וויקס מערכת שניתן לבנות בה אתרים יפים ומגניבים,מעוצבים מעולה, ללא כל ידע טכני וממש בקלות – לא סתם יש לה הצלחה עצומה. אז אם החלטתם לבנות את האתר שלכם על הפלטפורמה של wix, שבשונה בוורדפרס לדוגמא, לקבל ציון SEO איכותי מוויקס זה לא משימה קלה – זו מערכת קוד סגור, שאומר שאין אפשרות לבצע שינויים בקבצי המערכת או התבנית. אין תמיכה ב-htacces, אי אפשר לבצע שינויים בקובץ .robots.txt

קבלו מס' טיפים איך ניתן לשפר את ציון הSEO אם כבר בחרתם בוויקס מסיבות כאלה ואחרות:

קידום אתר וויקס - רכשו דומיין בתור התחלה

לקנות דומיין ולחבר אותו לוויקס

בגירסה החינמית, אין באפשרותך לחבר את הדומיין שלך,וגם מודעות ויקס יופיעו באתר כדרך לממן את הדיל שהם נותנים לך אתר חינמי. כמובן שאתה יכול להשאיר את זה כמו שזה, אבל סביר להניח שזה פחות מתאים למי שמעוניין לפרסם אתר מקצועי ולקבל "נקודות זכות" אצל גוגל. בנוסף,הפרסום ייצור קישורים אוטומטים לא נחוצים.. אם אתה רציני בקשר לאתר שלך – קנה דומיין.

תגי כותרת ותיאור

לוויקס יש גם שדה מילות מפתח, אך לא ניתן למלא אותו.יש לכם תחת הגדרות אפשרות להגדיר את התג הכותרת והתיאור. יש דפים שגם להם צריכים לציין תגי כותרת בנוסף לתגים הכללים של האתר, .לשם כך, אנו נכנס ללוח הבקרה אל "בלוג".אם יש לך מאמר מוכן לפרסום, ניתן להזין תיאור של לא יותר מ-70 תווים עם רווחים בשדה.

אופטימיזציה לטקסטים ותמונות

למטרות קידום האתר, עלינו להגדיר כותרות בכל עמוד ,H2 H1 עד על כותרות של ויקס – בכדי לבחור את הכותרת הימנית במצב עורך לחץ על ' הוסף ' ובחר ' טקסט '. ברשימת הסגנונות שתמצא והסגנונות עבור הכותרות הרצויות h1-h6 עבור התמונות, כתוב טקסט חלופי. לעשות את זה פשוט: לרחף מעל התמונה במצב עריכה ולהפוך אותו לפעיל,ולהזין את תג Alt (עד 70 תווים) בשדה הנפתח ולתת תיאור לתמונה.

עוד על דרכי קידום אתר למתקדמים ניתן למצוא כאן

קידום אתר וויקס בעזרת התוסף המובנה

וויקס הבינו שהם צריכים לעזור לבעלי האתרים בפלטפורמה שלהם באופטימיזציה ויצרו כלי הנקרא SEO-Master.התפקיד שלו הוא לבדוק את ציון התאמת אופטימיזציה לאתר. ניתן למצוא אותו בלוח הבקרה של האתר.

הפונקציה "SEO-Master" מוגבלת לבדיקת כותרות, תיאורים מטא  ותיאורים לתמונות.המידע מסופק בצורת דו"ח. בפועל, "SEO-Master"  כרגע זמין באנגלית,.בואו נקווה כי בעתיד "SEO-Master" יהיה יותר פונקציונלי.

חיבור Search console

בכל פלטפורמה שתיצור אתר ללא מערכת חיצונית מאופטימיזציה הוא בשום מקום.ראשית, להוסיף את האתר ללוח מנהל האתר
יאנדקס, גוגל ומנועי חיפוש אחרים במידת הצורך אימות האתר על ויקס אפשרי באופן רק באמצעות תג הכותרת.העתק את האישור הmeta tag והדבק אותו במערכת הניהול של וויקס בתיבת הוספת Meta tagging  תחת "ניהול".
לאחר שהבעלות על האתר אומתה בהצלחה ניתן להוסיף מפת האתר (עוד על מפת אתר קראו כאן). xml בכל פאנל של אדמין האתר, וויקס יוצר קובץ זה באופן אוטומטי.
בעבר, ויקס היה אפשרי רק להתחבר לניתוח של גוגל, אבל לאחרונה ניתן גם למנוע החיפוש הרוסי  Yandex.

מקווים שעזרנו לכם, אך אופטימיזציה לאתרים מבוססי וויקס היא לא הצד החזק של המערכת.אם חשוב לכם המיקום שלכם בגוגל, ואתם בונים על הקידום האורגני ולא רק על הממומן,כדאי לשקול חלופות אחרות שקיימות בשוק למערכות ניהול תוכן.

אהבתם? ספרו לחבריכם..

שירן

שירן

שירן מגיד, נעים מאוד- עוסק בשיווק באינטרנט באופן מקצועי כבר מעל 10 שנים, מתמחה בקידום אתרים אורגני,שיווק דיגיטלי והגדלת תנועה לאתר, מוסיקאי,וחובב ספורט מושבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות