פירורי לחם הם חלק חשוב מכל שניצל טעים שמכינים , אך גם כמעט מכל אתר טוב. עזרי ניווט קטנים אלה לא רק אומרים לאנשים היכן הם נמצאים באתר שלך, אלא גם עוזרים ל-גוגל להבין כיצד האתר שלך בנוי. לכן זה מאוד הגיוני להוסיף את העזרים הקטנים והמועילים האלה. אז בואו נסתכל על איך ניווט פירורי לחם עובד.

 

מה זה פירורי לחם?

פירורי לחם הם נתיב טקסט קטן, מבנה הררכייה של קישורים,  שנמצא לעתים קרובות בראש דף המציין היכן נמצא המשתמש באתר. למשל, באמצעות יוסט, שהוא תוסף  בין החשובים  בכל תוספים לוורדפרס , בדגש על קידום.  מסלול פירורי הלחם מראה מיד היכן אתה נמצא. בכל שלב של הנתיב וניתן ללחוץ בקלות כל הדרך חזרה, לדף הראשי.

אבל למה עזר הניווט הזה נקרא פירור לחם? כשהנזל וגרטל יצאו ליער (עמי ותמי בגרסה העברית)  הנזל הפיל חתיכות לחם על הקרקע כדי שיוכלו למצוא את דרכם הביתה אם הם הלכו לאיבוד. פירורי לחם אלה הפכו בסופו של דבר למודל לאלה שאנו רואים באתרי אינטרנט בימים אלה.

רוצים ללמוד עוד על עולם קידום האתרים?  הכנסו עכשיו למדריך קידום אתרים בגוגל בחינם והמקיף ביותר.

 

פירורי לחם בדף הבית

 

ניתן לראות פירורי לחם בבירור בגוגל

הם מופיעים גם בתוצאות החיפוש של גוגל , וניתן לנצל את זה או להוסיף את הצורה הנכונה של הסכמה לאתר שלך. פירורי לחם בתוצאות החיפוש מעניקים למשתמשים סקירה קלה להבנה של המקום שבו ממוקם הדף באתר שלך. יוסט  מוסיף באופן אוטומטי את הנתונים המובניים הדרושים – רשימת פירורי לחם – בפורמט JSON-LD עבורך. פשוט הפעל את לחצן ההפעלה בהגדרות ותראה את הקווים הרלוונטיים מופיעים בקוד המקור שלך

סוגים שונים של פירורי לחם

יש סוגים שונים של פירורי לחם. אלה הם שלושת הנפוצים ביותר:

 

פירורי לחם מבוססי הירארכיה

אלה הם הנפוצים ביותר וככך אנו משתמשים פירורי לחם באתר שלנו. הם אומרים לך היכן אתה נמצא במבנה אתר וכמה שלבים יש כדי לחזור לדף הבית. משהו כמו בית – בלוג  וקטגוריה.

 

פירורי לחם מבוססי תכונה

פירורי לחם מבוססי תכונה נראים בדרך כלל כאשר משתמש מחפש באתר מסחר אלקטרוני, ומסלול פירורי הלחם מורכב מתכונות מוצר — לדוגמה: בית < קטגוריית מוצר " מין " גודל " צבע.

 

פירורי לחם מבוססי היסטוריה

פירורי לחם מבוססי היסטוריה עושים בדיוק מה שכתוב על הצנצנת; הם מסודרים על פי מה שעשית באתר. חשוב על אלה כחלופה לשדה היסטוריית האינטרנט שלך, כך שאתה מקבל משהו כזה

: דף הבית < עמוד קודם < דף קודם < דף קודם .< היסטוריה של פירורי לחם

 

היתרונות של שימוש בפירורי לחם

קיימים מספר יתרונות לשימוש בנקודות קטנות מועילות אלה באתר שלך. בואו נסתכל עליהם מהר:

גוגל אוהבת אותם

המבקרים שלך אוהבים פירורי לחם, אבל גם גוגל. הם נותנים לגוגל דרך נוספת להבין כיצד האתר שלך בנוי, אך כפי שקודם לכן, ניתן גם להשתמש בהם בתוצאות החיפוש עצמן, מה שהופך את הביצועים שלך להרבה יותר מושכים למשתמשים. כדי להגדיל את הסיכויים של פירורי הלחם שלך להופיע בגוגל , אתה צריך להוסיף נתונים מובנים.

הם משפרים את חוויית המשתמש

אנשים שונאים ללכת לאיבוד. כאשר הם מתמודדים עם מיקום חדש, אנשים לעתים קרובות מסתכלים סביב בחיפוש אחר אובייקטים או ציוני דרך מוכרים – וכנ"ל גם לאתרי אינטרנט. אתה צריך לשמור על המבקרים מאושרים ולהפחית את החיכוך ככל האפשר. פירורי לחם יכולים לעזור לחוות המשתמש שלך כפי שהם רכיב ממשק נפוץ המציג באופן מיידי אנשים דרך החוצה. אין צורך ללחוץ על לחצן 'הקודם'!

יחס נטישה נמוך

כמעט אף אחד לא נכנס לאתר דרך דף הבית — הכל קשור לחיפוש אורגני. משמעות הדבר היא שכל חלק באתר שלך יכול להיות נקודת הכניסה. עליך למצוא דרך להנחות את מבקרים לחלקים אחרים של האתר שלך, גם אם הדף הנבחר אינו בהכרח נוטה לענות על הצרכים שלהם. פירורי לחם יכולים להוריד את יחס  הנטישה מן האתר,  כי אתה מציע למבקרים דרך חלופית לגלוש באתר שלך. אתה לא חושב שעדיף לשלוח מבקר לדף אחר באתר שלך מאשר לחזור לגוגל?

צריך להיות זהירים בעת אופטימיזציה לפירורי הלחם עבור קידום האתר – שימוש מוגזם ולא טבעי עלול לגרום לעונשים ממנועי חיפוש. כל עוד מבנה פירורי הלחם שלך הגיוני, לא צפויה בעיה. עדיין, לכו על בטוח, על ידי הימנעות משימוש מוגזם במילות מפתח בפירורי הלחם.

באותו נושא, לא צריך להגזים ולהחליף חלקים חשובים של האתר שלך, כמו הניווט באתר, בפירורי לחם.  עליך להשתמש בהן כתוספת עבור תכונות אחרות, כגון קטגוריות מוצרים, ולא גם בשם הניווט הראשי עבור האתר שלך.

יש לזכור – פירורי לחם נועדו לתאר היררכיה!

איך מוסיפים פירורי לחם

קיימות מספר דרכים להוסיף פירורי לחם לאתר שלך. אם אתה משתמש וורדפרס, אתה יכול להשתמש באחד התוספים הרבים הקיימים. כל תבנית שתבחר להשתמש תוכל לעשות התאמה במידת הצורך. ניתן גם להוסיף אותם לקוד האתר באופן ידני. אם אתה גם רוצה שהם יופיעו בתוצאות ,גוגל תצטרך להשתמש בנתונים מובנים באופן שגוגל מבינה. לקבלת מידע נוסף כנסו לדף  המפתחים של Google עבור  פירורי לחם.

 

פירורי לחםהוספת פירורי לחם עם יוסט

יוסט מציע דרך קלה למדי להוסיף פירורי לחם לאתר וורדפרס שלכם. זה יוסיף את כל מה שנדרש ,ולא רק כדי להוסיף אותם לאתר שלך, אלא כדי לקבל אותם מוכנים כבר לגוגל.

פשוט הוסף את פיסקה שלמעלה אל קוד התבנית הנושא שלך במקום שבו ברצונך שהם יופיעו:


קוד זה יכול לעתים קרובות להיות ממוקם בתוך single.php או page.php קבצים, ממש מעל הכותרת של הדף. חלק מנושאים רוצים את זה בסוף הקובץ header.php. זה לא רעיון טוב להוסיף אותו functions.php כמו זה יכול לגרום לבעיות.

לאחר הוספת הקוד אתה יכול ללכת להגדרות המתקדמות של Yoast ולהפעיל תמיכה פירורי לחם. באפשרותך גם לשלוט באופן שבו ייראה המבנה שלהם ובאיזה קידומת יייעשה שימוש. למידע נוסף על המסמך שלנו על יישום פירורי לחם עם Yoast SEO.

לסיכום

אז למרות שהנזל וגרטל השתמשו בפירורי לחם, הם עדיין אבדו ביער-  אל תיתנו לזה לקרות למבקרים שלכם! פירורי לחם מספקים דרך קלה לניווט עבור המבקרים באתר, והם מבינים באופן מיידי כיצד מבנה אתר האינטרנט שלך עובד. גוגל אוהבת אותם מאותה סיבה
קרא עוד:  היררכיה לאתר: המדריך האולטימטיבי

אהבתם? ספרו לחבריכם..

שירן

שירן

שירן מגיד, נעים מאוד- עוסק בשיווק באינטרנט באופן מקצועי כבר מעל 10 שנים, מתמחה בקידום אתרים אורגני,שיווק דיגיטלי והגדלת תנועה לאתר, מוסיקאי,וחובב ספורט מושבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות