הקשר הישיר בין המדיה החברתית והדירוג בגוגל במגמת עלייה מתמדת גם בשנת 2018. כפי שיותר גולשים מבלים את זמנם באתרים כגון פייסבוק, טוויטר, פלטפורמות חברתיות אחרות, התוכן באתרים אלה לעיתים קרובות מדורגת על ידי מנועי החיפוש.

דף פייסבוק או חשבון בטוויטר הוא חובה עבור כל עסק; עם זאת, הם אינם הפלטפורמות היחידות.. אתה יכול למצוא את הלקוחות שלך באתרים אחרים כגון LinkedIn, WeChat  או Instagram.

ובנימה אחרת, שיווק במדיה חברתית שימושית לשיתוף קישורים אל האתר שלך, תמונות, קטעי וידאו ותוכן מרתקים אחרים. עם זאת, זכור כי הגולשים באתרי המדיה חברתית מגיבים אחרת לתוכן משעשע או תכנים לימודיים, ניתן להציג את המודעות שלכם  ללקוחות ,שיסייע לך להגדיל את הפניות וקיום מערכת יחסים אישית עם לקוחותיך הקיימים/ הפוטנציאלים.

google lens

google lens

לקדם את התמונות שלך עבור חיפוש חזותי בגוגל

הפופולריות הגוברת של תוכן חזותי הוא גורם נוסף הולך לנהוג SEO ב-2018. גוגל, Bing ו Pinterest  כבר יש מנועי חיפוש חזותי, אשר הולך להיות מתוחכמים יותר בתוך זמן קצר. גוגל הציגה לאחרונה עדשה, פונקציה חיפוש חזותיות עבור טלפונים פיקסל שלה; סימן ברור כי סוג זה של הטכנולוגיה הוא עומד להיות בשימוש בקרוב ואין להתעלם ממנו.

עלייתו של חיפוש חזותיות היא רק אחת הסיבות לשימוש המקורי ותמונות באיכות גבוהה באתר האינטרנט שלך. אתר מושך מבחינה ויזואלית, כמובן, היא דרך להגדיל את האינגייג'מנט של המבקר, כמו גם לשפר את ציון ה- SEO שלך. באפשרותכם גם לעשות אופטימיזציה לתמונות עבור מנועי החיפוש המקובלת על-ידי הוספת תגיות רלוונטיות.

עם טכנולוגיית זיהוי תמונה של היום ניתן לזהות מספר צורות ובחלוקה הכלול בתוך תמונה אחת כדי לאפשר למשתמשים להתאים אובייקטים שונים. לדוגמה, טכנולוגיית החיפוש של התמונה של מיקרוסופט מאפשר למשתמשים לחפש פריטים מסוימים בתמונה, בתוך תמונה גדולה יותר.

מיקרוסופט עובדת גם על זיהוי כאשר החלק הנבחר של התמונה, מציג "מוצרים נלווים" במקרים אלה. לרוע המזל, חיפוש חזותיות של מיקרוסופט מוגבל למדי להצגת מוצרים כגון מכשירי חשמל ביתיים, נסיעות.

נכון לעכשיו, טכנולוגיה זו מוגבלת. חברות כמו פינטרסט, מיקרוסופט וגוגל משקיעים הרבה מאוד כסף ביישום רעיון החיפוש החזותי המופעל על ידי מנגון למידה של מכונה ופירוש.

הרעיון הוא לגרום למכונות לזהות צורות שונות, גדלים וצבעים בתמונות שבאותה צורה  שהמוח האנושי עושה. כאשר אנו מסתכלים על תמונות מסוימות, אנחנו לא רואים ים של נקודות וקווים מנוקדים. אנו מיד לזהות דפוסים וצורות בהתבסס על ניסיון העבר. למרבה הצער, אנו עדיין בקושי מבינים כיצד אנחנו מפרשים דברים , כך תכנות כזה למכונה מציג כמה סיבוכים.

מנועי חיפוש חזותיות  עם מנגנון למידת מכונה ,תעשה מהפכה. חברות כמו גוגל תרוויח שפע של תועלת ושפע של מידע שיאפשר ליישום גוגל עדשה  לשיפור מתמיד על פונקציונליות החיפוש שלה. ה עדשה לא תדע רק לזהות אובייקטים שונים בתוך תמונות אלא גם תהיה  מסוגלת להתאים אותם למיקומים לידך, מבחינה מסחרית – ספקים ולקוחות ומיון רישומים לפי אותם עקרונות על אלגוריתמי החיפוש משלו.

על מדיה חברתית וSEO , חיפוש חזותי ושימוש בבלוגים 3

השלכות והעתיד

אז, מה טכנולוגיה זו מצריכה למשתמשים ולעסקים? דמיינו שאתם מסוגלים לצלם תמונה של מסעדה, מנוע חיפוש אמר לך את שמה של המסעדה, מיקום, שיא הביקוש ,תפריט מבצעים למשך הלילה. ניתן להשתמש גם בטכנולוגיה זו כדי לצלם תמונה של זוג נעליים נחשקות  מתוך מגזין או מאדם זר ולאפשר לך להזמין אותם ללא צורך בחיפוש דגם או שם …

אז לחנויות מסחר אלקטרוני, החיפוש החזותי  יעשה להם טוב מאוד למכירות . עם כמה תמונות, סקירות מוצר, תיאור מוצר טוב יכול לגרום לקונים לקבל החלטה לרכוש על המקום.

בין היתר, זה גם יציג לשוק תחרות חדשה. מנוע חיפוש חזותיות של חברת פינטרסט הוא ללא ספק אחד הטובים ביותר בשוק. עם זאת, מנוע החיפוש של פינטרסט רק הפניות  pinners הודעות ב- Pinterest, כלומר שיהיה עליך לפתח נוכחות בפלטפורמה זו כדי להגיע אל אותu קהל.

עם עלייתה של חיפוש קולי של עיבוד שפה טבעית (NLP) המלווה את המגמה הזאת, טכנולוגיה זו יכול לסייע להניע המגמה של חיפוש ללא הקלדת חיפוש טקסטואלי – אנו מאמינים  כי מילות חיפוש מבוססות טקסט עדיין ישמרו על החשיבות שלהן, אפילו עבור קניות ורכישות און ליין.

אסטרטגיות אפשריות

מבחינת אופטימיזציה עבור חיפוש חזותי, חלק מכללי ההתאמה למנועי החיפוש ההבסיסיים ביותר יחולו עדיין. נתונים מובנים נשאר מאוד חשוב, במיוחד עבור אלגוריתמי חיפוש חזותיות כמו של מיקרוסופט עדיין מסתמכים על מיקרו דאטה שיתאים למאפיינים.

חשוב כי תמונות יהיו מוצגות בצורה ברורה, ללא עומס מיותר , וככה ליישומים ויזואליים יהיה קל יותר לעבד אותם. מעבר לכך, אתה צריך להיצמד כללי האצבע של קידום אתרים  מבוססות תמונה:

  • להוסיף תיאורי טקסט ALT לתמונות על ההצמדה.
  • שלח תמונות למפת האתר של תמונה.
  • עריכת התמונה כותרות ותכונות עם מילות מפתח.
  • להגדיר לתמונה תגיות ולהפעיל אותם באמצעות בדיקת נתונים מובנים.
  • מיטוב עבור גודל תמונה אידיאלית, סוג קובץ.
  • לנצל את סימון הסכימה המתאימה עבור תמונות ודפי תוכן.
  • מיטוב תמונות לעיבוד בצגים שולחניים וניידים.

מסקנה

חיפוש חזותי יעשה מהפכה בכל הקשור  לחנויות מסחר אלקטרוני, ובמידה רבה יתרום לשיפור של  חווית הקניה אצל המשתמש. זה יכול גם להשפיע רבות על קידום אתרים, יגרום לעבודה קשה יותר  על תמונה ואופטימיזציה, אשר זמן מה הרבה מקדמים לא השקיעו בהם.  שזה יקרה,  מקדמי אתרים יצטרכו לשנות תפיסה ולסגל לעצמם את התפיסה של אופטימיזציה חזותית.

 

חיפוש תמונות

חיפוש תמונות

אז מה לגבי בלוגים

להריץ בלוגים זה אסטרטגיית קידום אתרים רבת עוצמה – עסקים רבים  עדיין לא משתמשים בזה מכיוון שהם אינם מודעים לכל היתרונות. למעשה, מאמרים  בבלוג מסייע לך לבסס את עצמכם כמומחים  בתחום שלכם. הם גם עוזרים עם אופטימיזציה למנועי חיפוש, אם אתה בוחר נושאים אשר מחפש את הקהל שלך.

כל פוסט בבלוג החדש מספק יותר נושאים, מילות מפתח עבור מנועי החיפוש לאינדוקס. בלוגים הם אסטרטגיה שמקבלת יותר ויותר משקל לאורך זמן, כאשר אתה יוצר יותר תוכן  מועיל בעל מילת מפתח-עשירות וממוקד לקורא ופחות למנועי החיפוש. בלוגים זה אסטרטגיית קידום אתרים שלעולם לא מאבדת את כוחה.

 

אהבתם? ספרו לחבריכם..

שירן

שירן

שירן מגיד, נעים מאוד- עוסק בשיווק באינטרנט באופן מקצועי כבר מעל 10 שנים, מתמחה בקידום אתרים אורגני,שיווק דיגיטלי והגדלת תנועה לאתר, מוסיקאי,וחובב ספורט מושבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות