­כאשר את/ה מבקר/ת באתר אינטרנט, כמה זמן תהי/ה מוכן/ה לחכות עד שטעינתו תסתיים?

אם אי פעם חשבת על זה, הוא כנראה לא ארוך במיוחד. מחקרי חווית משתמש מראים ש47% מהמשתמשים מצפים מדפי אינטרנט להיפתח בתוך שתי שניות, וזאת מבלי להזכיר את העובדה שביצועי האתר שלך יכולים להשפיע גם על דירוג במנועי חיפוש. אז כיצד הופכים את האתר שלך למהיר ככל האפשר? עקוב/י אחרי חמשת הצעדים האלו לייעול אתר ה-WordPress שלך, בחינם.

בדוק את מהירות האתר הנוכחית שלך

לפני שנתחיל בייעול, הבן/הביני בערך מה המהירות האתר שלך כרגע. Pingdom הוא כלי לבדיקת מהירות המאפשר לך להדביק את כתובת האתר שלך ולהריץ עליו בדיקת מהירות בחינם. תוכל/י לבדוק את האתר שלך וירטואלית ממקומות שונים בעולם – יתרון נהדר אם יש לך קהל יעד במיקום גיאוגרפי מסוים. הכלי ייתן לאתרך ציון ומעט הצעות לייעול מהירותו.

לאחר הפעלת בדיקת המהירות שלך, תקבל/י גם רשימה של תובנות ביצועים ספציפיות. באמצעות רשימה זו, את/ה יכול/ה לפתור את הבעיות היותר מרכזיות ודחופות באתר שלך קודם, ולרדת למטה ברשימה אל הבעיות הקטנות והפחות דחופות מאוחר יותר.

ייעל את תכנית האירוח שלך

אחסון אתרים מהיר

בחירת תוכנית אירוח המתאימה ביותר

שיפור מהירות יכולה להגרם משדרוג תכנית האירוח שלך. בהתאם לתוכנית שלך, וכמה תנועה יש באתרך, תכנית האירוח שלך עלולה להיות ברמה לא מספקת. כדי לתקן זאת, הדרך הקלה ביותר היא לשנות את תכנית האירוח שלך, או במקרה הגרוע ביותר, את הספק.

עם אירוח משותף, לעתים קרובות האפשרות הזולה ביותר, אתה מארח את האתר שלך בשרת משותף עם אתרים אחרים. בהתאם לתנועה בכל אחד מהאתרים, אתר אחד עשוי ליצור בקשות מרובות לשרת המשותף ולהאט את שאר האתרים.

כמה אופציות נהדרות לשיפור ביצועי השרת שלך הן שירותי אירוח מקומיים  או להשכיר שרת ייעודי שלהם, תלוי בתקציבך. אם הנך מחליף/ה את ספקי האירוח שלך, זכור שתצטרך להעביר את האתר לספק אירוח החדש על מנת שסידור כזה יעבוד.

אולם, אינך חייב/ת בהכרח לשדרג את תכנית האירוח שלך על מנת שאתרך יעבוד מהר יותר. כעת נבדוק דרכים חינמיות לייעל את אתרך לפני שתחליט האם להחליף או לשדרג תכנית אירוח.

השתמש במטמון הדפדפן כדי לייעל טעינת פעמים

שיפור מהירות אתר

שיפור מהירות אתר ע"י שימוש בזכרון מטמון של הדפדפן

לדפדפני אינטרנט יש תכונה המכונה מטמון (Caching). המטמון, על ידי שמירת כמה קבצים ותמונות שנטענו בפעם הראשונה שאת/ה מבקר באתר, מאפשר שהאתר ייטען מהר יותר בפעם הבאה שאתה מבקר בו. עם WordPress, אתה יכול לשפר את הפונקציונליות במטמון של אתר האינטרנט שלך בחינם עם תוסף  (Plugin).

התוסף W3 Total Cache plugin הוא דרך נהדרת להגדיר בצורה טובה יותר שימוש במטמון באתר הWordPress שלך. התוסף מאפשר לך להגדיר את השימוש במטמון  ולחתוך זמני העלאה של דפים.

כיווץ תמונות

אתרי אינטרנט רבים שתבקר/י בהם יכילו קבצי תמונות גדולים מאוד שלוקח להם זמן רב להיטען. דחיסת תמונות יכולה לטפל בבעיה. יש דרכים למיטוב התמונות שלך אפילו אחרי שהן הועלו לאתרך. התוסף Smush WordPress plugin from WPMUDEV יאפשר לך לדחוס תמונות הקיימות כבר באתר הWordPress שלך, ואפילו יחליף את התמונות בקבצי jpeg דחוסים. התוסף הזה חינמי, וגם מציע גרסה משודרגת שתאפשר לך לדחוס את כל ספריית התמונות שלך בפעם אחת.

עכשיו כשאת/ה יודע/ת על אופטימיזציה של תמונות, תצטרך/י גם לדחוס את כל התמונות החדשות שאתה מעלה. תוסף Smush יכול להיות מוגדר אוטומטית כך שידחוס את כל התמונות החדשות המועלות, אבל אנו ממליצים לבדוק את גודל התמונות שלך ולדחוס אותן ככל שתוכל עוד לפני כן. אתה יכול לדחוס תמונות בתוכנות כמו Adobe Photoshop אם אתה מחזיק בעותק של תוכנה כזו, אך יש גם דוחסי תמונות חינמיים באינטרנט, כמו compressor.io. באינטרנט, תמיד נסה/ נסי להשיג את איכות התמונה הטובה ביותר בקובץ הקטן ביותר האפשרי.

דרך נוספת לייעל דפים עם הרבה תמונות הוא תוסף Lazy Load. A3 Lazy Load הוא אופציה נהדרת, שטוען קודם רק אתה תמונות שבעמוד הראשון, ולאחר מכן טוען תמונות חדשות תוך כדי גלילה, ובכך שומר הרבה כוחות שמופנים בד״כ לטעינת תמונות.

אופטימיזציה של בסיס הנתונים

וורדפרס שינוי הגדרות

שנו את הגדרות הוורדפרס שלכם

זה נשמע כמו משהו שיש צורך במתמחה כדי לעשותו, אבל למרבה המזל, אופטימיזציה בדאטה-בייס של WordPress שלך קלה עם התוסף הנכון. אחד התוספים המועדפים הוא WP Optimize, תוסף מדהים וגם חינמי. מה שהוא עושה, למעשה, הוא ניקוי כל מידע אינו חיוני שמאוחסן בדאטה-בייס. זה תוקף במיוחד חלק מהפונקציות המובנות שאינן יעילות בWordPress שבדרך כלל אינן בשימוש. לדוגמה, WordPress מאחסן גרסאות אינסופיות של פוסטים כדי שתוכל/י לחזור לגרסאות קודמות. אמנם זה מאפיין מדהים, אך את/ה כנראה לא צריך/ה את כל 150 הגרסאות שיהיו שמורות לנצח.התקנת תוסף זה ייעל רבות מהתכונות באתר שלך באופן אוטומטי, ואת/ה יכול/ה לשלוט במה מקבל אופטימיזציה. תכונת בונוס בתוסף היא שאתה יכול להגדיר גיבויים אוטומטיים עם UpdraftPlus שירוצו לפני כל ניקוי נתונים.

שינוי הגדרות WordPress

בנוסף לכל התוספים החינמיים ומשאבים הזמינים להאצת אתרך, אתה יכול לשנות כמה הגדרות WordPress בסיסיות כדי למקסם יעילות.

שמור/שמרי על הכל מעודכן

אחת הגישות הבסיסיות, והכי חיונית, היא לשמור את כל התוכנה שלך מעודכנת. נווט ל Dashboard > Updates, ובדוק/י עדכונים זמינים לליבת WordPress והתוספים שלך. עדכונים תכופים קריטיים גם לאבטחת האתר.

כוונן הגדרות קריאה

דבר נוסף שאתה יכול לעשות, במיוחד עבור בלוגים או portfolio, הוא להתאים את הגדרות הקריאה שלך על ידי ניווט ל Settings > Reading.

כאן תוכל להקטין את העומס על ידי הקטנת מספר הפוסטים לעמוד, ועל ידי בחירת Summary במקום טקסט מלא עבור הFeed.

התאם הגדרות דיון  (Discussion)

יש כמה רווחים קטנים בשינוי הגדרות ברירת המחדל של WordPress לדיון על ידי ניווט אל Settings > Discussion.

ראשית, להשבית הודעות קישור מבלוגים אחרים, כפי שמוצג כאן.

ואם יש לך המון הערות (כל הכבוד!) ייתכן שתרצה לפצל אותם לדפים באמצעות ההגדרה שלהלן.

ביטול והסרה של תוספים פגומים/ לא נחוצים

תוספים הם הלב של התאמה אישית של WordPress. הרבה פעמים עדיף – מבחינת מהירות – להתחיל עם ערכת נושא די ״רזה״ של WordPress ולהוסיף תוספים כדי להרחיב את הפיצ׳רים שאת/ה צריך/ה. אבל, קיימים תוספים לא טובים שעלולים להאט את מהירות אתרך באינטרנט. קרא/י את מדריכנו למציאת תוספים טובים של WordPress כדי להיות מעורב בבחירת תוספים טובים.

״עבריינים״ נפוצים הם דברים כגון תוספי slider ותוספי front end שאינם עדכניים. בנוסף, אם יש תוסף שאת/ה משתמש/ת בו רק לעתים רחוקות, את/ה יכול/ה לנטרל אותו ולכבות אותו עד שתחליט/י שיש בו צורך.

חמשת הטיפים החינמיים האלו יכולות לקחת את מהירות האתר שלך מ״אטית״ ל״מהירה״ בכמה שעות בודדות של התעסקות. תמיד יש יותר מקום לשיפור,אתם יכולים לקרוא על הקייס סטדי שעשינו האם שיפור מהירות האתר תורמת לקידום אתרים,   וכל אתר הוא סיפור אחר. אז אם את/ה מוצא/ת את עצמך תקוע/ה, התקשר/י אלינו  ומומחי הWordPress של Go-digitali ישמחו להדריך אותך בשיפור ביצועי אתרך.

 

 

 

 

 

 

אהבתם? ספרו לחבריכם..

שירן

שירן

שירן מגיד, נעים מאוד- עוסק בשיווק באינטרנט באופן מקצועי כבר מעל 10 שנים, מתמחה בקידום אתרים אורגני,שיווק דיגיטלי והגדלת תנועה לאתר, מוסיקאי,וחובב ספורט מושבע
שינוי גודל גופנים
ניגודיות