מובייל פירסט

השימוש במכשירים ניידים גדל כל כך בעשור האחרון , מקצת יותר מחצי מיליארד משתמשים ברחבי העולם ב2010 ל כמעט 3 מיליארד כיום. עם המעבר הגלובלי הזה למכשירים ניידים, גוגל מצטרפת למגמה..ומשיקה את Mobile First אינדקס המותאם קודם כל לטלפונים הניידים מובייל פירסט.

מה היא עדיפות לניידים?

לפי קווי ההנחייה למפעילי אתרים של גוגל,  עדיפות לניידים אומרת שנשתמש בגרסה המותאמת לנייד לדירוג האתר ושמירתו באינדקס, זאת כדי לעזור למשתמשינו – הבעיקר ניידים – למצוא את מה שהם מחפשים.  גוגל ממשיכה להשתמש בערכי אינדקס יחידים לאתרים ואפליקציות, אבל היא מתאימה את האלגוריתמים שלה להשתמש בעיקר בגרסה המותאמת לניידים של תוכן האתר כדי לדרג עמודים מהאתר.

מה מקדמי האתרים צריכים לדעת

רוב הפרקטיקות הרגילות לביצוע קידום אתר במנוע חיפוש עדיין יעבדו וחשוב ליישם אותם כמו שצריך. גוגל שמו דגש ואמרו שאם לאתר שלכם אין גרסה מותאמת לנייד, לא תענשו. כמו כן לא נדרשים שינויים למפות הXML  , קישורים לאתר או תגיות.

כמה טיפים מובילים שניתן ליישם מיידית בכדי לוודא שהאתר שלכם יתפקד כמה שיותר טוב בעולם עם עדיפות לניידים:

  • ודאו שהתכנים באתר המותאם לנייד והרגיל זהים (טקסט, תמונות, וידאו), כמו גם התגיות, מבנה המידע והלינקים הפנימיים.
  • ודאו שהשרתים שלכם יכולים לעמוד במספר שאילתות מוגברות מצד הבוט של גוגל.
  • שימו עין על הסטטוס של האינדקס מובייל  שלכם בכלי מנהל האתרים.
  • ודאו שיש קובץ שtxt תקף.
  • בדקו את קבצי יומן השרת שלכם.

ואל תדאגו יותר מדי מהשינויים..

ממה להמנע

גוגל הצביע על מספר דברי אל תעשה שיכולים לפגוע בדירוג האתר. אלה כוללים שימוש בפרסומות התופסות את כל המסך ותוכן Flash.גוגל תשלח התראות אם יצוצו בעיות באימוץ גישת העדיפות לניידים תוך כדי שהיא מיישמת בהדרגה את האינדקס החדש לכלל האתרים.

גוגל הכריזה ברביעי שיותר מחצי מהדפים שמוצגים בתוצאות החיפוש ברחבי העולם מגיעים מהאינדקס עם עדיפות לניידים של גוגל. זה אומר שיש יותר סיכוי שהעמודים שבהם תבקרו מחיפוש בגוגל מבוססים על איך שגוגל השיגה ותייגה את התוכן לפי גרסת הנייד של העמוד.

מובייל פירסט

מהו האינדקס Mobile First

האינדקס הוא בפשטות הדרך בא גוגל מחפשת ואוגרת את המידע מהרשת. במקום לבדוק בגרסה הרגילה של האתר, גוגל בודקת את גרסת הנייד קודם. יותר בפשטות, גוגל מחפשת ואוגרת את המידע על העמוד שלכם לפי איך שהוא מוצג בנייד בניגוד להצגה הרגילה. תוכלו לקרוא עוד כאן –  גוגל מציגה כמה הבהרות לגבי אינדקס העדיפות לניידים

מובייל פירסט בכלי מנהל האתרים

גוגל בדרך כלל תודיע לכם כשהאתר שלכם יועבר לאינדקס העדיפות לניידים בתוך קונסולת החיפוש של גוגל. אז ודאו שאתם בודקים את ההודעות בקונסולה. גוגל גם תסמן את האתר שלכם כנבדק לאחרונה ע"י הבוט הנייד של גוגל בכלי בדיקת הכתובת הזה כסימן נוסף לכך שהאתר שלכם הועבר.

למה זה משנה? אם העמודים הרגילים שלכם שונים מאלה הניידים גם מבחינת התוכן וגם מבחינת מבנה המידע, הדירוג שלכם יושפע. גוגל באופן כללי העבירה קודם את האתרים שהעמודים הרגילים שלהם זהים או דומים מאוד לעמודים הניידים, אבל עם יותר מחצי מתוצאות החיפוש בתוך האינדקס שמגיעות מעמודים ניידים, זה רק עניין של זמן עד שכל העמודים שלכם יועברו לשם.

בנוסף, ניתן גם ללמוד עוד ממסמך העזרה הזה של גוגל ועוד במאמרים באתר הזה.

אהבתם? ספרו לחבריכם..

שירן

שירן

שירן מגיד, נעים מאוד- עוסק בשיווק באינטרנט באופן מקצועי כבר מעל 10 שנים, מתמחה בקידום אתרים אורגני,שיווק דיגיטלי והגדלת תנועה לאתר, מוסיקאי,וחובב ספורט מושבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות