונים.

אתר המקודם בשיטה "לבנה" יטפס אט אט בתוצאות החיפוש. אתר שמקודם על פי החוקים לא יכול להגיע לראש תוצאות החיפוש בין לילה, אך כאשר הוא כבר מגיע לשם התוצאה היא לטווח ארוך.

בגדול כל בניית קישורים אקטיבית מנוגדת לקווים המנחים של גוגל ונחשבת "בלאקהט"- בעלי אתרים אמורים לחכות עד שאתרים אחרים יגלו את המאמר שלהם באופן טבעי, ואולי יתנו להם קרדיט בדמות קישור..

סוגים של אופטימיזציה

אופטימיזציה למנועי חיפוש ניתן לחלק לשני חלקים:

On Page – כל מה שנעשה באתר עצמו.

Off Page – כל מה שנעשה מחוץ לאתר.

קידום אתרים On Page הוא קריטי בכדי להנגיש את התוכן של הדף עבור מנועי החיפוש ועבור הגולשים שלנו. SEO בעמוד כולל מספר שיטות וטכניקות הכוללות ואת ההיבטים הטכניים, לדוגמא :כותרות ,תיאור מטא,בניית מבנה היררכיה URL , תמונות  עם alt , סכמה , מהירות האתר, קישורים פנימיים, מרחק מדף הבית ועוד.. בכדי לגרום למנוע החיפוש לאהוב את האתר שלנו ולתגמל אותנו בהתאם. משמעות הדבר היא שככל שתשקיע יותר משאבים בשיפור העמוד שלך בעמוד SEO, כך גוגל ידע לתת לנו בחזרה, והתנועה תהיה רלוונטית יותר למנוע החיפוש ולמבקר.

פרק #2  כיצד עובדים מנועי החיפוש

איך עובדים מנועי החיפוש בעצם? מה זו שאילתה? איך הם מציגים לנו את התוצאות ולפי איזה קריטוריונים משפיעים גורמי הדירוג

מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 4

כיצד עובדים מנועי החיפוש

שנם מאות מיליונים של אתרי אינטרנט ברשת ומאות מיליארדים של דפי אינטרנט, אשר בכולם קיים מידע כלשהו.חיפוש מידע באינטרנט הייתה יכול להיות משימה כמעט בלתי אפשרית ללא מנועי החיפוש – בכדי להבין לעומק מהו SEO,ואת הטכניקות המשמשות לקידום אתרים נתחיל במטרה שלשמה הוקמו:
מטרתם של מנועי החיפוש היא פשוט לסדר ולהנגיש עבורנו את המידע המצוי ברשת האינטרנט,לתת לנו את התשובות הטובות ביותר לשאילתות שלנו, בצורה קלה מהירה ונגישה.וזאת על ידי הקלדת מילות מפתח וביטויים בתיבת חיפוש מיוחדת,וכך לעזור לנו הגולשים, למצוא את מבוקשנו בתוך ים האינפורמציה.עם ביצוע החיפוש מציע לנו מנוע החיפוש את מה שהוא מחשיב, כתוצאות הטובות ביותר לדעתו, את התוצאות הוא מסדר עבורנו בסדר יורד: מן התוצאה הטובה ביותר, לתוצאה הטובה פחות.

במהלך השנים, האלגוריתים של גוגל השתכלל ומטרתו להציג לגולשים באתר את התשובות הכי רלוונטיות. רוב הגולשים באינטרנט :

 1. מחפשים פתרון לבעיה , בירור מידע
 2. כותבים את הצורך בצורת שאלה, באמצעות מילת המפתח במנוע החיפוש
 3. בודקים את התוצאות הראשונות המתקבלות בחיפוש
 4. מקליקים על תוצאה אחת או יותר
 5. בודקים את האתר לפתרון המבוקש
 6. חוזרים לתוצאות נוספות בדף הראשון , במידה ולא התקבלה תשובה , או משנים מילת חיפוש ומחפשים מחדש

 

אז מהי כוונת המחפש?

יש כאלה העושים חיפושים מסוימים עבור מוצרים, אחרים לקבלת מידע.גוגל מנסה לזהות איזה סוג של חיפוש אתה עושה, כך שהוא יכול להציג את התוצאות המתאימות (אף אחד לא רוצה לעשות חיפוש אחר צימרים לכלבים ולקבל תוצאות על צימרים כלליים).

 

תוצאות מותאמות אישית

גוגל לומד את סוג התוכן שאתם מחפשים תדיר ואוהבים, ויציג תוצאות מסוג דומה. לכן, אם אתה נוטה לקרוא תוכן בנושאי רפואה ,גוגל יציג לכם יותר מידע האלוונטי עבורכם- זה נקרא מנגון למידה AI שנרחיב עליו בהמשך.

 

חיפוש מקומי

חיפשת מסעדה לדוגמא בשם OCEAN , ויש אלפי מסעדות כאלו בכל העולם, למה שאני יראה את זו שמתאימה לי? גוגל מבסס את המידע הנחוץ לי לפי המיקום שלי. לא הגיוני להציג לי את מסעדת אושן בטקסט אם אני נמצא בתל אביב..:)

כיום כל מנועי החיפוש הגדולים לומדים באופן שיטתי את התנהגות הגולשים והרגלי השימוש שלהם, בגוגל זה נקרא עדכון ראנקבריין, ומשפרים תוך כדי תנועה ובאופן אוטומטי את הצגת התוצאות לפי סוג המשתמש.מיקומו הגיאוגרפי, פעילותו ברשתות החברתיות, העדפותיו השונות וכו'

 

נתונים מובנים

נתונים מובנים אלה בעצם Rich Snippets המכונים ומשמשים להדגיש נתונים מסוימים באתר שלנו כמו ביקורות, אנשים, מוצרים,מתכונים, אירועים, מוסיקה ווידאו. סימון הנתונים הללו Rich Snippets מאפשר לגוגל להבין טוב יותר את האתר שלנו ולשלב את הנתונים הללו בתוצאות החיפוש. עדיין גוגל שומר לעצמו את הזכות להחליט מה יוצג, אנחנו רק מבקשים ממנו להציג ועוזרים לו במה שניתן לנו להציג את מה שאנחנו רוצים שיציג.
תוספי סכמה מומלצים למערכת וורדפרס :

בואו נדבר על הצד הטכני של הדבר

חשוב לאפשר למנועי החיפוש גישה נוחה לאינדוקס דפי האתר שלנו, ומידע רב ומדויק ככל האפשר על המידע שנמצא בהם. איסוף המידע היא למעשה אוסף של בוטים , זחלנים או עכבישים או פשוט, שסורקים ללא הפסקה את הרשת.

הזחלנים האלו עובדים בצורה הבאה: הרובוטים מתחילים את פעולתם על ידי סריקה אקראית של כמה דפי אינטרנט והם עוקבים אחרי הקישורים שנמצאים בדפים אלה לדפים אחרים, וסורקים גם אותם. גם בדפים אלה יש קישורים שמובילים לעוד דפים ועוד דפים וכן הלאה וכן הלאה..וכך מתאפשרת סריקה ואיסוף מידע מחלקים נרחבים מאוד ברשת תוך זמן קצר מאוד-מוצאים דפים, קוראים אותם ומאנדקסים אותם.
שאנו מבצעים שאילתא בתיבת החיפוש, אנחנו לא באמת מחפשים באינטרנט.אנו מחפשים למעשה, במאגרי המידע שיש למנועי החיפוש אודות האינטרנט.
טיפ – הדפים שנסרקים ברחבי האינטרנט מאוחסנים בעשרות מאגרי אחסון בשרתים ברחבי העולם.מערכת האחסון קולטתו מקטלגת את כל ים המידע המצוי ברשת האינטרנט,על פי המילים והביטויים המופיעים בו.חשוב מאוד להקל על הזחלנים את משימתם, בכדי שיוכלו למצוא, לקרוא ולאנדקס את דפי האתר שלנו בקלות.

איך גוגל מדרג דפים בתוצאות החיפוש

 

כפי שנאמר קודם , גוגל ושאר מנועי החיפוש משתמשים במסדי נתונים שונים כדי להציג את תוצאות החיפוש עבור כל שאילתא. כל אחד ממסדי הנתונים האלה שונה במקצת- ומבוסס על מערכת הדירוג  הקובעת אילו תוצאות יוצגו בתגובה לשאילתא מסוימת.
יש  מעל 250 גורמי דירוג ידועים, ולא נדבר על אלה שלא ידועים..
כל חיפוש שמתבצע יכול למשוך מידע מבסיס נתונים אחר, אשר יוצר מערך חדש של תוצאות, שיכולות להראות את האתר שלנו במיקומים שונים,
לפעמים רק משום שאנו מחוברים דרך מחשב אחר או דפדפן אחר. האלגוריתם בודק, בין היתר,האם הביטוי מופיע בכותרת המאמר,בכתובת האתר

והאם הדף מכיל מילים נרדפות לאותו ביטוי ,רמת הסמכות של שם המתחם של האתר,  ועוד שחלקם יודעים וחלקם אין אנו יודעים.

כל הפרמטרים האלה משוקללים יחד וקובעים לכל תוצאה ציון.התוצאה בעלת הציון הגבוה ביותר תופיע ראשונה, ולאחריה יופיעו כל התוצאות בעלות הציונים הנמוכים יותר בסדר יורד.

בגוגל מנסים להיות רלוונטיים ומועילים ולהראות לנו תוצאות שתהיינה מותאמות לתחומי העניין שלנו ולמיקום שלנו. נושא המיקום אינו מפותח כל כך במדינת ישראל וגם אינו כל כך חשוב, משום שאנו מדינה קטנה, אך בעולם הגדול מערך תוצאות יכול להיות שונה למדי, מאזור אחד לשני אפילו באותה מדינה, או אפילו באותה העיר.
לגוגל יש הרבה מידע עלינו, ודרך הג'ימייל שלנו או כל שירות אחר שגוגל מפעילה,שאנו משתמשים בו, היא יכולה לדעת עלינו אף יותר
.
ייתכן לפעמים שדף התוצאות שאנו מקבלים הוא דף תוצאות מותאם אישית, ומוצגות בו תוצאות שגוגל מסיקה שהיינו רוצים לקבל, או אתרים שכבר ביקרנו בהם, בהתאם לאותות המיקום המתקבלות מהGPS המובנה ,ומהאנטנה הסלולרית במכשיר.
לכן הרבה פעמים נתקלים בתופעה של בעלי עסקים הטוענים שהם נמצאים בעמוד הראשון בגוגל,אך מאחר שבאופן טבעי הם נוטים לבקר באתר שלהם פעמים רבות, מנוע החיפוש מציג להם את האתרבעמוד או אפילו במקום הראשון, אף על פי שאיש מלבדם אינו רואה כך את מערך התוצאות.
כנסו מחלון חדש  מדפדפן המאפשר גלישה בסתר, ותוכלו לראות תוצאות שאינן מותאמות אישית אליכם.
ואם אם רוצים להיות יותר ממוקדים ואפילו לחפש ממקום גיאוגרפי מסוים , השתמשו בכלים שנותנים לעשות חיפוש ממקום שאתם בוחרים,

גורמי הדירוג

גורמי הדירוג העיקריים במנוע החיפוש ב2019 במנוע החיפוש הם:

 • מהירות טעינת עמוד
 • מותאם לניידים ומכשירים שונים
 • קישורים איכותיים
 • פרסום תוכן מקורי ומועיל
 • אתר אינטרנט מאובטח עם פרוטוקול (HTTPS

בפרק זה נדבר על שלושה גורמי דירוג – מהירות טעינה,התאמה למכשירים שונים,ואתר אינטרנט מאובטח HTTPS. בפרקים הבאים נעסוק בהרחבה בנושא בניית קישורים ותוכן איכותי ומועיל. אז בואו נתחיל.

 

מהירות טעינת העמוד

מהירות טעינת העמוד הוא אחד מהגורמים החשובים ביותר במאפייני הדירוג. הסיבה לכך היא שמנועי החיפוש רוצה לתת למשתמשים שלהם את חוויית המשתמש הטובה ביותר, וכמובן על ידי  עמוד מהיר עם טעינה מהירה.

כאשר מדברים על מהירות טעינת הדף ב-SEO, זה בערך הזמן שלוקח לאתר אינטרנט  לעלות לאחר לחיצה על של המבקר להגיע לדף באתר. ישנם גורמים רבים המשפיעים על טעינת עמוד מהירות ובאופן כללי, ככל שהאתר נטען מהר יותר,  המיקום יהיה גבוה יותר בגוגל.

רוב מנועי החיפוש טוענים שדפים שנטענים בתוך פחות משלוש שניות מספיק מהירים עבור המבקרים שלהם. עם זאת, הדבר משתנה בהתאם למטרת האתר ולסוג המבקר שהוא מושך אליו. לדוגמה, אתרי מסחר אלקטרוני מעודדים להציע מהירויות טעינת עמוד שעומדים על פחות משלוש שניות.

אחד מהגורמים העיקריים למהירות טעינה איטית הן התמונות בעלות משקל גבוה ולא מכווצות,  או שהאתר כולל עוד סוגי מדיה גדולים ומורכבים.      כדי למנוע קטעי וידאו ותמונות גדולו להטען בדף שלך, אתה יכול, למשל, להטמיע את הסרטון באתר לאחר שהעלאת ליוטיוב.. פעולה זו לא תקח משאבים שתוריד את מהירות טעינת הדף של האתר שלך, לעמות שסרטון נטען באתר שלכם

לאתר הבנוי על וורדפרס יש תוסף מצוין לדחיסת תמונות באופן אוטומטי , הנקרא Smush, עם רוצים לדחוס לבד, יש תוכנה הנקראת TINYPNG מומלצת וקלה לשימוש.

לינק – https://tinypng.com/

לינק לסמאש – https://he.wordpress.org/plugins/wp-smush

בשביל לבדוק את מהירות טעינת האתר, באפשרותכם  להשתמש בכלי בדיקת המהירות  של גוגל.  הכלי SEO נותן לעמוד שלך דירוג בין 0 ו 100 כאשר 100 פירושו ציון מעולה ו -0  אתם כבר מבינים לבד. כלי ם מומלצים נוספים  לבדיקת המהירות של האתר

https://speedom.co.il/

https://gtmetrix.com/

 • האם דף הבית שלך מותאם אישית באופן אוטומטי למכשיר המשתמש?
 • האם טקסט גדול וגופנים מותאמים כך שהטקסט הופך לקריא אפילו במסכים קטנים יותר?
 • האם קל לנווט בעמוד והאם יש פריטים וכפתורים ברורים

התאמה למכשירים השונים

עוד גורם בדירוג הוא ההתאמה למכשירים שונים. כיום גולשים יותר ויותר ממכשירים ניידים ופחות ממחשבים.זו מגמה עולמית. כתוצאה מכך, מנועי חיפוש נותנים יתרון לדפים המותאמים במיוחד עבור מכשירים ניידים ומחשבים, מאשר דפים המותאמים למחשבים בלבד.

בהנחיות האיכות של גוגל  מופיע שאתר אינטרנט צריך להיות מותאם עיצובית לכל מכשיר, שוב אנו מזכירים שגוגל מעוניינת שחווית המשתמש תהיה הטובה ביותר. דרך אחת לפתור זאת היא על ידי בניית אתרים עם עיצוב מותאם מראש..

בכדי לברר כיצד נראה האתר שלכם המכשירים השונים וברזולוציות שונות, באפשרותך להשתמש ב- mobiReady

לינק https://ready.mobi

פרק #3  אופטימיזציה לאתר וSEO טכני

אופטימיזציה On Page זה בעצם כל הפעולות שאפשר לעשות באתר שלכם עצמו, לפני לא מעט זמן זה היה בעיקר העמסת מילות מפתח וכותרות – מה שהיום ממש לא עובד – תהנו.

מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 5
מבנה של אתר אינטרנט פירושו, האופן שבו דפי האתר מקושרים זה לזה. רבים מהמקדמים ובוני אתרים שמתעלמים ממבנה אתר נכון כטקטיקה לקידום אתרים.
והרבה מדי פעמים עבודה זו נשארת למעצבי אתרים, שלא בהכרח חושבים במונחים של SEO אם לא נחשוב ונתכנן נכון את מבנה האתר שלנו, לטכניקות SEO אחרות שניישם יהיה פחות סיכוי להצליח. בואו נדבר על איך לתכנן את מבנה האתר שלכם בהתאמה למנועי חיפוש.

מבנה האתר

ארכיטקטורת אתר היא בעצם האופן בו דפי האתר שלנו מקושרים זה לזה, בצורה שקובעת אילו דפים בתוך מבנה הניווט שלנוחשובים יותר ואילו פחות. אם נקשר לדף  מסוים מכל אחד מדפי האתר שלנו,שבדר"כ זה דף הבית,  אנחנו מודיעים גם לגולשים וגם למנועי החיפוש כי הוא חשוב יותר מדפים אחרים.
התפריט או הניווט העליון הוא כמובן מקום אחד וחשוב מאוד לקשר ממנו לדפים, שאנו רוצים להבליט עבור גולשים ועבור מנועי החיפוש. ישנם גם מקומות נוספים, כמו למשל מצגת התמונות הזו שכל תמונה בה מקושרת למאמר או קטגוריה באתר שלנו שאנו רוצים להבליט.
ישנו גם כמובן החלק התחתון באתר המכונה Footer שגם שם נוכל למקם קישורים חשובים.
אם דפים מסוימים נמצאים "עמוק" בתוך האתר שלנו, במרחק של יותר משתי הקלקות מדף הבית , או אפילו ברמת היררכיה רביעית או חמישית ועל הגולש לבלות זמן רב באתר וללחוץ על ארבעה, או חמישה קישורים כדי להגיע אליהם אנו מצהירים בכך למנועי החיפוש שדף זה אינו חשוב, והמשקל שיינתן לו יהיה בהתאם.
או כפי שאנו מכנים זאת בעולם קידום האתרים ה-"מיץ הקישורים" שלו יהיה נמוך. פירושו הציון שמקבל עמוד אינטרנט מהקישור שלו עם דף אחר.מנועי החיפוש מייחסים לדף הבית של האתר שלנו את המשקל הגדול ביותר. ולכן דפים שאנו בוחרים לקשר מדף הבית יינתן להם משקל גדול. בוא ונראה מהם המקומות בדף הבית שאנו יכולים לקשר מהם.
כעת לאחר שביצענו מחקר מילים מעמיק וחלוקה לקטגוריות, יש לנו פחות או יותר מושג מהם הדפים החשובים באתר שלנו, שאותם נרצה למקם ברמת היררכיה גבוהה. מידע חשוב שיכול לעזור לנו בהחלטה, הוא מהן מילות המפתח שהגולשים הפוטנציאליים שלנו מחפשים הכי הרבה במנועי החיפוש, ומה הכי מעניין אותם
מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 6

תגיות META

התגית הראשונה והחשובה ביותר שמנועי החיפוש נותנים לה את המשקל הגדול ביותר, היא תגית ה-Title תגית שמשמשת לקביעת כותרת הדף.
זוהי בעצם התגית של כותרת התוצאות כפי שהן מופיעות ברשימת התוצאות שמנועי החיפוש מציגים כאשר מגישים להם שאילתא.
התגית השנייה היא תגית המטה תיאור, המשמשת לתיאור קצר של תוכן הדף.גם את תוכן תגית זו אנו רואים ברשימת תוצאות החיפוש כאשר אנו מגישים להם שאילתא. זהו התיאור הקצר שנמצא מתחת לכל כותרת של תוצאה במנוע החיפוש.לפני שנמשיך עם רשימת התגיות החיוניות שלנו נעצור רגע ונדבר על תגית המטה מילות מפתח.

מילות מפתח בURL

כתובת ה-URL היא בעצם הכתובת של האתר באינטרנט שבאמצעותה ניתן למצוא אותו- היא מורכבת משם המתחם שקנינו עבור האתר שלנו, לרוב בתוספת WWW לפניו. לאחר שם המתחם יכול להופיע שמו של קובץ או תיקייה ראשית באתר שלנו שבתוכה נמצאים קבצים נוספים.לאחר מכן יכולה להופיע שמה של תת-תיקייה או קובץ.
בוורדפרס, מערכת הניהול שעליה בנוי האתר שלנו, ברירת המחדל של כתובות ה-URL היא מן הצורה הבאה – מנועי החיפוש אינם יכולים להסיק דבר על תוכן הדף מכתובת שכזו.בוורדפרס ישנה דרך קלה ופשוטה לדאוג שכתובות ה- URL שלנו יהיו ידידותיות,צריך פשוט לערוך במערכת את הURL Structure
בסוף נמצא במקרים מסוימים יופיעו סיומת המציינת את סוג הקובץ, והשפה שבה הוא כתוב. זו יכולה להיות סיומת: Html Php, Aspx ועוד. מומלץ מאוד להפריד את שמות הקבצים משמות התיקיות באמצעות סיומות אלה. כך יוכלו מנועי החיפוש להבין טוב יותר את מבנה האתר שלנו. ישנן מערכות לניהול אתרים שברירת המחדל שלהן היא לא לשבץ מילות מפתח בכתובות ה-URL, ובעצם לא אומרת דבר למנועי החיפוש בנוגע לתוכן של העמוד,
כתובת המכילה מילות מפתח יכולה לתת יותר מידע למנועי החיפוש באשר לתוכן הדף וכיצד יש לאנדקס אותו.מומלץ מאוד על פי המלצה של גוגל להפריד את מילות המפתח בקו הפרדה, ולא בדרכים אחרות כגון קו נטוי, קו תחתון או נקודות.רוב התוכן באינטרנט, וכך צריך להיות גם באתר שלכם, צריך להיות מבוסס על טקסט. את סוג התוכן הזה מנועי החיפוש מבינים בצורה הטובה ביותר.

כותרות H1-2-3

חלק חשוב ביותר בהתאמת התוכן שלנו למנוע החיפוש שיוכל להבין את סדר התוכן שלנו הוא תגי כותרת. 'וכו H1, H2, H3 כמו
תגיות H1 בדרך כלל משמשות ככותרת הראשית של המאמר. ומיידעות את הקורא בתמציתיות מה מתרחש בו.
תגיות H2 תפקידן בדרך כלל הוא בייצור כותרות משנה המחלקות את הטקסט לחלקים כדי לאפשר קריאה נוחה יותר.
תגית שימושית נוספת היא תגית הקישור. לכל קישור ישנם בדרך כלל שני מרכיבים עיקריים: קישור המטרה, וטקסט העוגן.

תגי כותרת יש חשיבות גדולה בקידום און פייג'. אם אתה מעצב ולא יודע מה אתה עושה, יש לעשות רק תגית כותרת H1 אחת בדף, ולעשות את ,תתי כותרות יהיו בפורמט H2 . .ומעט H3 ..כתוב באופן טבעי עם מילות מפתח בכותרות אם רלוונטיות.

מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 7

תגית ALT

העניין האחרון שנזכיר בהקשר זה הוא מאפיין ה-ALT של תגית ה-IMAGE המשמשת לשיבוץ תמונות בדפי אינטרנט. מאפיין ה-ALT של תגית IMAGE מאפשר לנו להעניק לתמונה טקסט אלטרנטיבי שמשמש ככותרת, שאנו רואים כשאנו עוברים על התמונה עם העכבר. גם במאפיין ה-ALT מומלץ לשבץ מילות מפתח שיעזרו למנועי החיפוש להבין מה יש בתמונה ובדף כולו.
יש להמנע מהגזמה בשימוש באותן מילות מפתח ולשים לב כי גוגל יוכל להעניש במידה ויזהה דפוס חוזר על עצמו.  המשך לקרוא להסבר מפורט יותר כיצד אני מטפל בכותרות מ-H4 ל-H6 בדף אינטרנט, ומדוע אני משתמש רק ב-H1 בדף,

צ'קליסט לפעולות שיש לעשות על האתר ONPAGE

בואו נתחיל בפעולות שאתם יכולים לעשות כדי לעשות אופטימיזציה באתר שלכם:

 

עשו מחקר מקדים

קודם כל יש לבדוק באמצעות הכלים השונים האם למה שאנו מעוניינים לקדם יש חיפושים בכלל.. בנוסף ישלשאול את הלקוחות שלנו, באילו מילים או ביטויים הם משתמשים כדי למצוא את מה שהם מחפשים, או באיזו שפה הם משתמשים. נציג בפרק הבא את הכלים השונים שאפשר לבצע מחקר.  אפשר גם לקבל רעיונות דומים מספקים או מעובדים. דרך נוספת היא לברר בבלוגים ופורומים בנושא באיזו מונחים הגולשים משתמשים, בדי לדבר על מוצרים או שירותים דומים לשלנו.

 

הוספת מילת המפתח שלך לתג התיאור עם הנעה לפעולה

 1. התוכן של המטא-תיאור אינו משמש את מנועי החיפוש כאות דירוג (באופן רשמי) עם זאת, לכלול את מילת המפתח שלך בעת כתיבת תיאור מטא משכנע יכול לעזו לעליית יחס ההקלקה על התוכן.
 2. הוסף את מילת המפתח שלך לתג H1, וודא כדי הוא מופיע רק פעם אחת פר עמוד|פוסט|דף
 3. השתמש בתתי כותרות H2 H3 H4 H5
 4. כלול מילות מפתח משניות שאותם אתם רוצים לדרג , ווריאציות של מילת המפתח העיקרית.
 5. עבור קידום אתרים זה עדיין טוב לכלול את מילת המפתח העיקרית שלך בתג H1 שלך, ולא כהתאמה מדויקת. ודא שיש  רק אחד H1 בדף כולו, וכיהוא מופיע לפני כל תג כותרת אחרת.
 6. השתמש במילת המפתח שלך 3 פעמים וודא יש לך לפחות350 מילים לעמוד ¬ אבל 500 + הוא אידיאלי להשתמש מילת המפתח שלך 3 פעמים, ולוודא שיש לפחות 100 מילים על כל לינק.
 7. כמו שמנועי החיפוש הגיעו להבנה מורכבת יותר של השפה האנושית, עם העדכון ראנקבריין  הכולל AI  ניתן להשתמש בשפה טבעית יותר ועדיין להישאר רלוונטי אל מילות מפתח שמנסים לקדם. מילים נרדפות הן נהדרות, ושימוש בשפה טבעית המושפעת ממחקר מילות מפתח
  המילות מפתח האחרות  הקשורות למילת המפתח הראשית שלך יכולות לסייע למנוע החיפוש להבין על מה התוכן של העמוד שלך.

 

הוספת תגי ALT ושמות קבצים תיאוריים לעמודים

מנועי החיפוש "ראו" תמונות על-ידי קריאת תגית ALT והתבוננות בשמות הקבצים, בין היתר. נסה להיות תיאורי בעת שמות התמונות שלך. אנו גם מדברים על תמונות בעת שליחת מיילים באותו אופן, בנוסף יש לכלול קישורים לאתרים רלוונטיים וסמכותיים בתוכן שלך,בהיפר-קישור עצמו. על-ידי כלילת קישורים פנימיים עם טקסט הרלוונטי לדף שאליו אתה מקשר, וכולל מילות החיפוש שלך, אתה מציין על מה מקושר התוכן המקושר. רצוי להימנע משימוש יתר במילות מפתח בניווט באתר, אם כי זה יכול להיות בסדר אם לא מגזימים בכמות המילות מפתח בתפריט .ציינו אותם במקום זאת בקישורים בתוכן.
לא להגזים עם הקישורים הפנימיים באתר מתוך התוכן התומך אל עבר התוכן שרוצים לקדם.

Seo טכני

מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 8
אוקיי אז אפשר לסווג את האופטימיזציה הטכנית כחלק מהאופטימיזציה און פייג' שדיברנו עליה קודם , אך החלקים שצריך להתמקד בהם מהבחינה הטכנית יותר, חלק מהכלים שיש להתמקצע עליהם וחשובים מאוד למקדם המקצועי שאי אפשר.

כלי מנהל האתרים

אחד הכלים החשובים ביותר למקדם האתרים הוא כלי מנהל האתרים של גוגל, או באנגלית search console  , שבעזרת הכלים והדוחות שלו  ניתן למדוד את טראפיק והביצועים של האתר, חיווי לבעיות העשויות להיות ולמידע חשוב על בריאות האתר, התאמה לניידים, שליחת מפת אתר ועוד..
את כתובת האתר ונלחץ על-הוספת אתר. כדי להגן על פרטיות האתר והחשבון שלנו נצטרך לאמת את עצמנו מול גוגל,כבעלים הרשמיים של האתר.
מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 9
ישנן כמה שיטות לאימות:
אפשר להעלות קובץ HTML לתיקיית הקבצים של האתר שלנו. אפשר להוסיף תג אימות לקוד המקור של האתר שלנו,ואפשר גם לעשות שינוי קטן ברשומת ה DNS של האתר שלנו. אנו נבחר בהוספת תג אימות לקוד האתר שלנו. ולשם כך נלחץ על הלשונית של שיטות חלופיות.
נבחר בתג HTML – נעתיק אותו , ולאחר מכן ניגש לקוד המקור של דף הבית שלנו וממש מעל תגית HEAD,
נבצע הדבקה של שורת הקוד שקיבלנו מכלי מנהלי האתרים. אם אתם משתמשים בוורדפרס, ישנם לא מעט תוספים שתוכלו להתקין שיחברו את האתר שלכם בקלות לכלי מנהל האתרים, אחד מהם הוא תוסף מומלץ גם לseo ועוד להרבה דברים שימושיים אחרים –

מפת אתר XML

מפת XML היא למעשה אינדקס של האתר שלנו ורשימת כל הדפים שבו. כל מנועי החיפוש הגדולים כיום תומכים בקריאת מפות XML.
מומלץ מאוד לעשות שימוש במפת XML משום שזה משפר בהחלט את יכולתם של מנועי החיפוש למצוא ולאנדקס תוכן באתר שלנו.

אז איך יוצרים קובץ מפת XML?

למערכות ניהול תוכן וורדפרס כמו שאנחנו משתמשים , יש תוספים רבים המאפשרים יצירת מפת אתר ישירות מפאנל הניהול. במקרים של אתרים גדולים בעלי אלפי דפים,  יש צורך בהגשת מספר מפות אתר.אם האתר שלכם קטן ולא מתעדכן באופן תדיר, תוכלו למצוא בגוגל שפע של שירותי בניית מפות בינם,
אם תקישו בשדה החיפוש XML SITEMAP.

סוגי מפות XML

למעשה ישנם כמה סוגים של מפות XML.
 • המפה הבסיסית שמכילה דפים מן האתר.
 • מפת תמונות שמכילה מידע על אודות תמונות באתר.
 • מפת וידיאו שמכילה מידע על אודות סרטוני הווידיאו באתר.
כדאי מאוד לעשות שימוש בכל סוגי המפות הללו. מידע לגבי כל אחת מהן תוכלו למצוא בבלוג הרשמי של כלי מנהלי האתרים של גוגל בכתובת הבאה:
וכמובן, ישנם גם שירותי בנייה בתשלום באתר זה במקרה שהסתבכתם עם השפה בה בנוי המסמך הזה.

קובץ Robots

כבר הזכרנו שהאופן בו סורקים מנועי החיפוש את הרשת, הוא באמצעות רובוטים, המכונים עכבישים. בעלי אתרים עושים שימוש במסמך מיוחד באתר שלהם, הקרוי מסמך robots.txt או בשמו המלא פרוטוקול אי ההכללה עבור רובוטים. כדי לתת הוראות לרובוטים של מנועי החיפוש מאילו דפים להתעלם בסריקה שלהם. ניתן לבצע
זה עובד כך: רובוט מגיע לאתר מסוים, ולפני שהוא מתחיל לסרוק אותו, הוא מחפש את כתובת האתר בה נמצא מסמך ה- ,robots.txt, הפרמטר user-agent מאפשר לנו לקבוע לאילו מנועי חיפוש אנו פונים, הסימן * מסמן את כולם והפרמטר disallow מסמן אילו חלקים באתר שלנו אנו רוצים לחסום.
בצורה זו ניתן גם למנוע מכלים הבודקים קישורים לסרוק את האתר שלנו, אך זה כבר לחלק יותר מתקדם.
באמצעות תוסף seo לוורדפרס כדוגמת יוסט yoast , ניתן להגדיר איזה דפים, קטגוריות ופוסטים באתר שלנו אנחנו מעוניינים להציג לסריקה למנועי החיפוש.
בהמשך המדריך נעשה סדר בתוסף של יוסט ונפרט יותר.
כאשר קובץ הרובוטס ריק, המשמעות היא שמנועי החיפוש יכולים לסרוק את כל האתר שלנו ללא מניעה. ניתן כמובן לחסום גישה לדפים או לתיקיות מסוימות באתר כמו אזור מערכת הניהול, קבצים זמניים וכו'.ניתן גם לחסום רובוט מסוים מלסרוק את האתר שלנו. וכמובן גם מנועי חיפוש מסוימים.קובצי robots.txt יש לעשות שימוש בתוכנה שמאפשרת שמירת קבצים עם סיומת txt שקיימת בכל מחשב, כדוגמת NotePad++. ולהעלות את הקובץ הזה לתיקיית השורש בשרת האחסון של האתר שלכם. אם אינכם יודעים כיצד לעשות זאת, מומלץ לפנות לעזרת איש מקצוע מתחום של בנייה או קידום אתרים

סכמה ונתונים מובנים

נתונים מובנים אלה בעצם Rich Snippets המכונים ומשמשים להדגיש נתונים מסוימים באתר שלנו כמו ביקורות, אנשים, מוצרים,מתכונים, אירועים, מוסיקה ווידאו. סימון הנתונים הללו Rich Snippets מאפשר לגוגל להבין טוב יותר את האתר שלנו ולשלב את הנתונים הללו בתוצאות החיפוש. עדיין גוגל שומר לעצמו את הזכות להחליט מה יוצג, אנחנו רק מבקשים ממנו להציג ועוזרים לו במה שניתן לנו להציג את מה שאנחנו רוצים שיציג.
תוספי סכמה מומלצים למערכת וורדפרס :

ניקוי קוד האתר

כדי שלאתר שלנו יהיה קוד נקי ומסודר, אנחנו צריכים לטפל בCSS ב-  cascade Style Sheets. אילו הם גיליונות הסגנון, הנועדו מלכתחילה לאפשר הפרדה של תוכן האתר מן העיצוב שלו, וכך לייצר עיצוב או כמה עיצובים גורפים על מספר רב של דפים, מבלי שהדפדפן יצטרך לחפש שוב ושוב בכל דף ודף כיצד הוא צריך להיראות.מבחינה זו בנייה כזו של קוד אינה אופטימאלית ומעכבת את זמן טעינת הדף- יש לאחד את כל קבצי הCSS לקובץ מרכזי יחיד.
 JAVA SCRIPT – הופכת דפי אינטרנט לדינמיים ואינטראקטיביים ויש לה שימוש רחב בדפי אינטרנט למשל בתפריטים נגללים טפסים וכו'
גם במקרה זה רצוי שהפקודות עצמן לא יהיו בתוך דף האינטרנט עצמו, אלא בקובץ נפרד שדף האינטרנט מפנה אליו,כדי שייטען פעם אחת בלבד ויצמצם את זמן טעינת הדף.
ניקוי וסידור של קוד  האתר שלנו יעזור למנועי החיפוש לאנדקס את האתר שלנוביעילות רבה יותר, ויצמצמו מאוד את זמן טעינת האתר.
אם מערכת הניהול שלכם היא וורדפרס, ניתן להתקין תוספים המאפשרים כיווץ תמונות הגוזלות זמן טעינה, שימוש בתוסף זכרון מטמון המאפשר טעינה ללא הקשרות לצד השרת.
פרק #4  אופטימיזציה לתוכן

אז אמרנו שתוכן זה המלך נכון? בואו ללמוד כיצד לעשות אותו בצורה הטובה ביותר

מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 10
אז פעם חשבו שאם רק התוכן שלכם טוב, אין צורך לעשות אופטימיזציה ותרוויחו מיקומים רק בזכות זה.. אז  כיצד מנועי החיפוש ידעו להבין אם התוכן  שלכם באמת אטרקטיבי למבקרים ולמנועי החיפוש? על זה נדבר עכשיו:

מהו SEO לתוכן

א כל מה שאנחנו בעצם רוצים זה לקדם את האתר שלנו בגוגל , את זה אנחנו עושים באמצעות התכן באתר שלנו..אבל תוכן שנכתב עבור מנועי החיפוש בדלבד , אינו יחזיק מים – יש להתאים את התוכן גם לגולש וגם למנועי החיפוש- ועל זה נדבר בפרק הזה.

וכשמדובר באופטימיזציה למנוע החיפוש,אנו נדרשים לעשות מחקר למילות מפתח וכוונת הגולש, כלומר מה מעניין אותו לקרוא, ואיך אנחנו גורמים לו לקרוא את התוכן שלנו בצורה הקלה והנעימה ביותר. איך עושים זאת?

החלק המוחשי ביותר באתר הוא התוכן שלהטקסט המאפשר למנוע החיפוש לקרוא את הדף ולקבל מושג מה מכיל, הוא טקסט שצריך לעבור אופטימיזציה, ומלבד הטקסט, יש אפשרות להוסיף עוד המון אלמנטים נוספים לתוכן שלנו , כמו תמונות, , קטעי וידאו , אינפוגרפיקה ועוד..
מומלץ שלב באתר גם קטעי אודיו, אנימציות, משחקים ועוד שפע של תכנים, אך אלו הם הנפוצים ביותר.חשוב לחשוב איזה סוג תוכן יהיה שימושי ומועיל עבור משתמשי האתר שלנו.למרות שמנועי החיפוש הם מה שמביא מבקרים לאתר האינטרנט שלנו,
אופטימיזציה לתוכן לא מתנגשת עם תוכן טוב, אלא היא חלק מהנוסחה המנצחת המשלבת השניים יחדיו, שמניבה את הדרך הטובה ביותר לבצע קידום

כאשר גולש נכנס לדף כלשהו באינטרנט, לרוב הוא קודם כול הוא יסרוק אותו כדי להבין מה נמצא בו. רק לאחר סריקה ובדיקה שאכן התוכן רלוונטי לו, הוא יחל בקריאה עצמה. לכן חשוב לארגן את התוכן בצורה נוחה גם לסריקה. יש לייצר הפרדה בין נושאים שבגוף הטקסט על ידי כותרות וכותרות משנה,לייצר רשימת סעיפים היכן שאפשר במקום טקסט רציף, ולהבליט קישורים בדף בצבעים בולטים.

תוכן משוכפל

במוקדם או במאוחר, כנראה שבזמן כתיבת המאמרים שלנו אנחנו צריכים לחזור על כמה מילים שכנראה כתבהו במקום אחר באתר שלנו.אם יש יותר מדי תוכן כפול באתר שלך, כדאי להשתמש בהפניה 301 , אל עבר התוכן שמדורג גבוה יותר , ולעשות איחוד תוכן . ניתן להוסיף גם תג קנוניקל אל עבר התוכן המקורי –  פרטים נוספים ניתן למצוא כאן.

כלי פופולרי כדי לזהות האם התוכן משוכפל הוא  Copyscape

מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 11

אז איזה תוכן עלינו ליצור?

זוהי השאלה הראשונה והחשובה ביותר. התשובה (לפחות בתאוריה) היא פשוטה: "להיות ייחודי". יצירת תוכן מקורי, מעורר מחשבה ומרתק היא התחלה מצוינת. תוכן וקידום אתרים חייבים ללכת יד ביד מההתחלה. באפשרותנו לפרסם את התוכן שלנו באתרים המאפשרים לפרסם מאמרים:

תפתחו בלוג

בלוגים הפכו לסופר פופולריים, במיוחד בשנים האחרונות. בלוג טוב הוא מקור מצוין של ותנועה וקידום בחיפוש, המשמש לא רק עבור בלוגרים, אלא גם עבור אתרי מסחר אלקטרוני, עסקים וכול, הכותבים בלוג המקדם את האתר שלהם.

ניתן לפתוח בלוג באתר שלנו או באתרים אחרים, ולקשר אל עבר האתר שאנו מעוניינים לקדם. כמו כן, בלוגים היא גם דרך להרוויח כסף על ידי עשיית מה שאתה אוהב- למשל : בלוגים הכותבים על תזונה נכונה, דיאטות , טיולים . בלוגים ייחודיים עם מאמרים מעמיקים, מדריכים מושקעים "איך לעשות XX"  ואופטימיזציה יכולים להביא לכם תנועה, וכמובן מהתנועה לייצר חשיפה שתוביל למכירת השירות או המוצר שאתם מציעים.

יהיו מקוריים – בצעו מחקר מעמיק על הנושא וכתבו. וזכרו – לא מדובר באורך, אלא באיכות. ובכדי ליצור מותג חזק ,שתפו פעולה עם מובילי דעת קהל וחברות

אם אתם מוכרים מוצרים – אז דפי מוצרים איכותיים צריכים להיות בראש סדר העדיפויות של כל חנות וירטואלית. הם משמשים לעתים קרובות כדפי נחיתה עבור קמפיינים  PPC, רימרקטינג או שמזרימים אליהם תנועה ממקורות אחרים,כמו פייסבוק, אינסטגרם ועוד..כשמדובר במסחר אלקטרוני,
חובה להשתמש בתמונות מקצועיות של המוצרים,  וכתיבת תיאור של המוצר בצורה שיווקית. כמו כן , מהירות האתר ו-UX חשובים יותר מתמיד..ועל כך נרחיב בפרקים הבאים.

כתבו ביקורות על מוצרים בנישה שלכם

אז נגיד שיש לכם בלוג שמכניס לכם תנועה , ואתם חושבים כיצד ניתן לרוויח עוד מהבלוג -אם אתם רוצים להית יותר מכותבי תוכן ,ולעשות אפילו קצת כסף על מוצרי אפיילייציה בנישה שלכם  נסו ליצור חוות דעת על מוצר או שירות כלשהוא, לדוגמא: טלפונים, סרטים, בארים, מסעדות, אלקטרוניקה..בהתאם לנישה שלכם. זו  לא דבר חדש בעולם האינטרנט, אך עובד מצוין גם היום. כמובן שתזכו למיקומים במנועי החיפוש כי הם מאוד אוהבים סוג כזה של תוכן.

מקרה בוחן ומחקרים

כתבו אודות תובנות שאספתם במהלך הדרך בנישה שלכם, או כיצד נכשלת בעת השקת מוצר או שירות חדש. עשו ניסויים, בדקו טענות של מומחים בתעשייה שלכם ועוד..קחו את הזמן לעשות את המחקר שלכם , להכין מספיק נתונים מקוריים ולהיות כנים (לא לשקר)
אם אתם כותבים על העסק שלכם, הראו את האנשים שעובדים אצלכם בחברה. כתבו על כשלונות מפוארים – אל תתביישו, אנשים מעוניינים לקרוא דווקא על כשלונות ומה למדתם ממנו, בשביל שהם לא יעשו את אותה הטעות בעצמם.

כתבו מדריכים, טיפים

פעמים רבות, התכנים החשובים האלו מפורסמים  כחלק מבלוגים, מדריך קידום אתרים כמו זה שאתם קוראים בזה הרגע… יש לעשות מחקר מילות מפתח בעלי נפחי חיפוש. לנסות להבין לאיזה שואלות הגולשים שלנו מחפשים תשובות ועוד..אל תעתיקו אחרים -זכרו יש עוד מלא מדריכים כמעט בכל תחום, כתבו על משהו שחסר מידע עליו, ולא כבר שחוק ולעוס במלא מאמרים אחרים. הכינו סרטון וידאו המציג את התוכן שלכם, עם או בלי צילום מסך שלכם ברקע.

 יזמו ראיון עם מומחה

נסו לראיין אדם בעל נסיון ושם בתעשייה שלכם.. אך תשכחו לצלם ולתמלל את הראיון על מנת שתוכלו להכין וידאו ומאמר מקיף בנושא מאוחר יותר. נסו לעודד את המומחה לשתף איתכם מידע חדש ומעניין- הגדרו מבנה ברור של הראיון ,קליל, השאלות צריכות לזרום בטבעיות עבור המרואיין, ואל תשכחו שהקוראים סקרנים – קבלת מידע ייחודי מגורו שכזה עוזר לבנות אמינות לעסק שלכם, מייצר תנועה לאתר, גורם לשיתוף ברשתות חברתיות ומייצר לכם קישורים נכנסים לאתר.

ספרים אלקטרונים

ספרים אלקטרונים משמשים בדרך כלל לקריאה ובאים להחליף את הספרים בעלי הכריכה, במיוחד בדור הנוכחי. זה גם גלי שיווקי מעולה בתעשיית B2B , וגם לאתרים המעוניינים לטרגט לקוחות פוטנציאלים בכך שיתנו להם ספר/מדריך אלקטרוני חינם.

אף גולש לא יתן לכם את ההמייל שלו כל כך בקלות – אתם צריך לתת לקוראים סיבה מספיק טובה , ותוכן חינמי כמו ספרים אלקטרונים עושים את העבודה.שמרו על נושא ברור ומעניין בעל ערך מוסף לקוראים שלא ימצאו במקום אחר אצל המחרים שלכם

פרק #5  מילות מפתח ומחקר

איך עושים מחקר מילות מפתח בצורה הנכונה כולל מציאת מונחים כדאיים במיוחד

מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 4

מחקר מילות מפתח

אין טעם לקדם אתר עבור מילים שאיש אינו מחפש, אותן או על נושאים שאין להם ביקוש ולכן מחקר מילות מפתח הוא הבסיס לכל פעולת קידום באינטרנט.
מילות מפתח הן בעצם השאילתות שאנשים מפנים למנוע החיפוש כדי למצוא בו את מבוקשם.כמענה לצורך מסוים.

 

הכלי הפופולארי ביותר כיום לביצוע מחקר מילים הוא כלי מילות המפתח של גוגל. הוא ידידותי לשימוש, נותן מידע מהיר ואמין ישירות מגוגל.
 ביצוע מחקר המילים הוא תהליך בעל משמעות קריטית בתחום קידום האתרים. מילות מפתח הן לא בהכרח מילים בודדות. הן יכולות להיות גם ביטויים.
על מנת להופיע בתוצאות החיפוש כמענה לצורך מסוים, עלינו לדעת במדויק מהו הצורך הזה כיצד אנשים מחפשים עליו מענה, או במילים אחרות מהן מילות המפתח שאנשים מחפשים כדי למצוא את מבוקשם., ישנם כלים למחקר מילות מפתח שמספקים לנו בדיוק את המידע הזה.

 

איך מוצאים מילות מפתח שכדאי לקדם

בכדי למצוא את מילות המפתח הטובות ביותר עבורנו, עלינו לדעת מי קהל היעד שלנו. מה מיקומו, היכן הוא גר, האם הוא נמצא בעיר מגוריי,מהם נתוניו הדמוגרפיים, בגברים, נשים,הכנסה,גיל, ועוד.. כל אלה יעזרו לנו מאוד לבחור את מילות המפתח המתאימות ביותר לקהל היעד שלנו.
למשל, אם אני ספק דלתות כניסה מעוצבות בפתח תקווה,  ייתכן מאוד שמילות המפתח שלי יכללו ביטויים שכוללים את שם המקום בו אני נמצא כמו דלתות כניסה מעוצבות בפתח תקווה או מקומות סמוכים כמו דלתות כניסה מעוצבות בראש העין. ולאו דווקא ביטוי כמו "דלתות כניסה", שהינו כללי יותר, או "דלתות מעוצבות", שאינו קשור למיקום בו אני נמצא.

מילות חיפוש בעלות "זנב ארוך"

 

זנב ארוך מתייחס למספר ביטויי מפתח, אשר הגולשים ממעטים לחפש אחריהם, בשל הסירבול שבחיפוש קבוצת מילים. לרוב נהוגים הגולשים לחפש מילה או שתיים, ולהעלות באמצעות החיפוש את התוצאות הדרושות להם. לביטויים של זנב ארוך יש נפח חיפוש קטן יחסית לעומת ביטויי המפתח המרכזיים, וכך למשל אדם המחפש 'קידום אורגני"' יקיש לרוב את צמד המילים האלו, ופחות את הזנב הארוך : 'קידום אורגני בגוגל', או 'קידום אורגני לעסקים קטנים'. לכן לביטויי הזנב הארוך יש מספר מועט יחסית של חיפושים, אך לרוב הוא ממוקד יותר ולא כללי כמו מילת החיפוש המרכזית.

 

האסטרטגיה היא למצוא מספר רב של ביטויי מפתח בעלות  זנב ארוך, אשר ביחד יוצרים נפח חיפושים שכדאי לדרג עבורו. כמו כן , הרבה מן המקדמים והמפרסמים נוטים לא לכלול את המילים האלו בקמפיינים שלהם, אז כדאי לכם לנצל זאת בחוכמה לטובתנו.

בשיטה זו, במשולב עם ביטויי המפתח הרגילים והקצרים יותר, הרי שאנו מכסים מגוון רחב יותר של אפשרויות ומעלים את הסיכויים להצלחה של הקמפיין שלנו.

ניתן לבדוק את האפקטיביות של מילות מפתח בעלות זנב ארוך בקמפיין ממומן, ולעשות זאת במחירי קליקים זולים מאוד, מאחר התחרותיות על המילה בין המפרסמים, קטנה באופן משמעותי, לעומת פרסומם של ביטויי מפתח מרכזיים ומבוקשים. אם יש קליקים בהתאמה , כדאי לבדוק את היחס לקליק ועלות, ולכלול אותם באורגני.

הצעות גוגל

גוגל מציעה הצעות מילות מפתח בעלות זנב ארוך ישירות ממנוע החיפוש שלה- באמצעות ההשלמהה אוטומטית של גוגל, אפשר למצוא גם חיפושים הקשורים  למילות המפתח שלכם. רק  תכתבו את מילת המפתח בחיפוש ב-Google וההצעות יופיעו באופן אוטומטי:

 

מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 13
מומלץ לשלב את מילת המפתח בצורות שוונת ולמצוא השלמות נוספות. דרך נוספת למצוא עוד השלמות של גוגל , לרדת למטה בחיפוש גוגל מצעים עוד.. וזה מידע חשוב מאוד שגוגל נותנים לנו – כי אלה חיפושים אמיתיים של גולשים והשלמות שנלמדו לאחר שהגולשים חיפשו ונקלטו בהשלמות לאורך זמן..
מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 14

לשאול את הלקוחות שלנו

דרך נוספת למצוא רעיונות למילות מפתח, היא לשאול את הלקוחות שלנו, באילו מילים או ביטויים הם משתמשים כדי למצוא אותנו. או באיזו שפה הם משתמשים כדי לתאר את המוצר או השירות שלנו. אפשר גם לקבל רעיונות דומים מספקים או מעובדים. דרך נוספת היא לברר בבלוגים ופורומים בנושא באיזו שפה אנשים משתמשים, כדי לדבר על מוצרים או שירותים דומים לשלנו.

כלים למציאת מילות מפתח

יש לא מעט כלים למציאת מילת מפתח , חלקם בחינם וחלקם בתשלום,שיכולים לתת לך מאות רעיונות של מילות מפתח המבוססות על מילת מפתח שיש לכם כבר. אחד הפופולריים ביותר הוא מתכנן מילות מפתח של גוגל, שנותן מידע חשוב ואמין גם עבור  מחקר מילות מפתח עבור קידום ממומן PPC.

ubersuggest

כלי חינמי נוסף נקרא ubersuggest מבית היוצר של ניל פטאל – הכלי נותן תוצאות ונפח חיפוש בהמון שפות ,כולל בעברית , וגם לפי התאמה למכשירים, נייד או מחשב שולחני. הכלי נותן עוד רעיונות למילות מפתח קשורות, ומידע שימושי חינמי כמו עשרת האתרים בגוגל לפי מילת המפתח ומדד קושי לקידום של מילת המפתח, בהתאם לשיקלול המתחרים ועוד..מניסיון, כלי נחמד מאוד ולא הכי מדויק בעולם , מציג בדר"ג תוצאות גבוהות מהרגיל כמעט פי 1.5 , אז תשתמשו בו בתבונה.

 Answer The Public

עוד כלי חינמי ופופולרי נקרא – "מענה לציבור"  – הוא יוצר באופן אוטומטי מאות הצעות השלמה אוטומטית של גוגל. עדיין לא זמין בעברית , אבל ניתן למצוא שם הרבה רעיונות טובים, כי בתכלס אם שואלים את זה באנגלית, אז כנראה גם בעברית – פשוט תהיו יצרתיים ותתרגמו לעברית את השאלות. לינק

מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 15
AHAREFs

אחד הכלים האהובים על מקדמי האתרים. כלי בתשלום, ממש לא זול , אך פשוט חובה למקדם אתרים מקצועי –  הרבה מאוד תובנות לגבי קישורים , מונחי חיפוש ותחרות על מילות המפתח מידע חשוב על מדד התחרות האורגנית על מילות מפתח כאלה או אחרות, בכדי להעריך את מילות מפתח ולבחור את המתאימןת ביותר, מחקר מתחרים ועוד..לינק

semrush

אחד הכלים האהובים והוותיקים- הכלי בגרסה החינמית מציג לנו את המידע לגבי אותו אתר שהזנו את הביטוי המקודם, מיקום הביטוי, אחוז כניסות מהביטוי ועוד, הצעות למילות מפתח ועוד.

הגירסה בתשלום כוללת כלים נוספים, ובניהם מחקר מתחרים מצוין. תוכלו לקבל מידע לגבי תקציב פרסום משוער של קידום ממומן,על סמך הצעות מחיר של המתחרים,ולהתחקות אחר מודעות שמתחרים שלכם מפרסמים בADWORDS.  לינק

מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 16
אז מה בתכלס אתם צריכים את הכלים בתשלום האלה? אם אתם רציניים לגבי הקידום, מכניסים כסף מהתחום ועובדים עם לקוחות , אתם לא יכולים להסתפק בכלים החינמיים.

איך לא לעשות מחקר מילות מפתח

חסרי הנסיון  והסבלנות בדרך כלל מחפשים רק מילת מפתח עם נפח חיפוש גבוה מכלי מתכנן מילות מפתח של גוגל או כל כלי מחקר אחר מילות מפתח

אז כמו שכבר אמרנו, טיב מילת המפתח אינו קשור בהכרח לנפח החיפוש.

טעות נוספת היא ניתוח נתונים מוטעה. דוגמה נפוצה היא עמודת  ציון התחרות (competition) בתכנון מילות מפתח של גוגל. יש בלבול בין  תחרות בין המפרסמים לקליק בקידום הממומן, לבין הקושי במילת המפתח לקידום אורגני- כאן מדובר על תחרות בין המפרסמים לקליק.

מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 17
אל תתרגשו מהמדדים האלו – תחקרו עד כמה קשה לדרג אורגנית את מילת המפתח – למדו עוד איך מנתחים זאת כאן.

מציאת רעיונוות למילות מפתח ברחבי הרשת

 

אפשר לחפש רעיונות מילת מפתח כמעט בכל מקום ברחבי הרשת. כדי להתמקד באתרי אינטרנט שסבור שהגולשים בנישה שלך נמצאים בהם בכדי לשאול שאלות, להחליף מסרים ולשתף רעיונות.

 

כמה פלטפורמות הפופולרי ביותר כדי למצוא רעיונות למילות מפתח: יוטיוב, reddit , quora , ויקיפדיה ועוד..

 

בעבר, בעת מחקר תוכן עשו בחירות של המילות מפתח רק בכדי למצוא את אלו עם נפחי חיפוש גבוהים. לאחר מכן , היו מעמיסים תוכן עם אנקורים מדוייקים על מנת "לתחמן" את האלגוריתמים של מנוע החיפוש לדירוג גבוה יותר. היום מנוע החיפוש הרבה יותר מתוחכם וזה יותר מסובך –  כפי שהסברנו על עדכון ראנקבריין בפרקים הקודמים.

פרק #6  בניית קישורים

אז בפרקים הקודמים הזכרנו את המונח בניית קישורים , בפרק זה נדון בבניית קישורים לעומק- הוא אחד ההיבטים החשובים ביותר בקידום אורגני. אז בואו נלמד כיצד ניתן לבנות פרופיל קישור איכותי- בואו נתחיל

 בניית קישורים היא עדיין אחת הפעולות החשובות של מנועי החיפוש -קישורים הם דבר כל כך חשוב בקידום אתרים המבוססת על סריקת רשת האינטרנט על ידי קישורים המפנים מדף אל דף, ויוצרים הצבעות אמון,אך אתרים שנחשבים סמכותיים ואמינים יותר מאתרים אחרים מעבירים כוח יותר גדול מעצם הסמכות.

מנקודת המבט הטכנית, הקישורים נסרקים על-ידי מנועי חיפוש המאפשרים להם ליצור אינדקס לתוכן האינטרנט.
מנועי החיפוש משתמשים בקישורים בכדי לבדוק את הסמכות של האתרים , ולהגדיר את הדירוג הכולל שלהם. במילים אחרות, הם בודקים תוכן  של אתר באמצעות הסמכות המועברת ממקורות חיצוניים אל עבר אותו האתר.

אז אחד הגורמים החשובים ביותר בדירוג  הוא פרופיל הקישורים של אתר. מספר קישורים נכנסים שימש כמדד חשוב של הדירוג הכולל, בתקופת המערכת דירוג הישנה הידועה בתור Pagerank, ככל שהרווחת יותר קישורים, עליתם בדירוג. אך היום , בניית קישורים זה לא על מספר הקישורים הנכנסים, אלא בעיקר על איכות ורלוונטיות.
אם האתר שלנו קיים זה זמן מה ומעולם לא קיבל קישורים,ולפתע הוא מתחיל לקבל כמה עשרות או מאות ביום,מנועי החיפוש יחשדו שאולי אנו בונים קישורים באופן מלאכותי.מומלץ מאוד לא לנסות להערים על מנועי החיפוש באמצעות טכניקות ספאם שונות.מנועי החיפוש מודעים מאוד לכל טכניקת קידום שקיימת,ויודעים כיצד לזהות את רובן ועשויים להעניש את האתר שלנו,
סוגי הקישורים מתחלקים למעשה לשלושה:
מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 18

קישורים נכנסים

כלומר, הצבעות האמון שהאתר שלנו מקבל מאתרים אחרים- הם סוג קישורים הכרחיים וחשובים מאוד, אך למעשה יש לנו מעט מאוד שליטה עליהם..
שני סוגי הקישורים הנוספים  הם סוגי קישורים שיש לנו שליטה עליהם, ויכולים לעזור לנו מאוד בתהליך הקידום שלנו ובהבנה של מנועי החיפוש את האתר שלנו.

סוגי קישורים נכנסים

באופן כללי, קיימים שני סוגים של קישורים נכנסים:

Do-Follow : קישורים נכנסים המעבירים את הכוח של הדף המקשר אל הדף המקושר. סמכות זו נקראת גם "מיץ הקישור".
No-Follow :  קישורים נכנסים שלא מעבירים כוח לאתר המקושר. הם לא מעבירים את כוח הקישור ברגע ששמים rel = "nofollow" תג HTML שאומר למנוע החיפוש לא להעביר הלאה את כוח הקישור.

קישורים פנימיים

.כלומר, קישורים פנימיים בין דפי האתר השונים שלנו.כבר למדנו על המבנה ההיררכי של האתר שלנו וחשיבותו לתהליך הקידום שלו.קישורים פנימיים יכולים לעזור לבנות מבנה היררכי נכון , שיסמן למנועי החיפוש מה חשוב יותר או פחות באתר שלנו.
הדרך לעשות הררירכייה באמצעות בניית קישורי ניווט בתפריט העליון, או בסרגל הצד של האתר שלנו.וקישורים פנימיים נוספים שנוכל לייצר הם קישורים קונטקסטואליים, כלומר קישורים מתוך הטקסט עצמו. גם קישורים אלה יכולים לסמן למנועי החיפוש לגבי התוכן של הדפים שאליהם מקשרים,וגם על חשיבותם, אם למשל דפים רבים באתר שלנו מפנים אליהם, כמו למשל דף הבית. חשוב לשמור על הדפים החשובים שלנו שאנו רוצים לדרג במרחק של עד 2 קליקים מדף הבית.

קישורים יוצאים

סוג הקישורים השני שיש לנו שליטה עליו, הוא קישורים יוצאים.כלומר קישורים שאנו מוציאים מן האתר שלנו לאתרים אחרים.ודאי תשאלו כיצד זה עוזר לנו להוציא קישור מן האתר שלנו לאתר אחר.זה הרי עוזר בעיקר לאתר שאליו מקשרים,ובנוסף זה עשוי להוציא את הגולשים מן האתר שלנו? יש בזה אמת,
אך זה גם אומר למנועי החיפוש ולגולשים משהו לגבי התוכן שלו,על מה הוא מתבסס ומה האיכות שלו והסמכות שלו.מובן שלא נקשר לאתר המתחרה שלנו,
אך אם נפנה למאמר איכותי בוויקיפדיה או לאתר סמכותי אחר בתחום שלנו,מנועי החיפוש וגם הגולשים יסמכו יותר על התוכן שלנו ועל ואמינותו.כך שאל לנו לחשוש מכך ואם זה אפשרי, זה בהחלט מומלץ.
קישורים המפנים לאתר חייבים להיות רלוונטיים לתוכן האתר. קישור מתוך חנות חיות יהיה חסר תועלת לך , אם האתר שלך מדבר על החזרי מס לדוגמא..

מיקום הקישורים

קישורים הממוקמים  בפסקה הראשונה של המאמר באתר או בחלק העליון שלו, בעלי משקל רב יותר מאשר  מקישורים בהממוקמים בכותרות התחתונות ובסרגלים צדדיים. כל שיש פחות קישורים פר דף, ככה הכוח שהוא שולח לדף המקושר רב יותר.
קישורים המופיעים בכל העמודים של אתר אינטרנט, בדרך כלל נמצאים בכותרת התחתונה(פוטר), בכותרת העליונה, בסרגל הצידי או בבלוגים. קישורים אלה הם חשובים ביותר על מנת לבנות קישורים פנימיים וחיצוניים.
מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 19

אנקורים AKA טקסט עוגן

מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 20
טקסט העוגן הוא הטקסט הגלוי שניתן ללחוץ עליו בקישור, ומסייע למנוע החיפוש להבין על מה מדבר הדף המקושר.

אם דפים נוספים מקושרים אליך עם מונחים שונים המשמשים כאנקורים, זה עשוי לעזור לקדם את מונחים אלו במנועי החיפוש.

אז מה בתכלס כל מה שצריך זה הרבה קישורים נכנסים עם מילת המפתח שלי בטקסט עוגן, נכון?  ברור, אם בא לכם לקבל עונש מהיר.טקסט העוגן צריך להראות כמה שיותר טבעי.
מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 21

סוגים של אנקורים

מילות מפתח וצירופי מילים ("קידום אתרים אורגני בקלות")
מותגים ("Go-digitali")
מונחים ממותגים ("Go-digitali קידום אתרים ")
עוגנים כלליים ("דף זה")
כתובות Url ("https://www.go-digitali.com")
קריאה לפעולה ("לחצו כאן", "קראו עוד")

אסטרטגיית בניית קישורים

אז הטכניקות שהיו עובדות פעם כמו החלפת קישורים ותגובות בפורמים  כבר הרבה פחות אפקטיביות  בSEO של היום ..לבלות הרבה זמן מנסה גישות שונות. אז מה עובד היום בשנת 2019 וכנראה גם בהמשך:

מאמרי אורח

ישנם קישורים שיכולים להגיע מבלוגים שונים, שבהם ניתן להציע לבעל הבלוג לפרסם מאמר אורח או סוג מסוים של שיתוף פעולה,וזאת בתמורה לקבלת קישור איכותי לאתר שלכם, זהו בהחלט מצב בו כל הצדדים מרוויחים. בעל הבלוג מרוויח תוכן ואתם מרוויחים קישור איכותי.במידה ואתם מומחים בתחומכם, הכותבים מאמרים מעניינים זה בהחלט יכול לתת לכם חשיפה אשר תבוא לידי ביטוי בלקוחות חדשים וגם לשפר את מעמדכם בתעשייה וכמובן ליצור שיתופי פעולה ארוכי טווח עם בעלי בלוגים מצליחים אשר מקדמים אתכם ואת האתר שלכם בגוגל.

אז פרסום מאמר אורח באתרים בעלי זיקה לנישה שלך היא בין הדרכים לבניית הקישורים הפופולרית ביותר וזה מובן-  תארגנו מאמר איכותי  ופרסמו  אותו באתר אינטרנט המקבל מאמרי אורח בנישה שלכם- האתר יקבל תוכן בחינם ואתם תקבלו לינק בחינם..

קישורים נכנסים של  המתחרים
איך עושים?  בודקים את אתרי האינטרנט המקשרים אל המתחרים שלכם, יוצרים תוכן טוב ומעודכן יותר, ופונים לבעלי האתרים בכדי שיקשרו אל האתר שלכם עם התוכן.זה גוזל לא מעט זמן אבל עדיין די יעיל.

 

הדרך הקלה ביותר למצוא את הקישורים הנכנסים של המתחרים היא להשתמש בכלים כמו Ahrefs , Majestic. כל מה שעלינו לעשות להזין את אתר המתחרה והכלי יראה לך את רוב הקישורים הנכנסים שיש להם, במידת האפשר- חלק מהאתרים חוסמים את הכלים השונים ועל כך לא נרחיב כאן.
מתחרה בתחום

ניתן לעשות את אותה הפעולה רק עבור כתובת ה-URL הספציפי באתר המתחרה. בדר"כ עושים זאת כאשר רוצים להתחקות אחר  הדפים הספציפיים  הקשורים אל מילת המפתח שרוצים לקדם , ובדיקת הקישורים הנכנסים אליהם.

מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 22

אז מה עושים אחרי שמצאנו?

ברגע שתמצא את הקישורים הנכנסים של המתחרים שלך, הגיע הזמן לנתח את הקישורים ולבחור באיכותיים ביותר.  יש לבדוק:

 

רלוונטיות – האם הקישור רלוונטי לתוכן?
סמכות– מהי סמכותו של הדף המקשר?
התכנות– האם נהיה מסוגלים לקבל את אותו הקישור חזרה?

קניית קישורים

האם גם אתם חושבים האם קניית קישורים עובדת ב 2019? אל תדאגו, אתם לא לבד וכמעט כל איש מקוצע שעושה קידום אתרים חושב לקנות קישורים.אז בואו נדבר קודם כל על הדרכים השונות שניתן לקנות קישורים, בין אם זה בצורה של הכשרת בוני קישורים, לבין קניית קישורים ועל הסיבות מדוע להתחיל לקנות קישורים בכלל :
זה חוסך זמן

מה שחלק מהאנשים לא מבינים זה לא משנה עכשיו להגדות בלאק האט או וויאט, כל טקטיקה קיימת להשגת קישורים, בין אם זה בצורה טבעית או מלאכותית זוללת זמן. נניח שאתם רוצים לבנות לינקים בצורה "לבנה" , ועדיין את האפשרות לעשות מטלות נוספות, חוץ מרכישת קישורים, תהיו חייבים ליצור תהליך הכולל הכשרת צוות כותבים שיפיקו את עניין התוכן לאחר המחקר, יחפשו קישורים שבורים לפי התוכן המבוקש, וישלחו מיילים לאתרים בכדי להציע להם לקשר אליכם – ובכדי לבצע משימות אלה זה מצריך זמן ונסיון להכשיר בוני קישורים.

אז, בתכלס מי שקונה קישורים לא באמת קונה רק קישורים, הוא קונה את התהליך שאותו "בונה קישורים" עשה כבר עבורו.
מה לגבי קישורים הנחשבים ליותר "אפורים" או בלאק הט ? בטח הם יותר קלילים להשגה נכון? בואו נדבר מה מצריך קנית קישורים מסוג הזה:
רשת אתרים פרטית PBN
דרך נוספת היא קניית קישורים באתרים המציעים לפרסם עבורכן מאמר הכולל קישור לאתר שלכם, או לינק מדף הבית. ובדר"כ אלה אנשים שהשקיעו ביצירת רשת אתרים פרטית שלהם , שבאמצעותה הם מקדמים את האתרים השונים שלהם ושל לקוחותיהם. דרך נוספת לעשות הכנסה נוספת לבעלי האתרים האלו היא למכור קישורים מהאתרים האלו ללקוחות. צריך לקחת בחשבון שהרשתות האלו לעיתים מתגלות ע"י גוגל וצריך לדעת לבנות אותם בצורה נכונה, שזו כבר מומחיות שלעצמה, לכן יש צורך לבדוק את הנסיון של מוכרי הקישורים ושהאתרים השונים יראו אתרים לגיטימיים ולא שקופים רק למטרת הוצאת קישורים.

טכניקה זו עובדת מצויין והיא די אפורה על גבול השחורה ויש לקחת בחשבון את ההשלכות שיכולות להגרם במידה ומקשרים ישירות מהרשת על האתרי כסף שלכם.

החלפת קישורים שבורים
אתר אתרי אינטרנט עם קישורים שבורים בנישה שלכם , והציעו  להם להחליף את הקישור לתוכן שלכם., זה עדיין עובד מעולה

החלפת קישורים שבורים היא טקטיקה לפיה אתה מוצא קישור שבור (כלומר מת), משחזר את התוכן המת, ולאחר מכן לספר לכל מי שמקשר אל התוכן שלא קיים יותר שכדי לקשר את התוכן שקיים אצלך כיום.

זה עובד כי אף אחד לא רוצה קישורים מתים באתר שלהם; הם תורמים לחווית משתמש גרועה ומנועי החיפוש מענישים על זה..אז כאשר אתה מספר לאנשים על קישורים שבורים באתר שלהם, הם ישמחו להחליף אותם עם קישורים חיים. (או לפחות זה הרעיון!) תתפלאו עד כמה הם מסכימים.

מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 23
קישורים מרשתות חברתיות
שתפו את התוכן שלכם על גבי המדיה חברתית, לקדם אותו בפייסבוק, להצטרף דיונים, להקים קבוצה בפייסבוק, לינקדין , אינסטגרם, רדיט ועוד..אתרים כמו לינקדאין ,יוטיוב ,פייסבוק ועוד אתרים בעלי DA ( סמכות דומיין ) גבוה ייחשבו כקישורים איכותיים לאתר שלכם. בניית קישורים נכנסים לאתר שלכם מאתרים אלו יכולה מאוד להועיל ולשפר את ביצועי קידום האתר שלכם בגוגל, כפי שאתם מבינים אין סוף ליצירתיות ולרעיונות שניתן לגלות באמצעות כלי זה.
חשוב לאתר פורומים, בלוגים, קבוצות פייסבוק, קבוצות לינקדאין וכדומה, שבנו המתחרים שלנו או חברות בעלות מאפיינים דומים לאלו שלנו. ,לאחר שמצאתם מקומות בהם תרצו לפתוח פרופילים תוכלו לעשות זאת רק במקומות, שמאפשרים לכם זאת, הפרופיל יכול להיות אישי או עסקי.שימו לב: אם תפתחו פרופיל עסקי, אתם עלולים להיתפס ברושם ראשוני כמי שמנסה לשווק משהו.לכן תצטרכו להוכיח את עצמכם על ידי אספקת תוכן איכותי לדיונים ומענה מקצועי לשאלות. אתם יכולים בדף הפרופיל להשאיר לינק לאתר שלכם, וזה תורם לא מעט למאמצי הקידום.
בנוסף לכך, ברמת העיצוב, חשוב להקפיד שהפרופיל יהיה ממותג בצבעים ובלוגו שלכם.השלב הבא לאחר הקמת הפרופיל, הוא איסוף חברים או אוהדים.
עליכם לפנות אליהם וליידע אותם על קיומכם.לאחר מכן תוכלו להתחיל לעודד אותם לקיים עימכם דיון.ובמהלך תשובות שאתם נותנים באופן הוגן ואמיתי, פרסמו לינק לאתר שלכם למאמר שקשור לנושא, ותרוויחו קישור ותנועה שיתרמו למאמצי הקידום.
אתרים נוספים

אתרים רלוונטים – חפשו פורומים, אתרי שאלות ותשובות,  אינדקסים עסקיים , ומקומות נוספים שניתן להשאיר קישור-

הקישורים יכולים להגיע גם מעמוד הפרופיל האישי בפורום וגם בתחתית של כל דיון שאנו משתתפים בו,רצוי מאוד שהפעילות שלנו בפורומים אכן תהיה אמיתית, כנה ולא רק כדי לבנות קישורים.
קישורים מאתרי תמונות – כדוגמת photobucket , pexel ועוד
קישורים מאתרי אדיו ופודקסטים– הטמיעו קובץ MP3 או WAV באתרים שמאפשרים לעשות פודקסטים- זה עובד יפה.
מאמר לעיתונות – זהו מאמר שמפורסם במדור הפרסומי של אתרים שניתן לקנות בהם שטח פרסום או להעלות כתבה פרסומית בעמוד מתאים – המחירים נעים בין 250 ש"ח לאתרים כמו אינקסים מקומונים ויכול להגיע לעשרות אלפי שקלים לאתרים כמו כלכליסט ומאקו.
טיפים לסיום
 • תבנו קישורים בצורה טבעית ומתמשכת ,ולא קבועה – זה לא מאמץ חד פעמי
 • עדיף מעט קישורים באיכות גבוהה מאשר הרבה קישורים באיכות נמוכה
 • תחזרו להסבר שלנו על "טקסט עוגן" אנקורים לגבי השימוש הנכון בהם
 • הימנע מקישורים נכנסים ספאמים, זהו אותם והגישו לגוגל בקשה לDissvow
 • אם אתם קונים קישורים, תנסו לקנות ממקומות שיכולים גם להביא תנועה לאתר שלכם
פרק #7  חווית משתמש UX SEO

UX ו-SEO הם בעצם שניים שהם אחד בכל הקשור לשיווק הדיגיטלי. בפרק זה, נתמקד כיצד באמצעות עבודה על האתר שלכם ויישום השילוב בין השניים,  נוכל לשפר את המיקומים..אז בואו נתחיל 

מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 24
אז אם היינו חוזרים בזמן נגיד לשנת 2008 ,  קידום האתרים היה בעיקר להעמיס על התוכן באתר את מילות מפתח בצורה מוגזמת,  גם מוסתר תחת הפונט הלבן , ויצירת מלא קישורים באיכות נמוכה עם טקסט עוגן מדויק.

תתעוררו – אנחנו ב 2019 שבו הטכניקות האלה כבר מזמן לא עובדות וחלק מהם יזכו אתכם בעונש לאתר שלכם. שיטות אלה היו עושות בעיקר מניפולציות על האלגוריתם של מנוע החיפוש.

והנה מגיעה חוויית המשתמש (UX) ששינתה לגמרי את פני המשחק..בואו נתמקד על חוויית המשתמש והקשר שלה עם SEO. חווית המתשמש איננה רק עמידה בדרישות הלקוח אלא הרבה מעבר.

חוויית המשתמש היא בעצם הקשר של כל משתמש עם החברה, החל מהאתר או המוצרים שלה. החוויה הכוללת של המשתמש המשפיעה על פיתוח המוצר, העיצוב, השיווק והתמיכה.

UX הוא לא UI (ממשק המשתמש).אמנם זה חלק ממנו אבל חייבים לעשות הפרדה. לדוגמא  בחנות וירטואלית-  שממשק המשתמש שלה מושלם,מצאנו את המוצר שאנו רוצים בקלות, הוספנו לסל ובאנו לשלם, אך פתאום קיבלנו הודעת שגיאה כי המוצר הוא אזל מהמלאי.

אז נגדיר חווית מתשתמש כך – חווית שימוש קלה,פשוטה, ונוחה, בצורה מקסימלית, בכדי להשיג את היעדים עסקיים מתוך האינטראקציה הזו. וצריך להבין את שני החלקים של המשוואה. החלק הראשון מדבר על קלות השימוש שהיא האחריות הראשונה של המעצב באתר, והאלמנט השני זה הנושא של השגת יעדים עסקיים, מה שאנו קוראים לו "המרה". המרה היא  התהליך שאנחנו עוברים כמשתמשים באתר, מלקוחות מתעניינים ללקוחות משלמים , או לבצע כל פעולה שאנו מעוניינים –  לעשות לייק בדף , למלא טופס וכול.. כל הדברים האלו צריכים להיות טבועים בתוך חוויית המשתמש.

UX כתהליך מתמשך

החלק הראשון והחשוב ביותר הוא להבין כי UX הוא תהליך מתמשך ללא תאריך סיום ומונחה למידה כל הזמן. , והחברה צריכה ללמוד ולפתח כל הזמן.
אם היינו רוצים לנסח את זה במשפט אחד- היינו אומרים שUX זה "הכל" לכן עלינו להבין את המורכבות וההשפעה שלה על כל מי שבה במגע מפנים ומבחוץ עם החברה:
 • ניווט ומבנה האתר
 • אופטימיזציה של משפך המרה
 • תהליך ניווט והתמצאות קלה באתר
 • מהירות עמוד
 • אופטימיזציה של התוכן
 • מבנה תוכן
 • תגי כותרת ותיאורי מטא
 • זרימת עבודה חלקה
 • תמיכת לקוחות בזמן אמת

UX ו SEO

כשמדובר על ניווט באתר, אל תנסו להגזים בהתאמת הניווט לדפי הנחיתה שלא מיטבים עם הגולשים באתר שלך, כמו למשל – קישור לפוסט האחרון שלך בבלוג ולכלול אותו  בניווט מאותת לגוגל כי כתובת ה-URL חשובה,  אבל למבקרים באתר שלך זה פחות חשוב.
לעשות אתר דף אחד זה מצוין במונחים של -UX. . זה קל, ונוח אבל מבחינת ארכיטקטורה של SEO פחות מומלצת לקידום האורגני.
מהירות האתר הוא אחד הדברים החשובים ביותר לאתר שלכם בשיפור UX, ווכפי שהזכרנו בפרק הקודם, מהירות האתר היא אחד מגורמי הדירוג. יש קשר ברור בין SEO ו-UX.
אופטימיזציה לתוכן – להבין את שפת הגולש ולהתאים את התוכן שלך אליו. במילים אחרות, לעשות מחקר מילות מפתח איכותי ולכתוב את התוכן בהתאם.
תגי כותרת ותיאורי מטא – ככל שאתם ממוקמים גבוה יותר בחיפוש, הסיכוי שלכם גבוה יותק לקבל הקלקה מהגולש. .עם זאת, אם לא השקעתם בתג הכותרת והתיאור אינו מותאם לגולש, זה לא יעזור לכם. המטרה היא לתפוס את תשומת הלב של הגולש באמצעות טקסט מניע לפעולה המביא לקליק.
SEO – השתמש במילות החיפוש הנכונות בכך שהזחלנים של גוגל יכולו להבין על מה האתר והתוכן בו.
UX – לתת לגולשים את התשובה לשאלה שהם מחפשים, בצורה המהירה והנוחה ביותר.
שיווקי – תוכן עם מסר שיווקי מותאם לגולש הממיר יותר להקלקות.
מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 25

UX בדו"ח של גוגל

גוגל אנליטיקס מאפשר לקבל תובנות באמצעות דוחות מיוחדים על הנתונים של הגולש, אחוז נטישה, צפייה בדפים בכל פעולה, משך פעילות ממוצעת לגולש באתר. מדדים אלה כמעט בכל דוח בGoogle Analytics , כך שניתן לראות עבור מקורות תנועה שונים.
מדדי מעורבות הגולש וזרימת ההתנהגות – זמינה תחת הקטגוריה "התנהגות". מודיעה לך כיצד המבקרים מגיבים לחלקים השונים של האתר. אפשרויות מתקדמות מאפשרות לך לראות דוחות המבוססים על מקורות התעבורה, דפי נחיתה, קמפיינים ואחרים.
מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 26

מעקב המרות בגוגל אנליטיקס

דוח זה מציין כיצד אנשים מתקשרים עם דפים מסומים שהגדרת באתר במהלך השלבים להמרה. למשל, אם יש לכם חנות וירטואלית וההגדרת הוספה לעגלה ותשלום כהמרה, רישום לניוזלטר או באמצעות טופס צור קשר להשארת פרטים.  במקרה זה, אל תשכחו להגדיר כראוי את תג ההמרה בדף התודה. אם רוב המשתמשים באתר האינטרנט אפילו לא מילאו את הטופס אז אתם יכולים להסיק שיש בעיה ושצריך לשנות משהו בתהליך.

מפות חום

מפות חום  עוזרות  לא מעט כשמדובר ב-UX ו-SEO. כוחם של מפות החום הוא ביכולת לראות בדיוק היכן אנשים לוחצים, באילו רכיבים הם מצפים להיות הניתנים ללחיצה, כיצד הם גוללים את העכבר, ממלאים טפסים, ומגיבים לתוכן באתר.יש מפות חום הכוללות גם הקלטה ותיעוד של התנהגות הגולש, תלוי באיזה גרסה אתם משתמשים, חינמית או בתשלום.
מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 27
תוסף וורדפרס מומלץ – https://wordpress.org/plugins/heatmap-for-wp/
פרק #8  מקורות נוספים

 אז חוץ מהמדריך הזה יש בבלוג שלנו מדריכים ומקרי בוחן שיסייעו לכם ללמוד קידום אתרים ולשפר את כישורי האופטימיזציה שלכם..בין אם בסרטונים תהנו.

מדריך קידום אתרים חינם - כל מה שצריך לדעת (מעודכן 2022) 28
תוכלו לקרוא עוד על עולם הקידום במדריכים ומאמרים מקצועיים שקיימים באתר.

קידום בדיגיטל המדריך המלא

למרות שהמושג קידום בדיגיטל נפוץ מאוד בעולם, אנשים רבים שעובדים בתחום האינטרנט עדיין לא מכירים את המושג הזה היטב.  במאמר זה תכירו את המושג לעומק. במאמר זה תבינו את ההבדלים והיתרונות הטמונים בעשיית שיווק בדיגיטל, בהשוואה לשיווק המסורתי! בשלב הבא, ננתח את המאפיינים של כל...

קראו עוד

אוטומציה שיווקית – מה זה בכלל ואיך זה עוזר לקידום

הרבה פעמים אנשים חושבים שאוטומציה שיווקית היא רק דיוור באמצעות דואר אלקטרוני, אבל זה כל כך הרבה יותר מזה.  במאמר זה ניתן לכם דוגמאות שונות לשימוש באוטומציה שיווקית, שתוכלו ליישם כמה רעיונות בעצמכם על העסק שלכם על מנת להגדיל את המותג שלכם ולגרום לו לצמוח.   אז בואו...

קראו עוד

אופטימיזציה לתמונות – 7 טיפים מנצחים שכדאי לדעת

היום נדבר על אופטימיזציה של תמונות - או אופטימיזציה לתג תמונה הנקרא  alt, כיווץ, סוגי תמונות ועוד מטעמים,ובגדול זהו תהליך אופטימיזציה של כלל התמונות כך שמנועי חיפוש יבינו אותן. ישנן כמה סיבות מדוע תרצו לעשות זאת - ואנחנו הולכים להסביר, צעד אחר צעד, על התהליך על מנת...

קראו עוד

רוצים שנבדוק לכם את האתר לגמרי בחינם כולל תוכנית פעולה לקידום?

אהבתם? ספרו לחבריכם..

שירן

שירן

שירן מגיד, נעים מאוד- עוסק בשיווק באינטרנט באופן מקצועי כבר מעל 10 שנים, מתמחה בקידום אתרים אורגני,שיווק דיגיטלי והגדלת תנועה לאתר, מוסיקאי,וחובב ספורט מושבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות