יצירת תוכן נהדר וקבלת קישורים חיצוניים, הם  חלק חשובים ביותר באסטרטגיית הקידום של כל אתר.  כאשר מפרסמים תוכן חדש, כדאי לפרסם במקומות רבים ככל האפשר בכדי להביא תנועה אל עבר התוכן החדש, ממספר ערוצים במקביל.

במאמר זה נדבר על קישורים פנימיים, ונתאר איך עושים זאת נכון. כמו כן, ניתן כמה טיפים שתוכלו ליישם עוד היום,  בכדי לשפר את משך השהייה באתר שלכם, ולהעלות את המיקומים בגוגל.

חשוב מאוד להבין איך בנוי הקישור הפנימי וכיצד לקשר את דפי האתר שלך לדפים אחרים באתר, במיוחד אם אתם מנסים לתת בוסט במיקומים של מילת מפתח,  או צירוף מילים ספציפיים בגוגל.

מה זה קישורים פנימיים

אז קודם כל – מה הם קישורים פנימיים?  מדובר בלינקים המצביעים מדף אחד בנושא מסוים לדף אחר באותו הנושא, רוב הזמן.  במילים אחרות, קישורים פנימיים מקשרים בין דפים באותו האתר, כלומר, תחום המקור והיעד זהים.

לדוגמה, מתוך האתר שלנו, נקשר מהמאמר הזה אל המדריך קידום אתרים למתחילים המקיף שלנו. זה קישור פנימי לגמרי הגיוני ונכון, ובעל ערך לגולש. נוכל להוסיף קישורים פנימיים מדפים קשורים אחרים באתר שלנו אל המאמר הנוכחי, מדפים אחרים המדברים על קידום, מדריכים שונים באותו הנושא, וכמובן אל דף הבית.

בעת שימוש נכון, קישורים פנימיים יוצרים עניין לגילוי תוכן חדש, להגדלת זמן המבקרים באתר שלך וליצירת רשת רבת עוצמה של דפים רלוונטיים.

שיפור ההתמצאות באתר

לניווט באתר שלך יכול להיות השפעה משמעותית בההצלחה של אתר האינטרנט שלך, המיטיבה עם קלות השימוש, התקדמות במנועי החיפוש והמרות.

קישורים פנימיים משמשים לעתים קרובות בניווט הראשי של אתר האינטרנט, והם מאפשרים למשתמשים לתמרן בקלות באתר שלך כדי למצוא את המידע הדרוש להם.

אתר האינטרנט הבנוי נכון , כולל סרגל ניווט שמפנה את המבקרים לדפים החשובים ביותר באתר שלך. הכללת קישורים פנימיים בניווט הראשי של האתר שלך יכולה להגדיל את הזמן שאנשים מבלים באתר שלך, לשלוח סיגנלים חיוביים ולהזניק את הדירוג שלך בדפי תוצאות מנועי חיפוש (SERPs).

בנוסף, יצירת מבנה קישור פנימי יכולה לסייע למבקרים באתר למצוא דפים באתר שלך שלא כלולים בניווט הראשי. לדוגמה, דפים מקושרים מדף הבית עשויים להכיל קישורים פנימיים לדפים אחרים עמוק יותר בתוך האתר שלך. פעולה זו מסייעת לאנשים למצוא מידע רלוונטי ומגדילה את הזמן שהם מבלים באתר שלך.

יצירת היררכייה של האתר

קישורים פנימיים גם מסייעים לך ליצור היררכיה של מידע באתר האינטרנט שלך. לדוגמה, באפשרותך לכלול קישורים מדף הבית לדפי קטגוריית משנה אחרים באתר שלך. לאחר מכן, דפים אלה יכולים לקשר דפים עמוק יותר לתוך מבנה האתר.

פעולה זו מסייעת להוסיף מבנה לאתר האינטרנט שלך ויוצרת הירארכיה של מידע המאפשרת למשתמשים לנווט בקלות רבה יותר באתר שלך ולאתר את המידע הדרוש להם. עוד על שיפור הניווט באתר ניתן להשיג ע"י הוספת פירורי לחם מתחת לניווט הראשי באתר שיופיע בכל הדפים באתר להתמצאות נוחה – זה לא רק יגדיל את הזמן שהם מבלים באתר שלך, אלא גם ישפר את חוויית המשתמש ותשמר על אנשים החוזרים בכדי לקבל יותר מידע.

סרטון מעולה באנגלית בנושא איך להגיע לתוצאות מדהימות בעזרת קישורים פנימיים   מבית הבלוגר הידוע Matthew Woodward

קישורים פנימיים עוזרים לאנדקס תוכן חדש באתר

אם תפרסם דף או תוכן חדש באתר שלך, תוכל לכלול קישורים פנימיים לדף זה מדפים בעלי ביצועים גבוהים אחרים באתר שלך. פעולה זו מסייעת לעכבישים של גוגל למצוא ולאנדקס תוכן חדש.

הקישור הפנימי יכול גם להעביר את "מיץ הקישורים", שהם הכוח של הקישור, מדפים קבועים, לתוכן חדש, ולסייע לו להופיע גבוה יותר בתוצאות חיפוש אורגניות. אם ברצונך להעלות במיקומים, ולשפר את הציון הכולל של אתר האינטרנט שלך, זוהי אסטרטגיה טובה.

מוריד את קצב הנטישה

אחוז הנטישה (bounce rate) הוא בין הפקטורים שקובעים איפה האתר שלך מדורג בתוצאות מנוע החיפוש, וגוגל רואה באתרים עם שיעורי נטישה נמוכים  עדיפים ובאיכות גבוהה,ומתגמל בהתאם.

על-ידי קישור בגוף המאמרים  אל  דפים אחרים באתר שלך, באפשרותך לעודד מבקרים לבלות זמן רב יותר באתר שלך, ובסופו של דבר להפחית את קצב הנטישה. זה ישלח סיגנלים חיוביים לגוגל,ויכול לעזור לשפר את המיקומים במנוע חיפוש. אפשרות זו יכולה להגדיל את מספר צפיות בדף מסוים ולשלוח סיגנל שדף זה רלוונטי.


קישורים פנימיים אל דפים מובילים באתר


באפשרותך גם להשתמש בקישורים פנימיים בכדי להפנות מבקרים באתר לדפים הממירים באתר באופן מירבי.

יהיה עלינו להשתמש ב- Google Analytics בכדי לקבוע אילו דפים מקבלים את רוב הטראפיק לאתר שלך, ולאילו דפים יש את שיעורי ההמרה הגבוהים ביותר.

לאחר מכן, באפשרותך להוסיף קישורים מראש דפי התעבורה לדפי ההמרות הרלוונטיים.

משמעות הדבר היא שיותר אנשים יבקרו בדפי ההמרה המובילים, מה שיוביל בסופו של דבר ליותר מכירות והכנסות עבור החברה שלך.


קישורים פנימיים – שיטות עבודה מומלצות


כעת, לאחר שאתה מבין את החשיבות של קישוריות פנימית, בוא נסתכל על כמה משיטות ה-SEO הטובות ביותר שיסייעו לך למיטב אסטרטגיית הקישוריות הפנימית.


שימוש באנקורים


ראשית, חשוב להשתמש במילות מפתח או צירופי מילים תיאוריים בטקסט הקישור של קישורים פנימיים.

טקסט העוגן הוא חלק מהקישור המופיע למבקרים באתר. במילים אחרות, זהו הטקסט הייחודי שאנשים לוחצים עליו כדי לבקר בדפים אחרים.

כדי לתת למבקרים באתר ולמנועי החיפוש מושג ברור למה לצפות בעת לחיצה על הקישור, עליך להשתמש בטקסט איגוד תיאורי.

לדוגמה, אם אתה מקשר לדף ב- http://www.example.com/pets/dogs.html, טקסט העוגן יכול להיות פשוט "כלבים". אפשרות זו מאפשרת לאנשים לדעת איזה מידע הם ימצאו אם הם לוחצים על הקישור.


יצירת מבנה קישור הניתן לסריקה

מנועי חיפוש צריכים לגשת למבנה הקישור לסריקה המאפשר לעכבישי חיפוש למצוא בקלות ולאינדקס של כל הדפים באתר אינטרנט. הכנסו לדף כלי ניהול האתרים של גוגל ובקשו סריקה.

אתרים רבים עושים את הטעות של לקבור את קישור הניווט הראשי כך מנועי חיפוש לא יכול למצוא אותו, וזה יכול להשפיע לרעה על היכולת שלהם לקבל אינדקס על ידי מנועי חיפוש גדולים.

במילים אחרות, מנועי חיפוש זקוקים לדרך לגשת לדפים באתר האינטרנט שלך, וקישורים פנימיים מאפשרים זאת. לדוגמה, עכביש חיפוש עשוי להגיע לעמוד א' ולאחר מכן לעקוב אחר קישור לעמוד ב'. עם זאת, אם גליונות A ו- B אינם מקושרים לעמוד C, למעקבי החיפוש לא תהיה דרך לגשת ולאינדקס של דף זה.

מבני קישורים הניתנים לסריקה מאפשרים ל"מיץ קישורים" (כוח הקישור) לזרום לחלוטין ברחבי האתר,ולהקל על מנועי חיפוש לגלות ולאינדקס דפים חדשים.


הימנעו מקישורים בטפסים


טפסים באתר האינטרנט שלך עשויים לכלול רשימות כפופ אפ, טפסי תודה לאחר מילוי לידים, או לכלול סקרים. עם זאת, חשוב לזכור לא לאפשר לעכבישי מנוע החיפוש לאנדקס אותם.
אם ברצונך לשפר את אסטרטגיית הקישוריות הפנימית שלך, יהיה עליך להשתמש בקישורים שמנועי חיפוש יכולים למעשה למצוא ולהשתמש בהם כדי לגלות ולאינדקס של דפים חדשים באתר שלך. עריכה של קובץ  robots.txt מאפשר לבעלי אתרים להגביל את הסריקה  לעכבישים של מנוע החיפוש לדפי אינטרנט.

לכן, אם ברצונך שמנועי חיפוש ימצאו דפים באתר האינטרנט שלך, עליך לוודא שקובץ הרובוטס גלוי לסריקה של קישורים באתר שלכם.

הקישורים הבאים הם דרך מצוינת ליצור מבנה קישור פנימי בכדי לשווק את התוכן שלך, ולאפשר לכוח הקישור לזרום בחופשיות.

יצירת תוכן באיכות גבוהה

בכדי לקבל הרבה קישורים פנימיים, אתה צריך ליצור הרבה דפים פנימיים.

מנועי חיפוש צריכים לראות את התוכן בכל דף כדי לאינדקס אותו, וגם מנועי חיפוש ומבקרים באתר כאחד אוהבים את איכות התוכן.
יצירת תוכן המקושר לעסק, למוצרים ולושירותים שלך היא דרך נהדרת לשפר את המיקומים בתוצאות החיפוש, ומאפשרת לך להוסיף קישורים פנימיים לדפים בעלי ערך באתר האינטרנט שלך. פעולה זו תסייע להניע את התנועה לאתר שלך ולספק לאנשים את המידע הדרוש להם כדי לעשות את הצעד הבא אל ההמרה.

לא יודעים על מה לכתוב תוכן? המאמר איך לעשות מחקר מילות מפתח יעזור לכם במשימה.


במקום לקשר לדפים שכבר כלולים בניווט הראשי של האתר שלך, אנו ממליצים לחפש הזדמנויות לקשר עמוק לתוך מבנה האתרים שלך. לעתים, ניתן לקבור דפים עמוק  במבנה האתר שלך, לכן חשוב לקשר אותם לדפים אחרים ברמה גבוהה יותר, כלומר מהמרחק אל דף הבית קצר יותר.

 

אהבתם? ספרו לחבריכם..

שירן

שירן

שירן מגיד, נעים מאוד- עוסק בשיווק באינטרנט באופן מקצועי כבר מעל 10 שנים, מתמחה בקידום אתרים אורגני,שיווק דיגיטלי והגדלת תנועה לאתר, מוסיקאי,וחובב ספורט מושבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות