מה זה EAT? ובכן, E-A-T ראשי התיבות של : מומחיות, סמכות ואמינות. המונח הזה בא למעשה מההנחיות האיכות של גוגל. זהו פקטור שגוגל נותנת איכות לתוצאות החיפוש ואיך אנשים ברחבי הרשת קוראים את התוכן, מאילו אתרים, ואמינות התוכן הנכתב.  אז איך ה-EAT  נמדד ?

מומחיות היא כל העניין

עדכון E-A-T בעצם מודד את איכות התוכן באתר שלך וכמה הוא אמין וסמכותי. אם האיכות של התוכן שלך הנמוכה  או שהוא נכתב על ידי מישהו שאין לו שום מומחיות בנושא שאתה כותב עליו, אז זה בדרך כלל לא סימן טוב  ולא האתר שגוגל תרצה להעדיף בתוצאות החיפוש. ניתן למדוד את הסמכות לפי הנתונים היבשים של אתר האינטרנט שלך וכמה פופולרי הוא בקרב אתרים נוספים באותה הנישה

האם אתה מקבל מספר לא מבוטל של קישורים  מאתרים חזקים בתחום משדר בעצם הבעת אמון. בנוסף, עד כמה אנשים מדברים על העסק שלך או על האתר ברחבי הרשת. למשל יש לך המון ביקורות חיוביות? כשאנשים מדברים על העסק הם נותנים ביקורת טובה? אם אנשים אוהבים את העסק שלך, אז אלה חדשות טובות וגוגל יכולים להיות בטוחים למדי שהעסק שלך אמין

אז למה  ה EAT כל כך חשוב? ובכן  EAT חשוב מכיוון שגוגל התפתחה, והפכה להיות ממנוע חיפוש יותר למנוע תשובות לשאלות, וזה הולך יותר לכיוון הזה עם החיפוש קולי והמכשירים של גוגל. לדוגמה, אנחנו נשאל את גוגל כל מיני שאלות לדוגמא : מה טמפרטורת המים המומלצת לקלח תינוק?

וכשאנחנו שואלים את השאלה הזו, זה נותן לנו תשובה בהתבסס על האתרים שמדורגים בתוצאות החיפוש. למזלנו זה נותן לנו תשובה מאתר עם מומחיות גבוהה, סמכות גבוהה ואמון גבוה. אם גוגל נתנה תשובה לא נכונה לשאלה כזו היא יכולה להיתפס כלא אמינה ואפילו תשאלו את גוגל והיא מוציאה נתונים כמו 40 מעלות – יכול לגרום לכוויה .

כמובן שגוגל לא מעוניינת להיות במקומות האלה כתוצאה משיתוף מידע שגוי- גוגל פשוט מנסה לוודא שהתשובות שהיא נותנת למשתמשים שלה נכונות או שיהיה נכונות ככל האפשר. אז בגלל זה EAT באמת חשוב כי למעשה גוגל מסתכלת עליה איזה מידע אנו נותנים בתוצאות חיפוש וכיצד נוכל לוודא שהמידע הזה ככל הנראה יהיה נכון.

העדכון באוגוסט 2018 E-A-T  השפיע על אתרים הקשורים לבריאות,כלכלה ,רפואה, ומסחר אלקטרוני .גוגל בוחנת כעת את האיכות והאמינות של המידע ברשת, עם דגש מיוחד על אתרי בריאות או כלכלה, הרבה אתרים הקשורים לתזונה חטפו ירידות משמעותיות אם התוכן לא נכתב על ידי מומחים מוסמכים זה אחד העדכונים האלה ממש  כמו פנדה ופינגווין שגרם לשינוי אמיתי באופן בו התעשייה חושבת, וסוג של הזדמנות טובה עבור כולם ברחבי האינטרנט לעשות בדק בית באתר שלנו האם התוכן נכתב בפועל על ידי מומחה או על ידי כותב תוכן למטaרת תוכן?

וודאו שהאתר מותאם לעדכון E-A-T

אז הגיע הזמן לבנות אמינות רבה יותר גם מול הלקוחות וגם בפני עדכוני האלגוריתם של גוגל. אז, כך תבדקו את האתר שלכם:

1)דף אודות – אז כפי שאמרנו אחת ההנחיות של גוגל היא כי צריך להיות ברור מי אחראי על המידע באתר שלך. זה גם משהו שמשנה למשתמשים. הם רוצים לדעת מי נמצא מאחורי האתר הם מסוגלים להבין אם הם יכולים לבטוח בו.אחת הדרכים הבסיסיות ביותר להשיג זאת היא דף אודות. עם זאת,עדכון  E-A-T זה לא רק על העובדה כי דף  אודות קיים , אלא גם כי הוא מכיל סממנים חשובים של מומחיות, סמכות, ואמינות.

זה יכול להיות:הצגת הנסיון שלכם בתחום כולל עדויות מלקוחות , מאמרים אקדמיים או תואר/הסמכות רלוונטיות ,  כתובת העסק ופרטי ההתקשרות. האם השם גנרי לחלוטין והתמונה ממאגר תמונות ואין שום פרטים אודות העסק ,  או שבכלל לא קיים דף אודות , זה בדרך כלל לא סימן טוב לא גוגל או ללקוחות ומשדר שהעסק הזה לא אמין.

כדאי לוודא שיש איזשהו פרופיל מרשתות חברתיות בדף, כמו קישור לדף פייסבוק, יצירת פרופיל לינקדין המראה איזשהו אדם או אנשים שעומדים מאחורי העסק.ראינו בהרבה אתרים שראו עליות במיקומים במהלך עדכון EAT אלה שהיו להם מידע על  המחבר ואודות המחבר בסוף כל תוכן שנכתב, הכולל מידע לגבי אמינותו והכשרתו של אותו כותב המאמר. ואתרים אלה נטו לראות שיפורים בדירוג ואילו אתרים שפרסמו באופן כללי ראו ירידות.

עדכון E-A-T - יישמו 4 דברים ותראו עלייה במיקומים במהירות 1

2)בדוק את התוכן באתר שלך– אז האם התוכן מדגיש את המומחיות שלך? האם הוא מספיק מקיף בכדי לתת מידע  טוב באמת על כל נושא שאתה כותב עליו? האם הוא טוב יותר ממה שמופיע באתרי המתחרים?

3) יצירת תוכנית להפקת תוכן טוב יותר בעתיד–  וודאו שאנשים הכותבים באתר שלכם יש  את המומחיות הרלוונטית לכתוב על הנושאים שהאתר שלכם מתמחה – חפשו כותבי תוכן רציניים בתחום עם קבלות.

4)תוכן הנוכח ברשת – לוודא שהתוכן שלכם מופיע גם באתרים אחרים, כלומר להופיע במדורים פרסומים  סמכותיים בענף שלכם זה סימן ממש טוב.

אז לסיכום:

עדכון  E-A-T שם דגש על מומחיות, סמכות ואמינות-  הקפידו על הכתוב לפי השלבים במאמר זה ותראו עליות במיקומים ותקבלו יותר אהבה מגוגל..מקווים שנהנתם.

 

אהבתם? ספרו לחבריכם..

שירן

שירן

שירן מגיד, נעים מאוד- עוסק בשיווק באינטרנט באופן מקצועי כבר מעל 10 שנים, מתמחה בקידום אתרים אורגני,שיווק דיגיטלי והגדלת תנועה לאתר, מוסיקאי,וחובב ספורט מושבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות