שיפור מהירות האתר הכרחית אם ברצונכם למצוא חן בעיני גוגל. זה גם מאוד עוזר בחווית המשתמש ,וגורם להגדיל את המכירות וההכנסות. להלן מספר עצות שיכולות לשפר משמעותית עוד היום את כל ביצועי האתר שלכם.

אם לאתר שלך לוקח יותר מ 7 שניות כדי להטען, רוב הסיכויים שתאבד את המבקר שלך.כל מקדם אתרים בעל נסיון יגיד כי האתרים הסובלים מטעינה איטית ,לעתים קרובות נענשים על ידי מנועי החיפוש, ולא רק בגלל שלגולשים אין סבלנות, אלא גם משום גוגל ומנועי חיפוש אחרים נוטים לדרג  דפי אינטרנט בהתבסס על כמה מהר הם נטענים..

שיפור מהירות אתר – זמן זה כסף

 

ככל שלוקח יותר זמן לדפים באתר שלך להטען, עולה הסיכוי כי תאבד את המבקרים שלך עקב חוסר סבלנות. כתוצאה מכך, והמשמעות היא מבחינת פחות תנועה ומכירות,יציאה מהאתר הגורמת לנטישה, ועלול גם לפגוע במאמצי קידום האתרים שאתם מבצעים.

אולי זו אחת השאלות  שהכי מטרידות רבות מבעלי העסקים ומפתחי האתרים – מהירות טעינת האתר איטית –  אז איך ניתן להפוך אתר אינטרנט למהיר יותר ?  אתר האינטרנט איטי פוגע יותר בעסק שהוא לא מאפשר לו להגדיל את התנועה והמכירות עקב חווית משתמש לקויה. מהירות אתר משפיעה רבות על יחס ההמרה ולכן כל מנהל אתר צריך להיות מודאג ממהירות האתר שלו. אז התכנסנו כאן על מנת להציע לכם פתרונות שונים ודרכים לשפר את הביצועים של אתר האינטרנט שלכם.

השתמשו בשרת אמין

 

שרת הוא חלק חשוב מאוד שהרבה עסקים המפעילים אתרי אינטרנט לא מודעים לכך. לפיכך, שרת אמין ומהיר נחוץ בכדי להגדיל את מהירות טעינת האתר. לכן, אם ברצונך להגדיל את מהירות האתר עליך להפחית את זמן התגובה של השרת. זמן תגובה לשרת אידיאלי צריך להיות פחות מ 200 אלפיות השניה.

קוד נקי וקליל

כמעט כל אתר מתבסס על קוד HTML , אבל לא כל קוד html נקיים וקלילים.. למפתחי אתרים לא מנוסים בוודאי לא אכפת מאיכות של קוד HTML.. הם לרוב לא רק שלא באמת כותבים, יש המשתמשים במחוללי HTML הפזורים ברשת ,  אך הם שוכחים את ההשפעה השלילית על ביצועי האתר היכולה להיגרם משימוש בכאלה פתרונות כולל קוד זבל שאינו הכרחי שיוצרת המערכת.

כחלק מההכנות לפני שנכנסים לפרוייקט בניית אתרים, יש לדאוג לבצע קידוד ידני ו-HTML , לא להסתמך על התוכנות לעשות קומפליציה לקוד. הם אינם משתמשים בתגים וקווים מיותרים ב-html מכיוון שסוגים אלה של תוספות HTML יכול להגדיל את משקל הקוד ולהוסיף הרבה לכלוך העלול להרוג את מהירות האתר.

לבטל הפניות מיותרות

לפעמים למפתחים יש צרוך לבצע הפניות 301 באתרי האינטרנט שלהם-  יש לזכור שהעמסת הפניות בצורה מוגזמת יכולה להרוג את מהירות האתר.

JavaScript

אי אפשר שלא להשתמש ב – JavaScript כי חייבים, ואז הם מנסים להשתמש בו פחות או לעשות לו  minify. יש המון דרכים מומלצות בכדי לבצע  minify JavaScript. מיקום הקבצים ממלא גם תפקיד חיוני בביצועי האתר. מפתחים בעלי נסיון יודעים שיש לשים קבצי CSS בחלק העליון וקבצי JavaScript בתחתית, ולשאוף להשתמש בקובץ CSS אחיד לכל האתר.

הקטינו את גודל התמונות

התמונות נחוצות בעיצוב האתר ובפיתוח, אך שימוש בתמונות בעלות משקל גבוה משפיעה על המהירות הטעינה.,למשל במערכת וורדפרס  ניתן להשתמש בתוספים המקטינים את גודל התמונות הקיימות באתר הגורמים להעלאת מהירות הטעינה.

בטלו תוספים שאינם נחוצים

תוספים הם חלק בלתי נפרד אך שימוש בתוספים מיותרים  יכולים להרוג את מהירות האתר. בדרך כלל באתרי וורדפרס, אנחנו תמיד מוצאים  בתוספים שונים ומשונים שאין בהם באמת צורך באתר של הלקוח.כל מנהל האתר צריך להשאיר רק  את כל התוספים הדרושים ולהסיר את אלא שלא בשימוש – ואז תראו שיפור בטעינת האתר.

CDN

רשת הפצת תוכן (CDN) מתייחסת לקבוצה גיאוגרפית של שרתים העובדים יחד  בסינרגיה בכדי לספק העברה מהירה של תוכן אינטרנט. CDN מאפשרת העברה מהירה של נכסים הדרושים לטעינת תוכן אינטרנט כולל דפי HTML, קבצי javascript, תמונות וסרטי וידאו

מהם היתרונות של שימוש בCDN?

למרות שהיתרונות של שימוש בCDN משתנים בהתאם לגודל ולצרכים של העסק והטופולוגיה של הרשת שלו, ניתן לפשט את היתרונות העיקריים לרוב המשתמשים ל -4 רכיבים שונים:

  • שיפור העומס של האתר-על-ידי חלוקת תוכן קרוב יותר למבקרים באתר באמצעות שרת CDN הסמוך (חלוקת עומסים), כך שלא יצטרך להטען שוב ושוב. כאשר המבקרים נוטים יותר לברוח מאתרים בעלי טעינה איטית, CDN יכול להפחית את קצב הטעינה ולהגדיל את כמות הזמן שאנשים מבלים באתר. במילים אחרות, אתר אינטרנט מהיר יותר פירושו שיותר מבקרים יישארו וזו המטרה של כל עסק.
  • הפחתת עלויות רוחב הפס-עלויות צריכת רוחב פס עבור אירוח אתרים היא הוצאה כבדה לאתרי אינטרנט. באמצעות אחסון במטמון ופתרונות אופטימיזציה אחרים, CDN מסוגלים להפחית את כמות הנתונים שהשרת חייב לספק, ובכך לצמצם את עלויות האירוח עבור בעלי אתרים.
  • הגדלת זמינות התוכן ופיקים של כמויות גדולות הכוללות כשלים בתעבורה או בחומרה עשויות להפריע לתפקוד האתר הרגיל. בזכות טכנולוגיית ה- CDN ניתן  להתמודד עם יותר תנועה ולמנוע  כשל חומרתי באופן שהיה יכול להיווצר במידה והיינו מסתמכים על השרתים שלנו.
  • שיפור אבטחת האתר-CDN עשוי לשפר את האבטחה על-ידי מתן DDoS, שיפורים באישורי אבטחה ובמיטובים אחרים.

איך עובד CDN

אז CDN היא רשת של שרתים המקושרת יחד עם המטרה של העברת תוכן במהירות, בזול, באופן אמין ומאובטח ככל האפשר. כדי לשפר את המהירות והקישוריות, CDN מחבר בין השרתים בנקודות הניתוב בין רשתות שונות. נקודות ניתוב תעבורה אלה (IXPs) הן המיקומים העיקריים בהם ספקי אינטרנט שונים מתחברים בכדי לספק גישה לכל האחרים לתעבורה שמקורה ברשתות השונות שלהם. באמצעות חיבור למיקומים אלה במהירות גבוהה ובמקומות מחוברים מאוד, ספק CDN מסוגל להפחית עלויות וזמני העברה במסירה נתונים במהירות גבוהה.

רוצים להטמיע CDN  באתר שלכם  ? רוצים להאיץ את האתר ולשפר את ציון האיכות שלכם? אנחנו בגו דיגיטלי מתמחים בהטמעה של פתרונות אלו לטובת הלקוחות שלנו .- נשמח לעזור גם לכם

אהבתם? ספרו לחבריכם..

שירן

שירן

שירן מגיד, נעים מאוד- עוסק בשיווק באינטרנט באופן מקצועי כבר מעל 10 שנים, מתמחה בקידום אתרים אורגני,שיווק דיגיטלי והגדלת תנועה לאתר, מוסיקאי,וחובב ספורט מושבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות