בין אם אתם PPC מתחיל או אתם וותיקים בתחום, גם אתם זוכרים את השטויות שעשיתם בהתחלה,כי אחרי הכל, אנחנו לומדים מהטעויות שעשינו בתחילת הדרך ,בעיקר ביצירת קמפיין PPC  שהרצנו לעצמנו, ולא ללקוחות..

החלטנו להתמקד בטעויות הנפוצות ביותר שנתקלנו בהם – שאפילו לא רק המתחילים עושים ואיך מטפלים בהם

טירגוט שגוי והצעות מחיר

חלק חשוב מאסטרטגיית קידום ממומן PPC מוצלחת היא בחירת המטרה הנכונה. רק בגלל שיש לכם את קהל היעד מקמפיינים קודמים לא אומר שאתם יכולים להבטיח הצלחה עתידית במוצר מסוים לאותו קהל.

הקהל הלא נכון עבור קמפיין מסוים או יעד לא נכון שרוצים להשיג עלול  להביא את התוצאות הלא הרצויות, לכן עליכם להיות זהירים בעת הגדרת המיקוד שלכם.

לדוגמה, באפשרותכם לצמצם את הקהל באמצעות בחירה כדי להשתמש באפשרות ' מטרה והצעה '. אפשרות זו מאפשרת לכם להגיע לאנשים הנמצאים ברשימת המיקוד שלכם  מבלי לבזבז את התקציב על משתמשים שלא יענו על הקריטריונים שקבעתם. עם זאת, זה נפוץ יותר על ידי מתחילים להתשמש באפשרות ' הצעה בלבד ' שיכולה להוביל לתוצאות לא ברורת, מתנועה נמוכה יותר למודעות יקרות יותר.

דרך נוספת לגרום לשגיאת מיקוד עלולה לקרות אם אתם לא עושים אי הכללה לקהלים שאינכם מעוניינים להגיע אליהם. אם אתה מעוניינים להגיע  לקהל מסוים ואינכם  מצמצמצים את האפשרויות, אתם מסתכנים בתשלום נוסף מבלי להשיג את המטרות הרצויות. לעומת זאת, אם תבחרו ליצור רשימות טירגוט עבור הקמפיינים שלכם, ייתכן שתסתכנו בהגעה לאותו קהל, מה שבסופו של דבר יגדיל את העלות הכוללת של הקמפיין שלך, ובמילים אחרות זה נקרא קניבליזציה לקמפיין.

אז מה עושים?

הכינו קמפיין PPC עבור הקהלים שלכם  ובדקו את כל האפשרויות בכדי לוודא שאתם מגיעים אל הקהל שקבעתם. עשו אופטימזציה ברמת הקמפיין לאחר קבלת התוצאות הראשוניות, והסיקו מסקנות.

שימוש לא נכון במילות מפתח

רוב אנשי המקצוע ומנהלי הקמפיינים  מתמקדים במילות מפתח בכדי לגלות הזדמנויות חדשות ולשפר קמפיינים ותנועה. אז מה  האסטרטגיית מחקר מילות המפתח שלכם ?

טעות נפוצה שמתחילים עושים היא  להתמקד במילות מפתח שרחבות מדי. זה יכול להיות רעיון טוב, אבל ההוצאה יכולה להיות יקרה יותר ללקוח. נסו למצוא מילות מפתח בעלות זנב ארוך כאלטרנטיבה משתלמת יותר שיכולה להוביל לתוצאות ממוקדות יותר.

טעות נפוצה נוספת היא להתעלם משימוש במילות מפתח שליליות. קל להתעלם מהם, אבל זה יכול גם להשפיע על תוצאות הקמפיין שלכם. השתמשו בהם כחלק מהאסטרטגיה בכדי לסנן את מילות החיפוש שאינם רלוונטים  בכדי להימנע מתשלום עבור קליקים לא רלוונטים.

אחרון חביב, חברות רבות לא נוטות לכלול את מילות המפתח כמו שם המותג או החברה .זה אולי נשמע מבלבל או מיותר, אבל אם המתחרים שלכם מטרגטים את מילות המפתח של העסק או שם המותג שלכם במודעות שלהם,הלקוחות עלולים להגיע אליהם ולהחשף אליהם ראשונים – כשר אבל מסריח.

אז מה עושים?

שימו לב לבחירת מילות המפתח שלכם כולל מילות מפתח שליליות ,ובחרו את  מילות מפתח הנכללות כשם המותג והעסק שלכם במודעות.

דף נחיתה

אסטרטגיית קידום ממומן טובה דורשת עמוד נחיתה נהדר. עם זאת, מקובל לעצב דף נחיתה ללא התחשבות בקמפיין  PPC, המובילה למספר בעיות.

דף הנחיתה שלכם צריך להיות חלק משלים של המודעות הממומנות. צריכה להיות המשכיות שמתחילה בעיצוב ובאפיון ועוברת למותג, המסרים ווכול.

לדוגמה, לא כדאי ליצור קמפיין PPC המתמקד רק בהגדלת המכירות,  ולאחר מכן ליצור דף נחיתה שאינו מסייע לאפשרות לקנייה מהירה.

טעויות אלה יכול גם להשפיע על ציון האיכות שלך מ Google Adwords כי הציון נקבע על ידי הרלוונטיות של המודעות שלך עם דפי הנחיתה. אי התייחסות לזה יכול לגרום להוצאות מיותרות כי ציון איכות נמוך יגרום לביד שלכם להיות גבוה יותר בכדי להציג את המודעות למילת המפתח.

טיפ אחרון

חשוב מאוד לבנות דף נחיתה ברור, קל לניווט ולא עמוס. לכלול את המילים שאנו מעוניינים לטרגט במילות המפתח שלנו בדף בחלק מהתגיות H2 H3 וכול..

נהנתם? שתפו את הפוסט עם החברים שלכם – עוד טיפים מעולים בדרך אליכם.

אהבתם? ספרו לחבריכם..

שירן

שירן

שירן מגיד, נעים מאוד- עוסק בשיווק באינטרנט באופן מקצועי כבר מעל 10 שנים, מתמחה בקידום אתרים אורגני,שיווק דיגיטלי והגדלת תנועה לאתר, מוסיקאי,וחובב ספורט מושבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות